Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najnowsza grupa Wrocław i okolice - zaczynamy na wiosnę 2009


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 664
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to mamy swoje forum :)

Na istniejacych dotychczas grupach jest mnówstwo cennych uwag i namiarów na fachowców, ale nie ma juz mozliwości dzielenia sie emocjami z etapu przygotowań. Dlatego fajnie, że zbierzemy sie tutaj.

Ja nie mam jeszcze mapki do celów projektowych, jestem na etapie wyboru projektu. Prawie na 100% będzie to Skarbek z pracowni Domowe Klimaty z malymi poprawkami: bez balkonu, na górze dwie łązienki i inaczej umieszczone okno kuchenne.

http://www.domoweklimaty.com.pl/index.php?id=4&hid=2326

 

Niestety, nie spotkałam na forum nikogo, kto by ten projekt realizował :(.

Ania klepka, a jaki Ty masz projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, podoba mi się Twój domek. Taki pomiędzy nowoczesnościa a tradycją. Też takiego szukałam: podobaja mi się projekty nowoczesnych domów, ale z uwagi na warunki zabudowy i koniecznośc akceptacji projektu przez wojewódzkiego konserwatora zabytków nie możemy sobie na taki pozwolić, zatem szukalismy czegoś, co będzie jakimś kompromisem. Zreszta tak naprawdę o charakterze domu (mam tu na myśli zewnetrzna bryłę ofkos :)) stanowi wykończenie. z tego samego projektu mozna wszak zrobić dom tradycyjny i nowoczesny - widziałam takie wizualizacje w katalogu Archonu - robią wrażenie :).

A my dzis właśnie złożylismy do konserwatora zabytków wniosek o opinię w sprawie mozliwości budowania Skarbka! To pierwsze nasze działania, więc jest co świetować! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
a o przyłącza to chodzi Ci o projekt czy o umowę z energetyką , woda itp.

 

żeby zrobić projekt przyłączy musisz mieć warunki jakie musi on spełniać.

 

z tego co wiem to samą budowę przyłaczy można realzować na dwa sposoby:

1. do pozwolenia na budowę domu uzyskujesz tylko zapewnienia o dostawę mediów a potem składawsz osobne wnioski o pozowlenie na budowę przyłączy (zaleta - mniej formalności przy pozwoleniu na budowę domu) lub

2. do pozwolenia na budowę załączasz projekty przyłaczy - uzyskujesz pozowlenie na budowę całości (zaleta - formalności załatwiasz tylko raz)

 

ale lepiej sprawdź te informacje - ja jestem na etpaie kompletacji dokumentów i nie mam jeszcze pozwolenia więc nie chcę wprowadzić Cię w bład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My rowniez niedlugo zaczynamy .Wkrotce rozpoczynamy od papierkow i na pewno na stale sie tu zadomowie.Bedziemy budowali kolo Lisowic i Chmielowa.Pozdrawiam wszystkich budujacych i zycze wytrwalosci :D
Ciekawe - tutaj dopiero co zaczynacie, a na innych grupach wrocławskich już polecacie super sprawdzonych fachowców....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o przyłącza to chodzi Ci o projekt czy o umowę z energetyką , woda itp.

 

żeby zrobić projekt przyłączy musisz mieć warunki jakie musi on spełniać.

 

z tego co wiem to samą budowę przyłaczy można realzować na dwa sposoby:

1. do pozwolenia na budowę domu uzyskujesz tylko zapewnienia o dostawę mediów a potem składawsz osobne wnioski o pozowlenie na budowę przyłączy (zaleta - mniej formalności przy pozwoleniu na budowę domu) lub

2. do pozwolenia na budowę załączasz projekty przyłaczy - uzyskujesz pozowlenie na budowę całości (zaleta - formalności załatwiasz tylko raz)

 

ale lepiej sprawdź te informacje - ja jestem na etpaie kompletacji dokumentów i nie mam jeszcze pozwolenia więc nie chcę wprowadzić Cię w bład

 

warunki przyłacza mam, czekam na projekt, który jest u architekta, który kompleksowo zajął sie naszymi papierami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
czekam na projekt, który jest u architekta, który kompleksowo zajął sie naszymi papierami.
To tylko pilnuj tego architekta, bo nawet tutaj na grupie wrocławskiej krążą opowieści czym może się skończyć czasami powierzenie wszystkiego architektowi.

 

Trociu,

mam nadzieję, że wszystko pójdzie ok, to polecany architekt z forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...