Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najnowsza grupa Wrocław i okolice - zaczynamy na wiosnę 2009


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 664
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

również szukam ekipy i nie bardzo wiem od czego zacząć. Ile to jest "droga ekipa"? Jakie są teraz ceny w okolicach Wrocławia?

 

 

Ja też długo szukałam i znalazłam z polecenia, bo wcześniejszej ekipie z gazety, musiałam podziękowac za współprace po wymurowaniu fundamentów. :evil:

No to z polecenia wydawalo mi się szczerze i z sympatii 8) , zapytałam ile za meter za dany etap, uslyszalam 40 zł mury, 70 zł strop, schody wylewane -sto zł stopien i 70 spocznik, wydałaoby się ok, podpisalismy umowę , zapytałam tylko co za te sciany tak dogo wyszło i usłyszalam , że metraz domu taki duzy bo scciany nośne mamy wewnatrz i ble ble ble...

Po wymurowaniu stwierdziłam że ja nie widze parteru gdzie ściany maja 260 m2, a pan mi na to ze maja bo on otworów nie odlicza :evil: , no to przysiadłam, do głowy mi nie przyszło zeby zapytac o otwory , bo wczesniej rozmawiałam z wieloma ekipami(12) i wszystkich pytałam o otwory, każdy mówił ze to oczywiste, że sie odlicza, no to TYCh nie zapytałam , no i mam ,płace za przeciagi ( klimatyczne).

Wynika z tego, że człowiek uczy się całe życie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również szukam ekipy i nie bardzo wiem od czego zacząć. Ile to jest "droga ekipa"? Jakie są teraz ceny w okolicach Wrocławia?

 

 

Ja też długo szukałam i znalazłam z polecenia, bo wcześniejszej ekipie z gazety, musiałam podziękowac za współprace po wymurowaniu fundamentów. :evil:

No to z polecenia wydawalo mi się szczerze i z sympatii 8) , zapytałam ile za meter za dany etap, uslyszalam 40 zł mury, 70 zł strop, schody wylewane -sto zł stopien i 70 spocznik, wydałaoby się ok, podpisalismy umowę , zapytałam tylko co za te sciany tak dogo wyszło i usłyszalam , że metraz domu taki duzy bo scciany nośne mamy wewnatrz i ble ble ble...

Po wymurowaniu stwierdziłam że ja nie widze parteru gdzie ściany maja 260 m2, a pan mi na to ze maja bo on otworów nie odlicza :evil: , no to przysiadłam, do głowy mi nie przyszło zeby zapytac o otwory , bo wczesniej rozmawiałam z wieloma ekipami(12) i wszystkich pytałam o otwory, każdy mówił ze to oczywiste, że sie odlicza, no to TYCh nie zapytałam , no i mam ,płace za przeciagi ( klimatyczne).

Wynika z tego, że człowiek uczy się całe życie :roll:

 

No to właśnie jestem zdziwiona, że ktoś ci odliczał otwory ponieważ więcej pracy jest przy murowaniu otworu niż przy prostej ścianie. J amiałam 4 wyceny i nikt nie odliczał otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniaq napisał:

No to właśnie jestem zdziwiona, że ktoś ci odliczał otwory ponieważ więcej pracy jest przy murowaniu otworu niż przy prostej ścianie. J amiałam 4 wyceny i nikt nie odliczał otworów.

 

powyżej dwóch m2, odliczają, nie wszystkie otwory to zrozumiałe, ale te największe odliczają 8) ale ci nie odliczyli :evil: :evil: :evil:

w naszym p[rojekcie widać ile mamy otworów i jakie wielkie, a oni się tylko cieszyli, że tyle otworów :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wieniec na ściance kolankowej moi biorą 50 zł za mb , zapomniałam podac wczesniej, teraz mozna sie licytowac, 50 tys. to juz kogos ponioslo ,szukajcie dalej nie dajcie sie skroic, w najgorszym wypadku dam namiary na moich , ale za ich wymysly nie odpowiadam, to barbarzyncy :evil: 8)

gdzies na grupie wroclawskiej chodzi lista misiów , dzwoniłam do nich są tansi od moich ale nie chciało im się na drugą stronę odry jeździc :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o cenach, planujemy budowę małego domku, poniżej 100m, prosta bryła i od pierwszego wykonawcy usłyszałam za SSO bez dachu 50000 PLN :o ; nawet nie wiem, czy netto czy brutto, uznaliśmy, że jak to ma tyle kosztować, to budowanie nie dla nas

 

 

to bardzo dużo Wam policzyli, my zaczynamy budowę domu po wprowadzeniu zmian 175 powierzchni użytkowej - robocizna SSO +DACH TO 43 TYS. BRUTTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim. Ponieważ jesteście już po "papierkach" to bardzo Was proszę o namiary na Waszych architektów, chodzi mi o zagospodarowanie działki przede wszystkim.

 

Z góry dziękuje[/i]

 

naszymi papierami zajmowało się PRO-STUDIO, mają swój oddział przy ul. Legnickiej we Wrocławiu (w galeriowcu koło Dworca Mikołajki)

http://pro-studio.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo dużo Wam policzyli, my zaczynamy budowę domu po wprowadzeniu zmian 175 powierzchni użytkowej - robocizna SSO +DACH TO 43 TYS. BRUTTO.

tak się nam wydawało, że komuś się coś pomyliło, jak ochłonęłam i zaczęłam przeglądać to co nam powyliczał, to tam były jakieś dziwne pozycje, tak więc temu panu podziękowaliśmy i cierpliwie szukamy dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo dużo Wam policzyli, my zaczynamy budowę domu po wprowadzeniu zmian 175 powierzchni użytkowej - robocizna SSO +DACH TO 43 TYS. BRUTTO.

tak się nam wydawało, że komuś się coś pomyliło, jak ochłonęłam i zaczęłam przeglądać to co nam powyliczał, to tam były jakieś dziwne pozycje, tak więc temu panu podziękowaliśmy i cierpliwie szukamy dalej

 

my placilismy 48.000w tamtym roku w sierpniu za 150 m dom parterowy

lacznie z dachem

to nie byla tania ekipa ale dobrzy fachowcy

sciany rowne dach nie przecieka nie mialam zadnych problemow

czasmi warto zaplacic wiecej i wynajac dobra sprawdona ekipe

przy tak duzej inwestycji nie warto oszczedzac paru gorszy

pozniej sie to potrafi mscic

np znajomi maja problem z dachem krzywymi scianami nie da sie wyrownac klada regipsy

roznie mozna trafic

zycze jak najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...