Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najnowsza grupa Wrocław i okolice - zaczynamy na wiosnę 2009


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 664
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

beawroc napisał:

Beton w poniedziałek zamawiałam z hurtowni budowlanej w miekini czystopole się nazywa, oni sprzedali mi b20 za 235 zł (m3)plus 350 za pompę ryczałtowo

 

beton mają z

berger beton sp. Z o.o.

Wrocław, ul. Szczecińska 11 ,

http://www.bergerbeton.pl ,

 

maja tak tanio bo im podobno piasek sprzedaja więc jest to forma wymiany

 

 

brutto czy netto?bo jak netto to dużo.

 

brutto !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie elektrycy kończą instalacje no i znajomy kończy hydraulikę. Ale wszystko idzie bardzo powoli.

 

jak dobrzy to poprosze uprzejmie o namiary :wink:

 

a swoją drogą dlaczego na drzwi zewnętrzne czeka się 6 tygodni?!

 

:evil: :evil: :evil:

nie tylko na zewnętrzne. Na wewnętrzne również!!

 

A co ciekawe, jak przygotujesz się na portę czy invado (jak ja) to nie wstawisz takich marketowych, bo wymagają szerszego otworu !! Więc jestem w kropce - przeprowadzka bedzie bez drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam dobrego elektryka, najlepiej doswiadczonego w materii, ktory poprowadzilby instalacje trojfazowa od licznika energii/ puszki bezpieznikowej do kuchni. Mieszkanie jest nowe, na jednym poziomie i ma raptem 50 m^2, ale zapytac o ewentualne oprzyrzadowanie i wlasciwie dobrane materialy nie zaszkodzi. Taki elektryk od razu spostrzeze ze ma do czynienia z obeznanym w naturze rzeczy klientem.

 

A ile moze taka usluga kosztowac, ktos wie?

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palmer - doświadczony elektryk do jednego kabla? :) To każdy potrafi, szukaj najtańszego. O co chodzi z tymi pytaniami? Dobry fachowiec od ręki wie czy ktoś rzeczywiście zna temat (a jak zna to sobie sam zrobi...) czy klient naczytał się i chce go sprawdzić. Jak wyczuje dobry grunt, to zafunduje najdroższy osprzęt i jeszcze pacjent będzie zachwycony :D ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukałem pomocy na grupie 2008, ale jakość nie dostałem odpowiedzi. Spróbuję więc w "swojej" (czyli 2009 :) ) - czy ktoś mógłby polecić dobry tartak w okolicy Wrocławia (potrzebuję więźbę, ok. 18 m3, najlepiej impregnowaną ciśnieniowo)?

Byłbym bardzo wdzięczny za opinie o drewnie, które otrzymaliście i jego impregnacji.

 

pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieżnie przejrzałem wątek. Napisz do osób które jakiś czas temu napisały o wybraniu tego wariantu, a praktycznie nie udzielają się na forum. Może dostaniesz jakieś informacje. Warto także spróbować przez biuro muratora, czy pomogliby skontaktować się z osobami budującymi wg tego projektu. Niektóre biura pomagają w kontakcie - zostawisz swój telefon czy mail i może...

Projekt ciekawy (może poza okiennicami których nie jestem zwolennikiem), jak na taką powierzchnię mały salon, zakręcona komunikacja na dole (dużo drzwi), bardzo niepraktyczna kotłownia (tylko na gaz), brak jednego pionu instalacyjnego - wyższy koszt instalacji CO, wc 1,5m2 z wanną :lol: Kosztorys moim zdaniem niedoszacowany, zakładałbym ok 400tys. na ten dom. Elewacja przednia taka sobie, tylna super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestesmy juz w po wylaniu stropu. dom nam sie spodobal m.in. ze wzgledu na te okiennice :))) i tylna elewacje - wewnatrz zrobilismy sporo zmian. np . w lazience ktora ma 1,5m raczej wanny nie bedzie tym bardziej ze rezygnujemy z oddzielnego WC - przez co bedzie miejsce na duuza szafe wnekowa

dodalismy wykusz - zeby powiekszyc salon o czesc jadalniana

salon polaczylismy z jednym z pokoi - dzieki czemu wyszedl kacik TV oddzielony od "glownego" miejsca wypoczynkowego. plusem domku jest oddzielna klatka schodowa - jakos nie widze siedzenia w salonie pod schodami - zabiera to tylko miejsce i do tego nie wyglada fajnie!

w kotlowni bedzie tylko gaz +pralka i umywalka (sprawdzilam - zmiesci sie! ) a w garazu zainst. rekuperator. Im wiekszy postep budowy tym bardziej mi sie dom podoba - a balismy sie ze to jednak nie bedzie to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanowną Grupę :D

Jestem przed rozmową z elektrykiem, poproszę o podpowiedź na co powinnam zwrócić uwagę przy wstępnej rozmowie :-?

 

Zależy na ile znasz się na elektryce, może jednak poduś męża do tej rozmowy? Z ciekawszych radości:

1. czy robi swoim materiałem (jeśli tak to jakim) czy masz go dostarczyć

2. zakładam, że oświetlenie na kablach 3x1,5mm, a gniazda na 3x2,5mm i nie daj sobie wmówić, że wszystko można na 1,5mm

3. jeśli wycenia na "punkty" to konkretnie co to jest wg niego punktem. Moim zdaniem wymuś podanie kwoty za całość, niech sam sobie liczy punkty...

4. czy ma uprawnienia do robienia pomiarów i zrobienia odbioru (i czy się tym zajmie). Jak nie ma, to pogoń lenia ;). Ile za montaż tablicy i co w niej będzie (różnicówki, przepięciówka itd).

5. czy cena jest z końcowym montażem

6. co z resztą mediów - alarm, rtv, satelita, kable głośnikowe, okablowanie komputerowe etc Jeżeli planujesz, to także do wyceny.

7. niech dopiszą inni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...