Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najnowsza grupa Wrocław i okolice - zaczynamy na wiosnę 2009


Recommended Posts

Bardzo proszę o namiary na sprawdzonego hydraulika. Zadzwoniłam do kilku misiów ale albo nie odbierają albo umawiają się na spotkanie i nie pojawiają się Dostałam jedną wycenę 150 - 200 zł za punkt i 4500 materiały instalacyjne rury, rozdzielacz itp. (15 grzejników, brak podłogówki, piec na ekogroszek, zasobnik wody) czy to aby nie za dużo?

 

Poza tym mam do sprzedania 54 rolki (189m2) wełny Toprock 150 (rockwool).

 

Liczę na Waszą pomoc w sprawie hydrauliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

TMK napisał:

Zależy na ile znasz się na elektryce, może jednak poduś męża do tej rozmowy? Z ciekawszych radości:

1. czy robi swoim materiałem (jeśli tak to jakim) czy masz go dostarczyć

2. zakładam, że oświetlenie na kablach 3x1,5mm, a gniazda na 3x2,5mm i nie daj sobie wmówić, że wszystko można na 1,5mm

3. jeśli wycenia na "punkty" to konkretnie co to jest wg niego punktem. Moim zdaniem wymuś podanie kwoty za całość, niech sam sobie liczy punkty...

4. czy ma uprawnienia do robienia pomiarów i zrobienia odbioru (i czy się tym zajmie). Jak nie ma, to pogoń lenia . Ile za montaż tablicy i co w niej będzie (różnicówki, przepięciówka itd).

5. czy cena jest z końcowym montażem

6. co z resztą mediów - alarm, rtv, satelita, kable głośnikowe, okablowanie komputerowe etc Jeżeli planujesz, to także do wyceny.

7. niech dopiszą inni

 

Dzieki wielkie za podpwiedź :) O kablach nie wiedziałam, to będę tego pilnowała, niestety mąż nie za bardzo interesuje się budownictwem , więc nie będę Go zmuszła żeby zaczął :wink:

Jakoś pomalućku, metodą prób i błędów się nauczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hojnorek napisał:

sam robiłem/robię (wkuwaną, architektura gwiazdy, skrzynka wciąż przed mną - to będzie wyzwanie na zimowe wieczory)

eee , to jak tak dobrze nie mam niestety, moja druga połowa , to trzyma się od takiej roboty na odległość kija :roll: , poza tym śpieszymy się z budową, bo chcemy w przyszłym roku się wprowadzić, a sami to za wiele nie zrobimy, zanim bysmy skończyli, to dwie zimy by przeminęły 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hojnorek napisał:

sam robiłem/robię (wkuwaną, architektura gwiazdy, skrzynka wciąż przed mną - to będzie wyzwanie na zimowe wieczory)

eee , to jak tak dobrze nie mam niestety, moja druga połowa , to trzyma się od takiej roboty na odległość kija :roll: , poza tym śpieszymy się z budową, bo chcemy w przyszłym roku się wprowadzić, a sami to za wiele nie zrobimy, zanim bysmy skończyli, to dwie zimy by przeminęły 8)

I u nas podobnie, le problem w tym, że trzeb umieć zrobić :), a my nogi :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie dotyczące kolejności wykonywanych prac. Ten rok planujemy zakończyć stanem surowym otwartym (ale już z oknami połaciowymi), tak aby spokojnie wysechł przez zimę i początek wiosny.

Następnie przyjdzie czas na instalacje wod-kan, elektryke, tynki i wylewki oraz okna z bramą i drzwiami.

Mamy dylemat co do kolejności prac. Chcielibyśmy kupić drewniane okna ale dopiero po skonczonych wylewkach i tynkach. Jednak większość budowlańców noe lubi robić tego w przeciągach. Szukać dalej innej ekipy, czy jednak nie da się inaczej i najpierw kupić okna?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie dotyczące kolejności wykonywanych prac. Ten rok planujemy zakończyć stanem surowym otwartym (ale już z oknami połaciowymi), tak aby spokojnie wysechł przez zimę i początek wiosny.

Następnie przyjdzie czas na instalacje wod-kan, elektryke, tynki i wylewki oraz okna z bramą i drzwiami.

Mamy dylemat co do kolejności prac. Chcielibyśmy kupić drewniane okna ale dopiero po skonczonych wylewkach i tynkach. Jednak większość budowlańców noe lubi robić tego w przeciągach. Szukać dalej innej ekipy, czy jednak nie da się inaczej i najpierw kupić okna?

Pozdrawiam

 

 

Witam.

 

Ostatnio miałam serwisanta z ROTO do okien. On twierdzi że nie powinno sie montować okien połaciowych od razu tylko po jakimś czasie jak budynek a głównie dach osiądzie. Ja osadziłam swoje przy kładzeniu dachówki i teraz mam z jednym problem. Lechosia przed ich montażem zadzwoń może do serwisu wybranych przez siebie okien. Może teraz będzie lepiej tylko przygotować miejsce w dachu na nie (chodzi mi o odpowiednie przygotowanie więźby) i położenie dachówki . Na wiosne tylko wyjmiesz parę z nich i osadzisz okna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeaWroc nie zapomnij o wyprowadzeniu kabli do podbitki (jeżeli planujesz oświetlaną), kabli do domofonu, bramy, halogena nad wjazdem do garażu, do jakiejś lampki przy wejściu do domu, dzwonka, oświetlenia ogrodu, o kontakcie na zew. elewacji aby podłączyć kosiare, kable pod alarm-jeżeli planujesz i sama już nie wiem co jeszcze. Może inni podpowiedzą coś jeszcze.

Jedno jest pewne, elektryka nie jest łatwa, zawsze o czymś sie zapomni. Ważne aby braki uzupełnić przed tynkami.

 

Ps. nie zapomnij o ,,sile"

rób zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

 

Ostatnio miałam serwisanta z ROTO do okien. On twierdzi że nie powinno sie montować okien połaciowych od razu tylko po jakimś czasie jak budynek a głównie dach osiądzie. Ja osadziłam swoje przy kładzeniu dachówki i teraz mam z jednym problem. Lechosia przed ich montażem zadzwoń może do serwisu wybranych przez siebie okien. Może teraz będzie lepiej tylko przygotować miejsce w dachu na nie (chodzi mi o odpowiednie przygotowanie więźby) i położenie dachówki . Na wiosne tylko wyjmiesz parę z nich i osadzisz okna.

 

Pozdrawiam

 

Dzieki za info. Też mysleliśmy na początku o osiadaniu, ale nasi górale daja nam gwarancje,ze dach nie klapnie ani na milimetr. Robią dachu od ponad 20 lat i nie mieli jeszcze z takimi sprawami doczynienia. Podobno dzięki zamkom ciesielskim (a nie śrubom) wszelkie niekontrolowane ruchy dachu są niemożliwe. Zobaczymy, dają gwarancje, jak coś się stanie odkupią okno. Z tego co mówią, nikt poza kominiarzem nie będzie po nich wchodził na dach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia22 napisał:

BeaWroc nie zapomnij o wyprowadzeniu kabli do podbitki (jeżeli planujesz oświetlaną), kabli do domofonu, bramy, halogena nad wjazdem do garażu, do jakiejś lampki przy wejściu do domu, dzwonka, oświetlenia ogrodu, o kontakcie na zew. elewacji aby podłączyć kosiare, kable pod alarm-jeżeli planujesz i sama już nie wiem co jeszcze. Może inni podpowiedzą coś jeszcze.

Jedno jest pewne, elektryka nie jest łatwa, zawsze o czymś sie zapomni. Ważne aby braki uzupełnić przed tynkami.

 

Ps. nie zapomnij o ,,sile"

rób zdjęcia

hojnorek napisał:

kabel do oświetlenie bożonarodzeniowe/choinki na zewnątrz

+ tzw niskie prądy, czyli: TV, internet, alarm

 

Dzieki wielkie, siedze i spisuje wszystkie info, czuje , że elektryk ucieknie gdzie pieprz rośnie jak zobaczy co chcemy :roll:

nie wiedziałam, że do choinki też kabel :-? , ma byc wkopany, czy tylko gniazdko na zewnatrz wystarczy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeaWroc napisał:

[...] poza tym śpieszymy się z budową, bo chcemy w przyszłym roku się wprowadzić

 

 

hojnorek napisał:

zaczęliśmy w kwietniu. obecnie jesteśmy po oknach, hydraulice, wylewkach i w trakcie tynkowania

 

czyli co na Boże Narodzenie jedziemy do Was po prezenty choinkowe, czy wcześniej, mamy przyjechać np.na parapetówkę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hojnorek napisal:

 

nie planujemy czekać aż do BN. chcięlibyśmy sie wprowadzić w okolicy Wielkiej Nocy, ale nie wiem czy uda się położyć parkiety i podłogi drewniane

 

Na pewno sie uda, idziecie takim tempem, że Boże Narodzenie jest całkiem realne :wink:

a z prezentami , to nigdy nic nie wiadomo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, witajcie, ja nie z Waszych okolic, ale tak sobie pomyślałam...

Na pewno znacie sytuację AgnesK i jej przedwcześnie urodzonego Franusia.

Franuś słabo poddaje się leczeniu w dotychczasowym szpitalu i dzisiaj tamtejsza ordynatorka podjęła decyzję o konieczności przewiezienia go do Wrocławia, gdzie najlepsi ponoć są w tych sprawach.

Mama Franusia, czyli AgnesK pilnie szuka kawalerki we Wrocku, chyba dla siebie tylko. Może ktoś mógłby jej pomóc w szybkim znalezieniu kwatery jakiejś?

Osobiście będę baaardzo wdzięczna i szczęśliwa!!! :D :D :D

Pozdrawiam wszystkich i licze bardzo na Waszą pomoc. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy pozytywną decyzję z banku, w piątek podłączyliśmy wodę i... już jak dobrze pójdzie, za ok. cztery tygodnie startujmy z czymś takim:

http://img28.imageshack.us/img28/9854/sympatyczny.th.jpg

 

z pracowni MG Projekt

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/sympatyczny/index.php

 

Budujemy się w Pełczycach k. Kobierzyc. Mam nadzieję, że razem z Wami jakoś to przeżyjemy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...