Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najnowsza grupa Wrocław i okolice - zaczynamy na wiosnę 2009


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 664
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Za namiary wielkie dzięki! Już ich zaczynam atakować...

 

Co do domu, to faktycznie, w mojej wybitnie obiektywnej interpretacji estetyki budowlanej - ideał ;-)

 

Jedyne opinie, które znalazłem w sieci na przestrzeni roku, to takie, że jest dużo niewykorzystanej przestrzeni...

A właśnie ta przestrzeń w postaci garderób, pralnio - suszarni, dużej kotłowni, spiżarni, to między innymi to co nas najbardziej zaciekawiło...

 

Jak pewnie większość z nas, zakładamy, że będzie to nasz dom na całe życie...

 

Dziennik budowy? Ha! Zobaczę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie biegam na spotkania z poszczególnym ekipami. Powoli krystalizują się 2 - 3 grupy, więc siłą rzeczy zaczynam się pochylać na umowami, zakresami prac, itp...

 

Pytanie, czy jeżeli całą pracę nad stanem SSO podzieliłbym na następujące etapy, to czy o czymś nie zapomniałem?

Oczywiście wycena nie będzie dotyczyła poszczególnych składników, tylko 6 etapów, od prac ziemnych do dachu:

 

Wykonanie wykopu pod ławy i stopy fundamentowe

Wykonanie zbrojenia

Zalanie ław, stóp, sprawdzenie poziomów

Izolacja pozioma na ławach

Murowanie ścian funadmentowych

Przepusty wody i kanalizacji

Izolacja pozioma na ścianach fundamentowych

Izolacja pionowa na ścianach fundamentowych

Nasypanie i zagęszczenia piasku

Rozporowadzenie poziomej kanalizacji

Wylanie chudziaka

Izolacja pozioma na ścianach fundamentowych po zalaniu chudziaka

Murowanie ścian nośnych i nadproży parteru

Murowanie komina

Wykonanie zbrojenia wieńca, trzpieni, słupów, podciągów, belek stropowych, belek ukrytych, balkonu i fragmentów monolitycznego stropu

Szalowanie wieńca, trzpieni, słupów, podciągów, belek ukrytych, balkonu, płyty stropowej

Stemplowanie stropu

Zalanie stropu, wieńca, trzpieni, słupów, podciągów, balkonu, schodów

Murowanie ściannośnych i nadproży poddasza

Murowanie ścianek działowych

Murowanie i wykończenie komina

Ściany kolankowe

Wykonanie wieńca

Szalowanie wieńca

Zalanie wieńca

Osadzenie murłat

Wykonanie więźby

Położenie wiatroizolacji domu i garażu

Łaty i kontrałaty

Położenie dachówki, kominków kanalizy, ławy kominiarskiej

Montaż rynien

Przybicie deski czołowej

Montaż okien dachowych

 

Z góry dziękuję za Wasze sugestie / rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U nas podobnie strop ma być wylany, jeśli pogoda dopisze, w najbliższy wtorek.

Zamówiony B20, 24m3 wraz z pompą z OŁA-BET'u.

 

Powoli przymierzam się także do kompletowania wykonawców na instalacje wod-kan, gazową (wraz ze spawaniem), elektrykę oraz CO (całość z montażem).

Jeśli znacie fachowców, których możecie śmiało polecić za podejście do pracy, fachowość i efekt końcowy będę bardzo wdzięczny.

 

Tak przy okazji niedługo będę miał do sprzedania nowiutki blaszany garaż 5x3m gat.I.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jesli ktos poszukuje dobrej ekipy budowlanej to polecam pana Dariusza,

wykonuje on pokrycia dachowe i usługi ogólnobudowlane (cały stan surowy zamknięty) tel: 509 039 463.

U mnie wykonywal ocieplenie poddasza jest solidny, fachowo doradzi, bardzo sumienny. U moich znajomych wykonywał dach i rowniez sa zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam niezły mętlik w głowie... mam nadzieję, że coś doradzicie, że mieliście podobne sytuacje. W planie miałem tynki wewnętrzne z GK na klej więc pierwsze w kolejności były posadzki (jeszcze nie zrobione). Teraz z różnych powodów rozważam tynki mechaniczne (gips ,lub cem-wap), CZY KTOŚ Z WAS ROBIŁ TYNKI PO WYKONANIU POSADZEK!? jaki był efekt końcowy?? A przy okazji będę wdzięczny za namiar na solidną ekipę do tynków.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...