Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najnowsza grupa Wrocław i okolice - zaczynamy na wiosnę 2009


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 664
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich,

jakis czas temu wymyslilem, ze bede sie budowal w Ozorzycach, gmina Siechnice i szukam teraz kierownika budowy, ktory nie zada za swoje uslugi zbyt wielkiej kasy i jest godny polecenia. Gdyby ktos mial jakies namiary na "takowego osobnika" to bez skrepowania niech do mnie pisze;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie na wiosnę zaczynam budowę domku :)

jako, że kobietą jestem, a mąż w budowie pomóc nie będzie mógł więc porywam się na ten czyn sama :)

 

mam zatem kilka pytań - być może dla części z was idiotycznych, ale....

 

- ile czasu wcześniej zamawialiście elektryków, hydraulików itp itd?

tj kilka dni wczesniej czy kilka tygodni - moze jeden sezon wcześniej ?;)

 

- czytałam na forum coś o białej liście i liście jakiś misiów - heheh - nigdzie tego znalezc nie mogę - to jakaś lista formalna czy nieformalna? sekretna? - chętnie zajrzałabym na nią...

 

- czy weterani mogliby podać namiary na osoby spawdzone - począwszy od fundamentów po hmmm okna?/dachy?

 

- jest gdzieś w skrócie zrobiona jakaś lista hurtowni/ludzisk z którymi warto współpracować?

 

pytania wyglądają na wygonickie hmmm?:) a mnie poprostu strach ogarnął po przeczytaniu wątków wroclawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ile czasu wcześniej zamawialiście elektryków, hydraulików itp itd?

tj kilka dni wczesniej czy kilka tygodni - moze jeden sezon wcześniej ?;)

 

zamawiać dobrze jest wcześniej, o wiele wcześnie, aby nie było niespodzianki, że jak są potrzebni to mają terminy zajęte na następne pół roku. Mimo kryzysu jakoś wszyscy są cały czas zajęci.

 

Więc dobrze za wczasu pogadać z późniejszym instalatorem, ustalić mniej więcej co i kiedy będzie do robienia. Pogadać o tym, co należy wcześniej zrobić. Może jakieś idee sie pojawią, o których byś nie pomyślała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ******b
Witam wszystkich,

jakis czas temu wymyslilem, ze bede sie budowal w Ozorzycach, gmina Siechnice i szukam teraz kierownika budowy, ktory nie zada za swoje uslugi zbyt wielkiej kasy i jest godny polecenia. Gdyby ktos mial jakies namiary na "takowego osobnika" to bez skrepowania niech do mnie pisze;) Pozdrawiam

 

 

Jeśli jesteś jeszcze zainteresowany to daj znać, ja jestem ze swojego bardzo zadowolona, jest z Oławy więc dla ciebie akurat, sympatyczny, zna się na rzeczy i cena do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jakis czas temu wymyslilem, ze bede sie budowal w Ozorzycach, gmina Siechnice i szukam teraz kierownika budowy, ktory nie zada za swoje uslugi zbyt wielkiej kasy i jest godny polecenia. Gdyby ktos mial jakies namiary na "takowego osobnika" to bez skrepowania niech do mnie pisze;) Pozdrawiam

 

 

Jeśli jesteś jeszcze zainteresowany to daj znać, ja jestem ze swojego bardzo zadowolona, jest z Oławy więc dla ciebie akurat, sympatyczny, zna się na rzeczy i cena do przyjęcia.

 

Jestem jeszcze zainteresowany i pewni dlugo bede, bo walka ze wszystkim potrzebnymi papierami jeszcze pewnie troche potrwa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pilne pytanie:

 

czy orientujecie się jak w ostatnich latach gminy w okolicy Wrocławia (a najlepiej w Kątach Wrocławskich) naliczały KWOTOWO wysokość RENTY PLANISTYCZNEJ za działki, które przemianowano w mpz z rolnych na budowlane? na przykład ile tej renty wychodziło w złotówkach od ara?

 

Może ktoś z Was wie, jaką rentę płacili ludzie, do których kupowaliście ziemię?

 

Bardzo mi zależy na tej informacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak - to są duże kwoty. Nasza działka oraz trzy sąsiednie były wcześniej w jednym kawałku rolnym (razem ok 1 ha). Po zmianie gmina naliczyła właścicielce z tego co wiem 12-15tys i łaskawie rozłożyła na raty.

 

TMK - dzięki serdeczne! nareszcie jakiś konkret. Właśnie wiem, że duże kwoty wchodzą w grę. ale duża to i 10 tyś i 30 tyś, a jednak różnica spora:/

 

Rozumiem, że w przypadku, który przytaczasz to było 12-15 tyś od ara, si?

 

Jak byś mi jeszcze mógł podpowiedzieć, w jakiej to gminie było i w którym roku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak - to są duże kwoty. Nasza działka oraz trzy sąsiednie były wcześniej w jednym kawałku rolnym (razem ok 1 ha). Po zmianie gmina naliczyła właścicielce z tego co wiem 12-15tys i łaskawie rozłożyła na raty.

 

TMK - dzięki serdeczne! nareszcie jakiś konkret. Właśnie wiem, że duże kwoty wchodzą w grę. ale duża to i 10 tyś i 30 tyś, a jednak różnica spora:/

 

Rozumiem, że w przypadku, który przytaczasz to było 12-15 tyś od ara, si?

 

Jak byś mi jeszcze mógł podpowiedzieć, w jakiej to gminie było i w którym roku? :)

 

2007 albo 2008 - Kobierzyce

15tys za całe manewry czyli jedna rolna 1ha na 4 budowlane po ok 15-17ar

szczegółów nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powoli będzie się zaczynał sezon prac zewnętrznych więc może ktoś będzie zainteresowany:

Mam do sprzedania sporo dachówek BRAAS CELTYCKA BRĄZOWA LUMINO, które zostały mi na budowie:

560 sztuk dachówki podstawowej (14 'zgrzewek po 40 szt)

25 sztuk dachówki szczytowej prawej

Dachówka w stanie idealnym (dachówki podstawowe są ciągle oryginalnie zafoliowane).

Mogę sprzedać w bardzo dobrej cenie, więc jeśli ktoś robi dach z tej dachówki to może trochę kasy zaoszczędzić. Nie dysponuję żadnym transportem ani załadunkiem (ew. mogę za niewielkie pieniądze umówić jakiegoś widlaka, żeby palety włożył na pake).

Najchętniej sprzedam całość za jednym razem. Dachówki można obejrzeć/kupić w Wilkszynie.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

 

Sprzedam też okazyjnie jedną rolkę siatki leśnej (50 metrów). Świetnie nadaje się do ogrodzenia kawałka budowy. Siatka jest nowa i nigdy nie rozwijana - stan idealny. Siatka do odbioru w Wilkszynie - szczegóły na priv.

 

Siatka ma wysokość 160 cm, dwadzieścia drutów poziomych i druty pionowe co 15 cm (jedna z najgęstszych). Typ siatki to 160/20/15L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...