Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najnowsza grupa Wrocław i okolice - zaczynamy na wiosnę 2009


Recommended Posts

Witaj Asik84 :D

 

szykujemy sie do pustaków ceramicznych, są jakieś nowe sprowadzane z Niemiec, nazwy niestety nie pamiętam, polecił nam je pan ze składu budowlanego, latem były po 5,40 szt z rozładunkiem, ich rozmiar jest jakiś nietypowy dł.37-sz.240-wys.238, przynajmniej dla mnie to coś nowego 8)

 

Pan stwierdził, że ich wytrzymałość, termoizolacyjność i costam nie odbiegają od Porothermu, a nawet są lepsze, bo produkowane bezposrednio w Niemczech a nie w Polsce. 8) Podobno to jest wazne :-?

 

Jak juz będziemy na etapie zakupu pustaków to dokładnie o tym opowiem, na razie, to orientowalismy się tak wstępnie.

 

Na dachu będziemy kładli dachówke ceramiczna ( nakaz konserwatora zabytków :wink: ).

 

 

to chyba tyle na razie co musi być , reszta wyjdzie w trakcie 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

BeaWroc ooo widze że też działka z rolą pana konserwatora!!!!hehe Mam to samo, 3 razy projekt zmieniałam!! masakra, co ja sie do Wrocka najeździłam to szok bo osobiście to załatwiałam, gdyby poczta polska to pewnie do dziś bym tej akceptacji nie miała...

No ja mam też w projekcie ze dachówka ma być ceramiczna a okna drewniane ale chyba sobie żartuje, duzo nie brakowało bo gdybym mieszkała ulice dalej to by mi jeszcze określił kolor dachówki :evil: i tym konserwatorem to sie nie przejmuje bo oni tego nie sprawdzają, pozatym w przyszłym roku ma nawet nie byc odbioru budynku a nawet gdyby był to przychodzą odemnie z gminy i do okien że plastikowe sie nie przyczepią a dach jak się uda to zamiast dachówki bedzie blachodachówka

Aha, słuchaj bo mi arch powiedział że jak będe składać wniosek o pozwolenie to ten wniosek jeszcze raz do konserwatora wyślą aby podpisał czy jakoś tak, tez tak miałaś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeaWroc sorki juz doczytałam jak to z konserwatorem u Ciebie było:)

ja warunków zabudowny nie pozyskiwałam, tylko wypis i wyrys i tam były określone jaki ma byc budynek i ze strfa kons i takie tam, więc musiałam zmienic projekt bo dach miał 25 stopni a musi byc 35-45, więc jak znalazłam projekt to osobiscie jechałam do konserwatora zeby mi wstepnie powiedział czy moze byc, powiedział z eprojekt ok i kazał czekac 30dni, potem mi sie projekt odwidział bo wydawał mi sie za duzy i zmieniałam na obecny, to sobie czekałam i się jesien zrobiła, pozostałe dokumenty arch mi załatwiał a ja tylko dzwoniłam i popedzałam i w moim przypadku efekt telefony dały bo w srode bede miała wszystkie dokumenty i składam wniosek, najbardziej sie ciesze ze energetyke tak szybko załatwiłam bo tego bałam się najbardziej

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam!

My też planujemy zacząć wiosną. Oczekujemy na warunki zabudowy, mapa do celów projektowych zlecona geodecie(800 netto), szukamy architekta i kier. bud. Działka w x.

 

 

 

 

My startujemy w kwietniu (tzn. jak nie zmienią warunków przyznawania kredytów hipotecznych na gorsze) oczywiście w x :)

 

ceny:

mapka do celów projektowych - 1000 zł - experss 7 dni

adaptacja projektu ok. 2000 zł

 

Teraz czekamy na złożenie wszystkich papierów do starostwa o pozwolenie na budowę.

 

 

p.s. w jakim banku jest teraz njlepsza oferta kredytu hipotecznego ?

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę. My mieliśmy zaczynać w 2008, ale papierologia tak się przesunęła, że może zaczniemy na wiosnę 2009 :) o ile kredyt dostaniemy...

 

A my dzis właśnie złożylismy do konserwatora zabytków wniosek o opinię w sprawie mozliwości budowania Skarbka!

 

Też mamy działkę w obszarze ochrony konserwatorskiej i póki co jest to ostatni papier, jakiego brakuje nam do kompletu, żeby składać o PnB. Możesz mi napisać co dokładnie składaliście do konserwatora? Nie mogę się tam dodzwonić, a na maila póki co nie odpowiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedziec w sprawie pana konserwatora, ja juz uzgodnienia z konserwatorem mam i projekt może byc, ale teraz jak złozyłam wniosek o pnb to gmina wysłała do konserwatora projekt gotowy (bo wczesniej miałam tylko wydruk z netu) a konserwator musi zatwiedzic na gotowo, ma na to 30 dni. W sprawie zakceptowania projektu przez konserwatora możesz tylko dowiedziec się od p.Łukasza N. bo tylko on się tym zajmuje i daje szefowi do podpisania i gotowe, to do tego pana nie mozesz się dodzwonic? bo ja bez problemu sobie z nim przez tel rozmawiałam i dopytywałam jak tam postępy w mojej akceptacji projektu:) tak myślę jutro do niego zadz. i spytac czy wogóle doszedł do niego projekt bo ostatnio poczta coś szwankuje :evil: i uważam że skoro akceptacje projektu pozytywnie zaakceptował to teraz to juz tylko formalność zeby gotowca podpisał i tyle:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i najpierw osobiście jechałam do konserwatora żeby mi powiedział tak na oko czy projekt moze byc, powiedział z ejak najbardziej, wiec złożyłam tylko wniosek o zaakceptowanie i wydruk elewacji, nie zamawiałam projektu wczesniej bo gdyby projekt nie pasował to bym sobie mogła go przez okno wyrzucić....jak przyszła pozytywna opinia od konserwatora wtedy zamówiłam projket i zaczełam załatwiac formalności, zożyłam wniosek o pnb a gmina wysłała projekt i pismo o zaopiniowanie z uwagi na lokalizację działki , a dokładnie..... "Starostwo powiatowe w Oleśnicy, wydział architektury i budownictwa, prosi o uzgodnienie projektu budowlanego, obejmującego budowę budynku ieszkalnego jednorodzinnego wg projektu gotowego w raz z urządzeniami budowlanymi związanymi z tym obiektem w...przy ulicy...., zożonego przy wniosku o wydanie pozwolenia na budowę przez ......"

 

I teraz tak myslę ze po co oni to załatwiają skoro ja juz mam zakceptowny projekt itd!!!! kolejne m-ce czekania....a do wniosku dołanczałam tą akceptacje od konserwatora, tylko ze to nie było na podstawie projektu, tylko zdjec elewacji i opisu techniczego budynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

My też planujemy zacząć wiosną. Oczekujemy na warunki zabudowy, mapa do celów projektowych zlecona geodecie(800 netto), szukamy architekta i kier. bud. Działka w Szewcach.

 

 

witam sąsiada

 

WITAMY SĄSIADÓW :)

 

My startujemy w kwietniu (tzn. jak nie zmienią warunków przyznawania kredytów hipotecznych na gorsze) oczywiście w SZEWCACH na Lotniczej - na samej górce :)

 

ceny:

mapka do celów projektowych - 1000 zł - experss 7 dni

adaptacja projektu ok. 2000 zł

 

Teraz czekamy na złożenie wszystkich papierów do starostwa o pozwolenie na budowę.

 

 

p.s. w jakim banku jest teraz njlepsza oferta kredytu hipotecznego w CHF ?

 

Pozdrawiamy

 

Witam,

my już kiedyś spotkaliśmy się w grupie budującej PROTONA, pozostaliście przy tym projekcie?

 

Dostałam WZ (projekt).

 

pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim zdrowych, rodzinnych świąt, wiele miłych chwil w gronie najbliższych.

A w nadchodzącym roku życzę budowniczym taniejących materiałów, udanych fachowców, życzliwych urzędników i duużo cierpliwości.

 

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

 

Witam,

my już kiedyś spotkaliśmy się w grupie budującej PROTONA, pozostaliście przy tym projekcie?

 

Dostałam WZ (projekt).

 

pozdrawiam Wszystkich

 

A witam, tak spotkaliśmy się na forum o Protonie :)

 

Tak pozostaliśmy przy Protonie I teraz czekamy na pozwolenie na budowę.

Myślę że ok 20 stycznia będę miał je w ręku a potem prosto do banku :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, i cieszę się, że się w końcu odnalazłam ;p

Właśnie po pracy mam jechać dopinać kredyt na ostani guzik.. bo z tych guzików to w sumie możnaby korale zrobic juz prawie 2 miesiące... ehh

 

a co do przyłączy:

W naszym projekcie zagospodarowania działki dołączonym do pozwolenia na budowę wrysowane są przyłącza, ale tylko od budynku do granicy działki z drogą. W warunkach przyłącza wodociągowego mam napisane ze projekt muszę we własnym zakresie.. Czyli rozumiem że muszę mieć osobne projekty do wody? (a kanalizacja? jeśli mam szambo?) kurcze zaczynam się gubić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Asik84 :D

 

szykujemy sie do pustaków ceramicznych, są jakieś nowe sprowadzane z Niemiec, nazwy niestety nie pamiętam, polecił nam je pan ze składu budowlanego, latem były po 5,40 szt z rozładunkiem, ich rozmiar jest jakiś nietypowy dł.37-sz.240-wys.238, przynajmniej dla mnie to coś nowego 8)

 

Pan stwierdził, że ich wytrzymałość, termoizolacyjność i costam nie odbiegają od Porothermu, a nawet są lepsze, bo produkowane bezposrednio w Niemczech a nie w Polsce. 8) Podobno to jest wazne :-?

 

Na 99% niemiecki Unipor, na gadanie w hurtowniach nie zwracaj uwagi ;) Unipor bardzo często jest poprzepalany (lub taki wypychają do Polski) czyli bardzo kruchy, zobacz też czy pustaki łączą się na jedno czy dwa wpusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam TMK powiadasz, ze to unipor, mozliwe , nie pamietam, obecnie jestesmy na etapie wylanych ław i oczekiwania na kredycik więc z materiałami to na bieżąco nie jestem 8) Napisz mi prosze , bo widze , że mam do czynienia z osoba bardziej zorientowana ode mnie , czy te pustaki wymyslone przez hurtownika, to w ogóle sa czegos warte, czy budowac z porothermu 44 , jak wczesniej myslałam :wink:

 

mam ławy szerokości 60 cm więc moge ściana pomanipulowac troszeczkę, siła decyzyjna mnie opuściła, bo tyle tych pustaków, że sama juz nie wiem co dobre a co złe. Keramzyt to u mnie odpada , poczytałam o nim troszeczke i raczej nie rzucił mnie na kolana, ale jak mówie , to ja lajkonik jestem , więc moze sie mylę :(

Bede wdzięczna za jakieś podpowiedzi, mój mąz to raczej ogranicza się do "jak chcesz kochanie" :roll: :wink: , a kochanie juz samo nie wie co chce, bo zgłupło :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam TMK powiadasz, ze to unipor, mozliwe , nie pamietam, obecnie jestesmy na etapie wylanych ław i oczekiwania na kredycik więc z materiałami to na bieżąco nie jestem 8) Napisz mi prosze , bo widze , że mam do czynienia z osoba bardziej zorientowana ode mnie , czy te pustaki wymyslone przez hurtownika, to w ogóle sa czegos warte, czy budowac z porothermu 44 , jak wczesniej myslałam :wink:

 

Keramzyt to takie super cudo, które bardzo zachwalają producenci, a mało kto chce z tego budować :) Generalnie jest to materiał bardzo kruchy, nierówny i dużo ekip nie chce tym robić. Bajdurzenie nt mikroklimatu, oddychania ścian pozostawiam specjalistą od marketingu - wg mnie od tego jest wentylacja w domu. Budując jeszcze raz przy odpowiednich zasobach finansowych stawiałbym dom z silikatów. Na drugim miejscu mam ceramikę (mam unipora 24cm - jednak pilnowałem hurtowni aby nie przywieźli śmieci do zwrotu...), później beton komórkowy... i gdzieś tam keramzyt.

Każdy materiał ma swoich zwolenników, moim zdaniem lepszym wyborem jest ceramika - a na to ocieplenie ze styro.

 

ps. i daj małżowi na zapęd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE, ja też mam zamiar zacząć na tę wiosnę, co do PNB, złożone 31.12.08 , na decyzję o warunkach zabudowy czekałam 9 m-cy, za mapkę do celów projektowych zapłaciłam bajońską kwotę 1600 zł.Póki co nie idzie dobrze, szukam ekipy, dobrej, szybkiej i taniej. A na mojej działce nr 13 wyrośnie koniczynka - na szczęście./ projekt archonu / :roll: co wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...