Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najnowsza grupa Wrocław i okolice - zaczynamy na wiosnę 2009


Recommended Posts

adam tyle teoria a jak praktyka pokazuje P2 to w przecietnym domu wystarczajaco dobre rozwiazanie

co do rozwiercania - ja słyszałam, że jednak rozwiercali zamki (czyli wersje kluczykowe).

Chce Wam tylko powiedzieć, żeby nie wariować z rzeczmai zupełnie niepotrzebnymi i przeznaczyć tą kasę na wykonczeniówkę, bo wtedy będzie baaaardzo potrzebna;)

Nie wydaje Wam się, że jeżeli ktoś będzie chciał się męczyć z rozwiercaniem klamek, to bardzo mu chce się dostać do środka. I nawet jak z klamką mu nie pójdzie to znajdzie inną metodę... Nie dajmy się zwariować. Sąsiad najlepszym zabezpieczeniem i do tego relatywnie tanim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej. Ano zgadza się. Mam od nich okna i nie narzekam. Jedyne co, to duże drzwi balkonowe jak się nagrzeją do słońca (strona południowa), to trochę ocierają na dole. Pewnie dałoby się to podregulować, ale ja coś ostatnio leniwy jestem.

Jedyne co - to gdybyście brali również rolety, to dopilnujcie, aby były spasowane do okien. U mnie są luki między prowadnicami a ramą okienną. Za późno na to zwróciłem uwagę.

O, to nie najgorzej z moją pamięcią :)

Jako że kupowaliśmy okna w tym samym punkcie (przy ul. Gorlickiej), mam nadzieję, że również będę zadowolony. Na razie obsługa była całkiem OK (czego nie mogę powiedzieć o prawnikach i księgowej Empolu :) ). Dużych drzwi balkonowych ani rolet nie mam, więc Twoje kłopoty może mnie ominą. Za to będę miał spore okna z ciemną okeliną od południa, więc niewykluczone że doświadczę problemu rozciągalności cieplnej okien PCW :)

Dziękuję jeszcze raz za wcześniejszą opinię o oknach Empolu. Był to dla mnie dosyć istotny argument za tym producentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy okna z Empola. W związku z tym, że budujemy na odległość i trochę się to w czasie rozciągnęło nie pamiętam dokładnie jakie okucia ;) Ze współpracy z Empolem jesteśmy bardzo zadowoleni. Reklamowaliśmy roletę i wszystko zostało załatwione szybko i sprawnie a co najważniejsze za darmo mimo, że spóźniliśmy się ze zgłoszeniem kilka dni po okresie gwarancyjnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu pewnie, że tak. Adamwr chcę powiedzieć, że mitem jest ułuda bezpieczeństwa przy oknach p4... i że sprzedawcy często namawiają na superdrogie rozwiązania, które w praktyce sie nie sprawdzają.

Ależ ja doskonale wiem, że samo P2 czy P4 w szybach niewiele daje. Dobrze dobrana trójka: szyba, okucie, alarm podnosi znacząco poziom bezpieczeństwa, ale też oczywiście gwarancji żadnej nie da, może co najwyżej opóźnić wejście do obiektu (P2/P4 + okucia), dając jednoczesnie czas na reakcję mieszkańcom lub ochronie (alarm). Także, podsumowując z mojej strony, jeśli ktoś chce podnieść poziom zabezpieczeń domu, powinien zainwestować nie tylko w szyby, ale również w okucia WK1/WK2 oraz w alarm z ochroną obwodową. Wybranie tylko jednej opcji z tej listy może niewiele (poza kosztami) dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z was szanowni forumowicze korzystał z jakiejś firmy od rekuperatorów, bo szukam kogoś do wkomponowania mi tego ustrojstwa w mój projekt i późniejszego zainstalowania. Będę wdzięczny za namiary lub wszelką pomoc

 

pozdrawiam

 

Co do rekuperatorów to rozmawiałem z firmą Rekuperatory.pl ,KlimaPol oraz Skaven . Ceny poza wyceną z rekuperatorów.pl podobne. Dom 180 m - instalacja i montaż około 20 tys. (instalacja z rurami sztywnymi). W rekuperatorach.pl najdrożej 30 tys. Prawdopodobnie wybiorę Mistrala 400 Duo i firmę Skaven z kiełczowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiałem się nad roletami (nawet nie nadstawnymi, ale w systemien Integro, więc mostek nieco mniejszy). Koniec końców dałem sobie spokój, a jeśli będzie bardzo źle bez nich, to zamontuję naścienne. Z 20 cm obudowy 10-12 zniknie mi w ociepleniu, a resztę przeżyję. :)

 

Tak więc u mnie się sprawa z roletami wyklarowała się sama :) Nie mam nadproży, mam nadprożowieńce, na wysokości 2,50. Żadne rolety podtynkowe się nie zmieszczą. Więc na razie zamówiłam okna, a rolety jeśli zrobimy, a chyba tak, to normalne i ukryjemy ile się da w styro.

 

No i dziękuje za namiary na firmę Bauman i Pana Mariusza. Okienka zamówiłam, jeszcze po starej cenie, bo od poniedziałku Jezierski podnosi ceny, o ok. 6%.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
brukarza mi polecili w http://www.decostar.pl dostałąm namiary na dwóch brukarzy, tańszego i droższego. Droższy był lepszy chyba, bo robi takie skomplikowane rozwiązania, wieć sie na niego zdecydowałąm. ale ten tańszy był strasznie miły i grzeczny, nie spodziewałąm się tego po budowlańcach:)_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma namiar na porządnego brukarza, z głową na karku i umiejącym doradzic jak fajnie ulozyc kostkę?

z góry dzieki!

zapomnaiłam dodać komu odpowiadam;) no i nie dodałałm, że teraz są fajne promocje prócz polecania brukarzy:)

brukarza mi polecili w http://www.decostar.pl dostałąm namiary na dwóch brukarzy, tańszego i droższego. Droższy był lepszy chyba, bo robi takie skomplikowane rozwiązania, wieć sie na niego zdecydowałąm. ale ten tańszy był strasznie miły i grzeczny, nie spodziewałąm się tego po budowlańcach_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Puściłem pytanie na Grupie Wrocławskiej ale tutaj może być bardziej aktualne.

 

Mam wielką prośbę - czy ktoś może podać namiary na firmy robiące przyłącza wod-kan?

Nareszcie po 1.5roku budowy ze studni mam szansę się przyłączyć. Południowa część Wrocławia.

 

Z góry wielkie dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja doskonale wiem, że samo P2 czy P4 w szybach niewiele daje. Dobrze dobrana trójka: szyba, okucie, alarm podnosi znacząco poziom bezpieczeństwa, ale też oczywiście gwarancji żadnej nie da, może co najwyżej opóźnić wejście do obiektu (P2/P4 + okucia), dając jednoczesnie czas na reakcję mieszkańcom lub ochronie (alarm). Także, podsumowując z mojej strony, jeśli ktoś chce podnieść poziom zabezpieczeń domu, powinien zainwestować nie tylko w szyby, ale również w okucia WK1/WK2 oraz w alarm z ochroną obwodową. Wybranie tylko jednej opcji z tej listy może niewiele (poza kosztami) dać.

 

w naszym wypadku, taniej było zastosować P4 i WK2 w newralgicznych miejscach, niż kupować rolety zewnętrzne. nie jestem fanem "bunkrowania" domu. Poza tym po rozmowie z zaprzyjaźnionym okniarzem, wnioski te same, które miał ktoś powyżej - jak złodziej chce to wejdzie, tylko kwestia czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jestem dziwakiem, ale szyby P4 w swoim domku nie założyłbym - ten co ma wejść rozpozna czy masz P1, P2 czyP4 i na każdą ma swój sposób.

nie wiem jak duze masz okna, że roleta wyszła Ci drożej niż dopłata do WK2 i P4, gdzie samo okucie np. Winkhaus to 250zł za okno i 400zł za tarasowe. o szybie P4 nie wiem ale do P2 trzeba dopłacić 170zł/m2 to P4 bedzie moze 250zł/m2. wszytsko w cenach netto.

rolety kupowałem po 150zł/m2 netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wiem, że to nie pchli targ, ale zostało nam trochę rzeczy z budowy:

 

- mamy do odsprzedania za przyzwoitą cenę 6 kompletnych elementów komina IBF, średnica 200 mm, o takiego -> http://www.ibf.pl/kom_ogolna.htm

- drzwi balkonowe, jednostronnie orzech, z firmy Matplast, sztuk dwie

 

Jakby ktoś reflektował, to w okolicach Oławy/Wrocławia możemy zorganizować dowóz.

 

Jeśli ktoś ma dodatkowe pytania, to smiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej

Nareszcie kupujemy działkę. Dopiero co prawda dopinamy formalności, ale jednak - zdecydowaliśmy się na coś :) W związku z formalnościami-

- czy możecie mi polecić jakiegoś speca do badania goetechnicznych gruntu? jednego mam, ale chciałabym porównać oferty :)

- czy możecie się podzielić informacjami o tym, ile płaciliście za taką usługę?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...