Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najnowsza grupa Wrocław i okolice - zaczynamy na wiosnę 2009


Recommended Posts

Witam :)

Ja te bloczki kupiłam w hurtowni, gdzie pan najpierw dawał mi 15% rabatu 8) z którym bloczki netto kosztowały 3,30 :o .

Jak otrzymałam fakturke na e-maila , to zadzwoniłam do gościa i zapytałam dlaczego po rabacie bloczki sa droższe niz we Wrocławiu bez rabatu :evil: , pan sie zdziwił , ja odmowiłam tego zakupu , zadzwoniłam do innej hurtowni, pani powiedziała, że bloczki ma za 2.95, więc oddzwoniłam do "pana rabatowego" , że nie chcę jego bloczków a on mi na to że te bloczki to mi po znajomości za 2.75 sprzeda 8)

Więc ja raczej na rabaty nie liczę w tych hurtowniach :wink:

poprosiłam o fakture na te bloczki za 2.75 bez tych jego rabatów zeby taniej było :p :wink:

Najlepiej , to chyba w tym samym czasie zadzwonic do dwóch hurtowni i obniżac cenę mówiąc jaką ma konkurencja, w moim przypadku to zadziałało, tylko nerwowo było strasznie :roll: :evil:

 

Dzięki za radę, ale facet wredota :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie, czy prąd do celów budowlanych można pociągnąć od sąsiada "samemu" tzn. zamontować podlicznik i pociągnąć kabelek, czy musi to robić ktoś z uprawnieniami i czy trzeba zgody zakł. energetycznego?

Pozdrawiam

Można "samemu", ale to nielegalne.

Legalnie, należy wystąpić do stosownego rejonu o warunki przyłączeniowe placu budowy. Zakład wyznaczy miejsce gdzie można podłączyć linię zakończoną rozdzielnicą budowlaną na Twojej działce.

 

Zapraszam na grupę wrocławską.

 

Coś Smoku kręcisz :roll: :) Nielegalne jest kupowanie prądu od sąsiada, pożyczanie jest z tego co wiem legalne i niektóre zakłady energ. same to proponują... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pożyczanie" ??

Sąsiad zapewne otrzymuje energię w taryfie G11, a Ty będziesz tą energię zużywał na cele "plac budowy - C11, te taryfy różnią się.

Poza tym, przepisy prawa budowlanego mówią jasno.

Pytacie o legalne rozwiązanie - odpowiadam.

 

Jak nie odkupuje czyli dostaje prąd (załóżmy za free) i jest to nielegalne, to podaj proszę odpowiedni przepis. Pytam z ciekawości. Swego czasu sam ZE proponował przedłużacz do sąsiad gdybym miał problem z szybkim załatwieniem przyłącza.

i żeby nie było - nie mówię o trwałej instalacji energetycznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo !!!

 

 

Witam serdecznie wszystkich, którzy podobnie ja są na wstępnym etapie budowy. Od kilku miesięcy podglądam różne wątki forum i włos mi staje na głowie, jak sobie pomyślę, co nas czeka... Nasz dom powstaje w oklicach Oławy i póki co wyszliśmy zwycięzko z bojów z różnymi bankami, które za wszelką cenę chciały nam udowodnić, że nie damy rady zbudować domu. No, ale stało się :D A teraz za szpadle i do boju!!!

Trzymajcie kciuki!!!

 

P.S.

Jakby ktoś potrzebował zrobić operat, to mogę dać namiar na miłego pana, z którym można się dogadać co do ceny i terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich forumowiczów :)

Może dobrze byłoby wpisywać w awatarku przy opisie "Skąd" nazwę miejscowości, a jeśli nie miejscowość, to gminę lub województwo ( czasem ludzie mieszkają we Wrocławiu, stąd udzielają się na Grupie Wrocławskiej, a budują się w innym województwie).

Myślę, że łatwiej będzie zapytać o hurtownie, sklep, czy inne miejsce, jak się wie skąd dany forumowicz pochodzi lub gdzie się buduje.

Co Wy na to?

 

Femmee - Skąd: inąd , gdzie to jest :)

Tak poważnie , to napisz w jakim województwie mieszkasz :)

Oczywiście jeśli to nie tajemnica 8)

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałam, budujemy się koło Oławy (a mieszkamy we Wrocku), no i póki co (przynajmniej do następnego podziału admimnistracyjnego Polski) jest to województwo dolnośląskie :)

 

Hej Femmee, ja to wiem :) gdyż czytam wątek od początku, chodziło mi o to, żeby nie trzeba było wyszukiwać we wcześniejszych zapisach ,tylko w awatarku było od razu wiadać.

Ja tylko tak żuciłam propozycję.

Nie ważne, fajnie że się odezwałeś i trzymam kciuki za szybkie wybudowanie i czekam na założenie dziennika i komentarzy. Miłego wieczorka :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam do Was prośbę :roll: poniewaz wileu z Was miało do wyboru oferty od kilu ekip budowlanych, jeśli możecie dajcie namiary do pozostałych :D Dodam że zamiarzam budowac się w okolicach Świdnicy ( 50 km od Wrocławia i 30 km od Walbrzycha). Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

 

Życzę wytrwałości w budowie domów, tanich materiałów i rzetelnych wykonawców.

Pozdrawiam Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania klepka

My stawiamy na Ytong, nie wiemy jeszcze jakiej grubości, ale to zostanie ustalone na dniach.

 

Femmee_

Witaj serdecznie!

 

BeaWroc

Chyba dotarłam do "Waszej" hurtowni, nawet niedaleko :D może razem zdziałamy więcej ?

 

U nas jutro będa kopać piwnicę. Humus już ściągniety i we wtorek wkracza EKIPA :D Zaczęliśmy naprawdę na wiosnę, szkoda tylko że się pogoda psuje :( [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś wiadomości tak teraz często oglądam pogodę i to nie na jednym kanale :D (sprawdzam TV :wink: ) Od przyszłego tygodnia ma być podobno 15 st. hmm..... no zobaczymy.

 

Koparki "załatwione" - dziury (ogrromne są ) wykopane. Teraz moja EKIPA bierze w ręce łopatki no i mają zacząć dziergać na drutach :)

 

A tu jakaś cisza - nikt nic nie robi ?? Pochwalcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...