Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Słupsk - Kobylnica


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

u nas też cieplutko tylko nie gazem ale ekogroszkiem grzejemy. Byłaś w rebisie? Ja wczoraj odebrałam płytki - spodobały mi się jakieś nowości i musiałam trochę poczekać aż dotrą - a do tego trochę z ceną trzeba było ponegocjować bo za dużo ponad zakładany budżet wyszła. No i płytkarz ma zacząć w poniedziałek - w końcu doczekam się normalnej łazienki bo ta na dole trochę mała jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byliśmy w rebisie narazie w celach poglądowych co nam sie wogóle podoba, jest dużo oppcji i duży wybór, sama nie wiem za dużo tego wszysktiego i już sama nie wiem co chcę mieć w tej naszej łazience. my tez myslelismy o ekogorszku ale nie mielismy nigdy do czynienia z paleniem w piecu bo od zawsze gaz i zrezygnowalismy z ekogrocha zreszta i dobrze bo bysmy nie mieli gdzie go trzymac. nasz piecyk przez 3 doby pobrał 20m3 gazu ale teraz zaczyna byc ekonoiczniejszy widac po liczniku ze mniej idzie , ponoc rozruch najwiecej pobiera i teraz juz bedzie ekonomiczny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po wczorajszej konserwacji, kontroli przez hydraulika pieca i całej instalacji.Sumiennie tak jak obiecał przyjechał po roku sprawdzić czy wszystko gra. filtry wyczyścił i teraz można grzać już na całego:). ja pale drewnem i koszty sa niewielkie...mam drewna na ok 5 lat za 2,5 tyś zł ale coś za coś, wygodny nie ma wielkiej gdyż 2 razy dziennie muszę nałożyć drwa do piecyka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poważnie się zastanawiam - mieszkamy już i przez cały okres budowy nie zginął z budowy nawet jeden gwóźdź (mimo braku alarmów, ogrodzenia, ochrony i sąsiadów). Nie wiem czy to zasługa okolicy ale boję się że kamera, alarm lub jakiś inny element będzie sygnałem dla potencjalnych złodziei że jest co kraść. A może dlatego że jesteśmy "swoi" na tej wsi? A może dlatego że na osiedlu buduje się prokurator? Na całym osiedlu były dwa przypadki kradzieży (już 12 domów - jedne zamieszkałe inne w trakcie budowy) na samym końcu osiedla gdy jeszcze powstawało kiedyś ukradziono słupki ogrodzeniowe i na wiosnę gdy sąsiedzi zwozili meble to ktoś im włamał ale nic nie ukradł.

Czy kusić złodzieja?

Wiem że w pracy koszt instalacji alarmowej wraz z dwiema kamerami ma nas wynieść jakieś 7 tyś. Czy to dużo nie wiem - nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po wczorajszej konserwacji, kontroli przez hydraulika pieca i całej instalacji.Sumiennie tak jak obiecał przyjechał po roku sprawdzić czy wszystko gra. filtry wyczyścił i teraz można grzać już na całego:). ja pale drewnem i koszty sa niewielkie...mam drewna na ok 5 lat za 2,5 tyś zł ale coś za coś, wygodny nie ma wielkiej gdyż 2 razy dziennie muszę nałożyć drwa do piecyka...

 

my tez mamy dużo drzewka ale w naszym lesie i nie ma komu tego robić co najgorsze, bo czasu mało , ale bedzie do kominka :) trzeba sie tylko do lasu wybrać - kilka wypadów już mój mąż miał i mamy toche drzewa nawet już u siebie :) ale to znikome ilości jak narazie do tego co pozostało do wycięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez mamy dużo drzewka ale w naszym lesie i nie ma komu tego robić co najgorsze, bo czasu mało , ale bedzie do kominka :) trzeba sie tylko do lasu wybrać - kilka wypadów już mój mąż miał i mamy toche drzewa nawet już u siebie :) ale to znikome ilości jak narazie do tego co pozostało do wycięcia

Co do drwa z lasu to Dorotko najlepiej aby ono przesezonowało przynajmniej 1 rok po wycięciu, niektóre gatunki jak np dąb to nawet do 3 lat powinny poleżeć. Ja ogrzewam tylko drewnem ale musi ono być suche.

Dokumentacja do odbioru zajęła nam ok 2 mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my zaczynamy projekt łazienki, wczoraj byłam w rebissie ustalic szczegoly i bedziemy jechać z koksem :) jest mała kość niezgody bo ja chcę mieć drewno w łazience a mój ukochany mąż sobie nie życzy drewna w łazience bo chce mieć czarno białą - ale to ostatecznie ja dziś jade ustalać szczegóły i wykorzystam moment że jadę tam sama więc i ja zadecyduję :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witam ma pytanko skąd braliscie okna bo mam problem z wyborem okien chodzi o drzwi tarasowe suwane w kolorze złoty dab wymiar 2700x2400 pan z dru powiedzial ze nie da sie takich zrobic bez przewiązki co zepsuje cały efekt.prosze o jakis namiar i czy ktos spotkał sie z problemem.pozdr z nad morza rybol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...