Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Słupsk - Kobylnica


Recommended Posts

franco nie pomogę Ci bo mój stolarz nie do końca był w porządku, sporo nerwów mnie kosztował ale efekt jak za ta cenę był ok. Czy polecicie jakąs jeszcze szkółkę poza Łękwicą?Moze macie namiary na niedroga korę? Powoli przymierzam sie do siania trawy, male porzadki, kultywator, walec he tylko jeszcze nie wiem skąd i sieje:).Mamy dosyc juz tego piachu!!:)

 

Nie polecam kory w fimalu - ostatnio mieli strasznie mokrą i spleśniałą - lepsza jest w casto. Ktoś mi mówił że nie drogo korę można dostać w tartakach ale trzeba mieć dojścia - ja nie mam więc kupuję i płacę i płaczę

Walec zrobił mąż z rury PCV od kanalizy zalanej betonem (z drutem do ciągnięcia) - niestety już wyrzucony bo nie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Siemka budowlańcy.

 

Dzięki za podpowiedzi w kwestii schodów. Po przeliczeniu kasy i ustaleniu priorytetów temat upadł na dłuższy czas. Na razie będą musiały wystarczyć takie schody młynarskie prosto z casto.

 

Co do szkółek... wydałem parę pln-ów w sobotę i... tuje w Łękwicy ( i w bardzo dobrej cenie dostałem tam berberysy, bo się facet pozbywa, bo mu miejsce potrzebne), a zwykłego świerka pospolitego po lekkich targach kupiłem w szkółce w Kobylnicy (oddział "zamiejscowy" szkółki leśnej z Biesowic).

 

Obydwa miejsca mogę polecić.

 

Byłem też w "Cyprysie" jak na moje... trochę za wysokie ceny... można taniej. (ale to moje subiektywne odczucie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kory to nie wiem, nie otwieralem jej, mam 10 workow z obi i z 20 z castoramy bo zraaz casto obnizyla na 7,99 cene swojego produktu a do nich mam rzut beretem, bedzie co ma byc:)jak bede rozladał moze w przyszlym tyg to dam znac, kamyczki za pare minut dzwonie podpytac:)

 

ok, ja dopiero pod koniec kwietnia zacznę ogrodowo działac, ale szybciej polecę nabyć korę - niezła cena, ciekawe czy własnie nie jest spleśniała...

a co do walca - to mam, mogę pożyczyc....problem w tym, że znajomy do niego zamiast wody beton wlał...i jest pierońsko ciężki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Co do szkółek, zajedźcie też do szkółki Kambium, obok Reala. Stara, dobra szkoła podejścia do roślin. Tylko doniczkowe. Warto nawet tylko porozmawiać.

 

Kamyczki? Żwir i grys to chyba tylko ze żwirowni w Zagórkach. Żwir od 50 zł/t, grys chyba koło 80 zł/t.

http://www.mineral-cesko.com/pl-1/kopalnie-oferta/zaklad-gorniczy-zagorki/contactid_279/zaklad-gorniczy-zagorki.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas juz jest płot narazie panelowy ale zawsze to coś :) Wkońcu siejemy trawe :) Siewniczek już mamy :) Domek ładnie pomalowany cały w środku oczywiście na najjaśniejszą biel, pokoik małego już w kolorze jasno niebieściutkim czekamy teraz na malarza - ma nam narysować rysunek w jego pokoju, jego ulubionego bohatera z bajki Cars :) Tak więc wszystko idzie zgodnie z planem :) Drzwi wybrane - porta koncept białe - czekamy :) a podłogi jeszcze się zastanawiamy. Piec do salonu zakupiony - czeka na montaż. Pozdrawiam przedświątecznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franco - napewno gramy w innej lidze ja już wydałam 290 tys na dom i jeszcze nie mieszkam, a ty za 190 chcesz się wprowadzić. Każdy ma swoją ligę na swoją kieszeń oczywiście ;) Więc i ja staram się być wyrozumiałą i również proszę o to samo.

 

Zbyszku - ceny dobre ma ta szkółka mówisz ? Przymierzam się do zakupu tujek jak już ogrodzenie jest to na jesień chcę zakupić też około 100 - 150 sztuk, jak już będziemy mieszkać, bo teraz napewno ktoś nam zwinie jak nie ma nikogo w pobliżu.

Trawka u nas już wschodzi :)

Jeżeli ktoś potrzebuje siewnik - mam do sprzedania, bo już nam nie będzie potrzebny nieługo. C. 80 zł - Gardena. 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franco - napewno gramy w innej lidze ja już wydałam 290 tys na dom i jeszcze nie mieszkam, a ty za 190 chcesz się wprowadzić. Każdy ma swoją ligę na swoją kieszeń oczywiście ;) Więc i ja staram się być wyrozumiałą i również proszę o to samo.

 

Zbyszku - ceny dobre ma ta szkółka mówisz ? Przymierzam się do zakupu tujek jak już ogrodzenie jest to na jesień chcę zakupić też około 100 - 150 sztuk, jak już będziemy mieszkać, bo teraz napewno ktoś nam zwinie jak nie ma nikogo w pobliżu.

Trawka u nas już wschodzi :)

Jeżeli ktoś potrzebuje siewnik - mam do sprzedania, bo już nam nie będzie potrzebny nieługo. C. 80 zł - Gardena. 10l.

 

Moja trawka jeszcze nie wschodzi, posiana w srodę-czwartek. Co wieczór leje bo niestety sucho jak na pustyni. Hm za 190 wprowadzić sie to hm raczej nierealne ale 290 tys za takie "wypasy"jak Ty masz Dorotko to tez niedużo. Nam jakoś licznik oscyluje ok 330 tys a rewelacji nie ma:(Prace zewnetrzne-ogrodzenia, odwodnienia, budynek gospodarczy, trawa, brama już z swoja robocizna.

Co do szkólki to ceny sporo niższe od castoramy, obi, real i przede wszystkim szkółki przed realem. Duzy wybór i fachowe doradztwo szefa. Miły facet. Posiadają głownie rośliny, krzewy w niskim stadium rozwoju 2-4 lata ale naprawde zadbane.Ktos jakiś czas tem pisał, ze tam jest marny dojazd, ze niby terenówką...nie prawda, droga betonowa w dobrym stanie, bez dziur, spokojnie 50-60 na h można jechać, nawierzchnia lepsza niż na niektórych naszych drogach wojewódzkich:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Duzy wybór i fachowe doradztwo szefa. Miły facet. Posiadają głownie rośliny, krzewy w niskim stadium rozwoju 2-4 lata ale naprawde zadbane.Ktos jakiś czas tem pisał, ze tam jest marny dojazd, ze niby terenówką...nie prawda, droga betonowa w dobrym stanie, bez dziur, spokojnie 50-60 na h można jechać, nawierzchnia lepsza niż na niektórych naszych drogach wojewódzkich:):)

 

ja pisałam, ale chyba pomyliłam miejsca, bo wczoraj byłam i dojazd rzeczywiscie ok;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może namiar na elektryka który robi te całe zerowanie i inne cuda na kiju , które są potrzebne do odbioru, są takie 3 punkty we wniosku o odbiór a my ich nie mamy. I teraz poszukuje kogoś kto to zrobi, bo niby trzeba mieć do tego wszystkie gniazka pozakładane itp,itd, dlatego szukam kogoś do dogadania sie :) za rozsądną cenę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...