Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Słupsk - Kobylnica


Recommended Posts

dziwne moim zdaniem. Jeśli ktoś ma uprawnienia to raczej ich nie traci i nic tu jeśli chodzi o działalność, powinien byc na kwicie numer uprawnienia, nazwisko i najlepiej ksero uprawnienia do ZE, http://www.forumsep.pl/viewtopic.php?t=1212, a jesli już sie upiera to niech wystawi z data wsteczna pomiary a z tego co sie orientuje pomoary elektryczne są ważne na 5 lat. Alno kolesiowi sie nie chce albo może nie chce sie sam podpisywac pod swoją instalacja. Mi elektryk mowil ze nie lubia robić po kimś odbiorów elektrycznych bo to jest branie na siebie odpowiedzialności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie sami teraz nie wiemy, bo elektryk mówi, że nie może - kierownik mówi że może, a potrzebujemy ten kwit szybko praktycznie, bo już chcę składać dokumenty o odbiór, żeby w banku dotrzymać terminu a z końcem czerwca mamy ostateczny termin odebrania całej budowy. Może tak jak mówisz ten nasz elektryk nie chce. Ma numer uprawnień wszystko ma napewno - bo pokazywał nam i sprawdzaliśmy , tylko , że właśnie w obecnej chwili nie ma firmy i tym sie tlumaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorota.pomorskie

 

U mnie była taka sama sytuacja. Elektryk bez firmy ale z uprawnieniami i żadnego problemu nie było w starostwie. Kwit wystawił, podbił swoją imienna pieczątką z numerem uprawnień itd. i tyle. W starostwie nikt nawet nie wnikał czy on ma firmę czy nie. Facet kręci po prostu. Jak podpisze się pod odbiorem to w razie wypadku bierze na siebie odpowiedzialność. Powiedz mu żeby kwity wystawił, a Ty w starostwie załatwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko jak zapłacone to wiadomo jaka jest motywacja co niektórych wykonawców. Ja na starcie miałem ustalone, że pomiary w cenie. Biały montaz robił mi inny wykonawca z racji duzej odległosci wykonawcy elektryki ale pomiary i kwity wystawiał wykonawca chodz pytał sie czy ten od białego montazu znał sie, dobrze mostkował bo on podpisując sie pod tym bierze tez za niego odpowiedzialność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wszystko elektryk wystawił, musisz miec pomiary na kwicie wystawionym od niego, mozna to zrobic "na odleglosc"znajac parematry instalacji, ilosc gniazdek w danych pomieszczeniach...do tego dolaczone kwity uprawnien...

Moja tujki columna na żywopłot sa malutkie 30 cm ale pan hodujący je mówił ze na jesień moge mieć juz je nawet 60 cm wiec poprzestaliśmy na tych 3 zł, niech rosna na naszych oczach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja tujki columna na żywopłot sa malutkie 30 cm ale pan hodujący je mówił ze na jesień moge mieć juz je nawet 60 cm wiec poprzestaliśmy na tych 3 zł, niech rosna na naszych oczach:)

 

życzę by szybko urosły i Was osłoniły:)

nabyłam malutkie sosenki różne i pan tez zapewniał, że szybko urosna....oby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mi się już napewno wydaje, że nasz elektryk tak jak pisaliście nie chce sobie wrazie czego bata na siebie ukręcić, nie chce chyba pod swoją instalacją się podpisać, no cóż, suma sumarum - znalazłam już kogoś innego za rozsądną cenę, przyjedzie sprawdzi wszstkie gniazdka i te inne pomiary zrobi. Macie instalacje odgromową ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z jakiego banku macie?u nas był wyluzowany, centrala z wawy pozamieniała nam kolejnosc i do faceta mowie ze np. bezsensownym jest dawanie ocieplenia poddasza jak nam bank wpisał w pierwszej transzy przed daniem tynków...facet smiał sie ze ci ludzie sie nie znaja do konca, schody tez mialem miec wczesniej według banku ale ja chcialem drewniane a to sie robi na koncu, sporo takich sytuacji miałem ale rzeczoznawca był w porządku aby było kwotowo ok a i tak byliśmy zawsze więcej do przodu bo swoja kase wkladalismy...z banku nawet nie byli na odbiorze, po ostatniej transzy-największej nawet nie przyjeżdżali sprawdzić czy dokończyliśmy budowę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku mam namiar do takiego faceta co mi robił roletki w obecym mieszkanku wewnętrzne z prowadnicami - robi zresztą jakie chcesz, spokojnie mogę go polecić z czystym sumieniem, polecam go wszędzie i każdy jest zadowolony z moich znajomych. Tylko nie wiem czy on ma firme czy nie, ale roletki robi każde.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy faceta z banku peako s.a ten z żubrem, braliśmy kredzia w lęborku w banku, a koleś który przychodzi na oględziny po każdej transzy jest poprostu masakryczny - wszędzie wtyka nos i z długopisem chodzi i odznacza punkty czy to jest czy nie. Robi mnóstwo zdjęć - masakra, ale może jakoś przebrniemy - zostały nam już tylko drzwi i podłogi do montowanie. Malowanie prawie na finiszu. Jeszcze tylko dwa pokoje. No i po malowaniu montaż gniazd wtykowych i włączników. I mniej więcej będzie wszysto - chyba się nie przyczepi, ze zadnego oswietlenia jeszcze nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi panami z banków to faktycznie różnie... u nas nawet na budowie nie był. Wszystko po zdjęciach przez nas robionych... a u kuzyna... jak by ze swoich pieniedzy wykładał na dom, o każdą pierdołe się czepiał... trochę władzy dostał i siadło na głowę.

 

Instalacja odgromowa... ja chciałem robić ale elektryk mnie wyleczył. Po co jak obok las... ma w co uderzyć... jak by dom sam na szczerym polu stał... to inna historia, a tak to po co? I tyle było z instalacji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mamy tej instalacji, chyba ten koleś się do tego nie przyczepi - może nie zwróci uwagi. Do nas dziś nadjchał nasz piec wolnostojący - robi wrażenie. Wysoki że ho ho , nie myślałam, że on taki duży- poprostu wielki. :) ale jestem zadowolona :) Drzwi zamówiene wczoraj - za 6 par z wstawieniem zapłaciliśmy 5.800 zł, za podłogę 6.000 zł na 80m2. Drzwi DRE scala biały mat a podłoga jakiś tam dąb bardzo jasny prawie, że biały teraz w fimalu w promocji 52 zł za m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...