Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Słupsk - Kobylnica


Recommended Posts

Już wszystko wiem, po prostu do domków jednorodzinnych po upływie 21 dni można udać się do starostwa po zaświadczenie o zakończeniu budowy i oni wydają taki kwitek, żebyś miał na piśmie że możesz mieszkać i jest ok, w przypadku budynku który ja mam czyli usługowego z cz.mieszkalną PINB wydaje tylko decyzję o pozwoleniu na użytkowanie - którą wczoraj odebraliśmy :) Możemy mieszkać od wczoraj :) Po prostu facet z banku mnie zmylił bo powiedział, że mam dostarczyć zaświadczenie o zakończeniu budowy lecz ja otrzymałam decyzję i nie wydaje się zaświadczenia do tej decyzji, bo już papier mam. Teraz czekamy na Pana inżyniera z banku aż przyjdzie na oględziny budowy i zaczniemy już spłacać kredzia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Posiadam na sprzedaż stół drewniany do salonu z 4 krzesłami w kolorze czereśni w cenie 1000 zł minimalny wymiar 150 cm maksymalny po rozłożeniu 220 cm.

Także mam jeszcze jeden stół na sprzedaż w kolorze wenge z szybami po środku oraz 4 krzesłami tak samo rozkładany o podobych wymiarach w cenie 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

Czytam sobie forum i Wasze budowlane opowieści od dawien dawna, i w końcu udało nam się z drugą połówką kupić stary piękny dom do remontu na wsi koło Słupska. Już jesteśmy przeprowadzeni, natomiast remont generalny trwa (inaczej się nie dało, z drugiej strony to bardzo motywuje do ukończenia:))

 

W związku z tym proszę o polecenie dobrego dekarza/cieśli z okolicy który zajmie się oceną stanu starej więźby i poszycia, i ewentualnie jej konserwacji / renowacji.

Szukamy również solidnego elektryka w celu przebudowy instalacji domu na współczesną (przebudowa pod instalację trójfazową, zabezpieczenia różnicowo-prądowe itp.).

 

Chodzi o sprawdzonych ludzi bo przypadkowych "mistrzów" już przerabialiśmy i dlatego to co mogę robię sam.

 

ps. czy u Was w nowych domach tez jest tak "lepiej" niż w 30m2 w bloku?!:D

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czytam sobie forum i Wasze budowlane opowieści od dawien dawna, i w końcu udało nam się z drugą połówką kupić stary piękny dom do remontu na wsi koło Słupska. Już jesteśmy przeprowadzeni, natomiast remont generalny trwa (inaczej się nie dało, z drugiej strony to bardzo motywuje do ukończenia:))

 

W związku z tym proszę o polecenie dobrego dekarza/cieśli z okolicy który zajmie się oceną stanu starej więźby i poszycia, i ewentualnie jej konserwacji / renowacji.

Szukamy również solidnego elektryka w celu przebudowy instalacji domu na współczesną (przebudowa pod instalację trójfazową, zabezpieczenia różnicowo-prądowe itp.).

 

Chodzi o sprawdzonych ludzi bo przypadkowych "mistrzów" już przerabialiśmy i dlatego to co mogę robię sam.

 

ps. czy u Was w nowych domach tez jest tak "lepiej" niż w 30m2 w bloku?!:D

 

Pozdrawiamy

 

Witamy na forum.

Niestety ja nie mogę nikogo od siebie polecić - tylko i wyłącznie elektryka, bardzo fajny chłopak solidnie nam wszystko zrobił, wiele zabezpieczeń itp. jesteśmy zadowoleni i to bardzo - i też natrafiliśmy na niego z przypadku tj. z polecenia od całkowicie obcej osoby.

Mogę również polecić hydraulika, jest solidny i dobry jak dla nas oczywiście, tylko jest bardzo bardzo drogi, wydaliśmy na niego sporo kasy ale jesteśmy zadowoleni.

Reszty od siebie polecić nie mogę - większość partaczy :)

 

Dziś nam montowali szafkę do łazienki - jesteśmy również zadowoleni z firmy która ją wykonała bardzo ładna szafeczka, bardzo dobrze dopracowane detale. Sypialnia przyjechała wczoraj na razie tylko łóżko i szafki nocne bo kasa się kończy już pomału, teraz montujemy kuchnię, zakupiłam ostatnie potrzebne rzeczy płytę gazową i zlew. U dzieci w pokojach meble są teraz tylko oficjalnie należy się wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich :)

 

Dorota kiedy przeprowadzka? :)

 

niestety nadal nie widze Waszych sygnatur :( na innych forach grupowych nie mam z tym problemu, tylko tutaj...moje zgloszenia nic nie daja...

 

My się ogarniamy z kuchnią właśnie, montujemy mebelki, dziś przyjechała lodówka, pokoje praktycznie wszystkie gotowe, pozostała tylko nam ta kuchnia, jeszcze czekam na zmywarkę, myślę, że na spokojnie jezcze z 2 max 3 tygodnie, nasz maluch idzie do przedszkola właśnie - nie chcę mu fundować tyle atrakcji na raz, bo to nowe przedszkole od razu nowy dom, nowe łóżko i swój własny pokój, bo teraz mieszka z nami w pokoju razem i jeszcze śpi w łóżeczku. Będzie to chyba duży szok dla niego, córa już ma 8 lat więc na niej to większego wrażenia nie zrobi. Już na 100% wprowadzimy się do końca września. Dużo też mamy pracy poza naszym nowym domem i wszystko robi się po godzinach swojej pracy stałej więc czasu na wszystko brakuje, a teraz wyszła nam druga budowa i dużo kolejnych formalności - jakby doba jest dla nas za krótka. Jutro porobię nowe fotki to wrzucę i zaproszę do oglądania :)

 

A u ciebie Mmelisa co na budowie się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota, to sporo u Was sie dzieje, jak tak czytam :)

U nas rowniez montaz kuchni i tak samo czekam na lodowke (po moim kolejnym tel do OleOle moze w koncu dotrze! ) z tym, ze u mnie brakuje tylko zamontowania wysokiej zabudowy i blatu...

Odpalilismy pompe, wiec tez kolejny krok do przodu... domek jest szykowany pod malowanie na parterze, ale to dopiero wiosna...w czesci pomieszczen podloga polozona i to tyle.

Powoli byle do przodu :)

 

ps. Jak jestem nie zalogowana to widze Wasze sygnatury, a jak zalogowana to nie..co za czary mary :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła fajna sprawa pewnie :) My teraz w gminie złożylśmy wstępny wniosek o to dofinansowanie na panele fotowoltaiczne i solary, pompa ciepła też jest w ofercie ale, jak tak się zagłębiłam to zwracają tylko max 40 % do fotowoltaiki i innych a 30% do solarów. Okazuje się że ten projekt został chyba napisany na kolanie, w ogóle nieopłacalny, w gminie nic nie wiedzą na jakiej zasadzie będzie stosowana fotowoltaika. Jak się ja sama dowiedziałam okazuje się, że bez baterii (akumulatorów) i trzeba będzie sprzedawać prąd do energii albo kto tam z kim ma podpisaną umowę, z tym, że jak byłam w enerdze - Pani poinformowała mnie, że oni prąd skupują po 18 groszy na kw a przecież my prąd kupujemy za 65 gr za kw. Gdzie tu opłacalność ? Rachunki się nie zmniejszą, może o kilka marnych złotówek, czego się nie odczuje, kredyt trzeba będzie spłacać - bo nie można mieć wkładu własnego - tylko trzeba podpisać umowę z bankiem lub gminą o kredyt oprocentowany prawdopodobnie 1%. I chyba się nie zdecydujemy, za mała dotacja, poczekamy aż będą zwracać 40% jak 4 lata temu był taki projekt. Niby wszystko fajnie na plakatach i ogłoszeniach a w praktyce nie pomyśleli o opłacalności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda, każdy grosz sie liczy, ale jak już tyle sie mówi i ekologicznych, odnawialnych żródłach energii, reklamuje, ze to przyszlośc , Państwo "wspiera" takie innowayjne formy to to dofinansowanie powinno byc dużo dużo wyzsze. My tez czekamy na "lepsze "czasy, gdzie moze uda sie jak w osciennych gminach liczyc na jakies wmiare warunki tak np do solarów 80% na dofinansowanie..:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nadchodzi dla nas wielki dzień - dzień przeprowadzki do nowego domu, plan jest na sobotę :) Przenosiny wszystkich klamotów, ubrań itp. Na budowie - już nie wypada mówić, tylko w naszym domku już wszystko gotowe do przeprowadzki :)

A tym samym kończąc nowy dom, przed nami kolejna budowa i kolejne wyzwania - tym razem nie dom lecz budynek usługowo - handlowy, dziś zaczynamy wykop pod fundamenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi dla nas wielki dzień - dzień przeprowadzki do nowego domu, plan jest na sobotę :) Przenosiny wszystkich klamotów, ubrań itp. Na budowie - już nie wypada mówić, tylko w naszym domku już wszystko gotowe do przeprowadzki :)

A tym samym kończąc nowy dom, przed nami kolejna budowa i kolejne wyzwania - tym razem nie dom lecz budynek usługowo - handlowy, dziś zaczynamy wykop pod fundamenty :)

 

trzymam kciuki, powodzenia no i cudownej 'pierwszej' nocy w nowym domku:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...