Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Słupsk - Kobylnica


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...czekam na kasę to bym ruszył z wodą i elektryką :D

 

a ja czekam na święta bo wtedy będę w PL i zaczniemy dalej coś robić ,bo tak to tylko na necie można przesiedzieć nic nie robiąc :(

 

stukpuk widziałam Twój dzienniczek, nono dużo u Ciebie już zrobione :o :o rewelka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czekam na kasę to bym ruszył z wodą i elektryką :D

 

a ja czekam na święta bo wtedy będę w PL i zaczniemy dalej coś robić ,bo tak to tylko na necie można przesiedzieć nic nie robiąc :(

 

stukpuk widziałam Twój dzienniczek, nono dużo u Ciebie już zrobione :o :o rewelka!!

Spoko.........jeszcze z 10 lat i się wprowadzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj odnalazłam te forum, super że mozna poczytac sobie o doswiadczeniach ludzi z REGIONU o budowie. Ja jestem na etapie adaptacji domku PRZEMYŚLANY wariant 1 z muratora (troche mamy tych przeróbek).Budujemy w słupsku. W trakcie są już załatwiane papirki, umowy i właśnie daliśmy do wyceny robót 2 fachowcom ze słupska. Jeśli możecie mi polecic jakieś zaufane ekipy na priv będe wdzięczna, pozdrawiam wszystkich. Mój email [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pierw wspomnę że fajnie że na jesień forum znowu ruszyło. U mnie też sporo się od tego czasu zmieniło bo znalazłem wykonawcę (polecony, sprawdzony), tyle że warunkiem było że musimy zrobić fundamenty przed zimą bo ma sporo roboty i boi się że się potem nie wyrobi. No i z dnia na dzień robota poszła do przodu.

We wtorek 22.09.2009 decyzja o tym że budujemy teraz (plan był że na wiosnę)

Czwartek prace ziemne humus i wykopy (na działce od 2 lat była trawka równo jak na stole więc ok), piatek wylane ławy, od poniedziałku ruszyli z murowaniem fundamentów, jak na złość pogoda się zepsuła ale ekipa pracowita i 10 października było już wszystko zrobione zaizolowane ocieplone zasypane i tak czeka do wiosny.

 

Generalnie poszło bardzo sprawnie udało się wszystko zgrać co do godziny geodeta, koparkowy, dowóz materiałów (dostawca pierwsza klasa). No i ekipa, na razie to dopiero początek, ale pokazali że są solidni i bardzo pracowici, oby tak dalej.

tutaj można ocenić parę fotek:

http://picasaweb.google.pl/ciemnia24/Budowa?authkey=Gv1sRgCMfsr8WYkeDUJw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem też rozeznanie odnośnie wod-kad ogrzewanie c.w.u. +oczyszczalnia i studnia. tu to mnie ścięło -130tyś zł, nie wiem co z tym zrobić. firma polecona i sprawdzona ale ta cena mnie dołuje.

Fakt że sporo tego jest: domek parterowy 150m^2, ogrzewanie pompa ciepła+2m^2 solar+ kominek z płaszczem+ wentylacja mechaniczna+gwc+wod-kan na kuchnie i 2x łazienka+przydomowa oczyszczalnia ścieków. sam juz nie wiem czy to dużo czy mało. chyba zrezygnuje z gwc i solary dam tańsze a nie vissmana no i moze zrobie zwykły kominek a nie z płaszczem wodnym.

Nie wiem, czemu się dziwisz. W instalacji grzewczej oprócz pompy ciepła, która właściwie powinna bez problemu zabezpieczyć wszystkie Twoje potrzeby w zakresie ogrzewania i przygotowania ciepłej wody (no chyba, że jest to pompa ciepła powietrze-woda), dodatkowo chcesz mieć kolektory słoneczne, kominek z płaszczem wodnym.

Mimo wszystko proponuję poszukać innych ofert. Akurat obecny okres (tuż przed sezonem grzewczym), to okres "żniw" dla firm instalacyjnych, zazwyczaj mają już pełny portfel zamówień i stąd też takie ceny.

 

Fakt czemu ja się dziwiłem... ale od tamtej pory troche nabrałem rozumu (mam taką nadzieję). Doszedłem do paru wniosków i pozmieniałem koncepcje. ponieważ dom będzie w miare mozliwośc dobrze zaizolowany (ściany 20 swisspoor 0,31+fundament 12 genderka 0,038+strop30(lub40) wełna jeszce nie wiem jaka+podłoga na gruncie 20 też jeszcze nie wiem, reku + okna m$s z nowymi szybami 0,5). Dlatego całkowicie zmieniłem koncepcję c.o. i c.w.u. tzn. ogrzewanie niecentralne elektryczne podłogowe, myslałem o akumulacyjnym ale boję się że bezwładność będzie uciążliwa (wszędzie kafle, nawet w naszej sypialni, tylko sypialnie dzieci panele i może tam nie będzie podłogówki), salon kominek ale bez płaszcza, chciałbym żeby jakoś współpracował z reku ale jeszcze nie wiem jak i czy to jest mozliwe, tyle w kwestii c.o. C.w.u 2x solar płaski, myslałem o hewalex'ie+ do tego zbiornik z grzałką, nie wiem jeszcze jak duży (3os, ale plany na 4os). dla przypomnienia projekt kos http://www.projekty.domow.pl/katalog/index.php?Action=Project&ProjectID=634 tyle że bezogrodu zimowego i lekkie zmiany w środku. Zacząłem się bawić OZC i jak na razie wyszło mi 7900kWh/a. nie wiem czy dobrze zrobiłem czas pokaże to moje pierwsze wyliczenia.

Ależ się rozpisałem;-)

p.s. mam nadzieję że forum ożyje na całego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zacząłem zastanawiać, czy gdzieś ja tego domu nie widziałem (martek1981), cofnąłem się w czasie i zobaczyłem, bordową hondę CRV przyjrzałem się dokładniej fotkom, oceniłem daty prac nad dachówka i teraz już jestem całkowicie pewien że byłem w waszym domu. mało tego bez waszej wiedzy! A dlaczego to tak, ano dlatego że mamy tego samego wykonawcę, to był drugi dom jak w tym roku budował i chciałem go ocenić. Sorry za wtargnięcie, ale odbyło się to w jego godzinach pracy:-) mam nadzieję, że Wy też jesteście zadowoleni z jego wykonania? Mi zrobił jak na razie stan zero i jestem zadowolony. Może coś mi podpowiecie. U mnie robi SSO łącznie z dachówką i działowymi ściankami.

Pozdrawiam Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zacząłem zastanawiać, czy gdzieś ja tego domu nie widziałem (martek1981), cofnąłem się w czasie i zobaczyłem, bordową hondę CRV przyjrzałem się dokładniej fotkom, oceniłem daty prac nad dachówka i teraz już jestem całkowicie pewien że byłem w waszym domu. mało tego bez waszej wiedzy! A dlaczego to tak, ano dlatego że mamy tego samego wykonawcę, to był drugi dom jak w tym roku budował i chciałem go ocenić. Sorry za wtargnięcie, ale odbyło się to w jego godzinach pracy:-) mam nadzieję, że Wy też jesteście zadowoleni z jego wykonania? Mi zrobił jak na razie stan zero i jestem zadowolony. Może coś mi podpowiecie. U mnie robi SSO łącznie z dachówką i działowymi ściankami.

Pozdrawiam Was

 

Miło było gościć :lol: Mówił mi, że będzie znów budował u Marcina i że podobno nie daleko. Ogólne rzecz biorąc, patrząc na całokształt to nie mogę powiedzieć, że jestem nie zadowolony, bo przecież dom stoi i to całkiem solidnie, jednak tak jak to z ekipami bywa - nigdy nie jest doskonale. Ja umawiałem się z nim na SSO otwarty jeszcze w zeszłym roku i wtedy też zrobiliśmy fundamenty, w tym roku wymurował ściany, ale do więźby i dachówek wziął inną ekipę. W piątek praktycznie zakończyliśmy etap SSO (zdjęcia w stopce). Jeżeli to nie tajemnica to napisz na priv'a ile teraz bierze za taką robotę. Powierzchnie domów mamy podobne, tyle że Twój jest parterowy. Pozdrawiam i życzę jak najwięcej przyjemności z budowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wątek mało aktywny:-( A powinno być inaczej, skoro nadeszły czasy ciszy an budowie, czas się podzielić co działo się wcześniej. Jak widać sprawa kasy to wątek przewodni, mnie niestety też to będzie czekać, jak na razie jestem w fazie "tuczenia świnki" żeby na wiosnę było za co robić. Plan mam taki

koszt inwestycji -oszczędności = wizyta w banku

Chcę się wprowadzić w 2010 więc "małżeństwo" z bankiem jest nieuniknione.

A co do waszych doświadczeń, marek1981, zdradź trochę szczegółów jakie masz plany na ocieplenie instalacje wykończenie itp, jakie okna itd?

Ja na razie siedzę wieczorami w internecie i czytam szczególnie temat "dom ciepły, pasywny albo 3 lub 5 litrowy" jak na razie jestem na 49 stronie, dużo jeszcze zostało ale całe szczęście czytanie idzie szybciej niż liczba nowych stron, bo ostatnio bardziej się przyłożyłem. No i zaczynam rozgryzać Audytora OZC, idzie powoli ale do przodu. Może się znowu zmobilizuję i napisze co nieco w dzienniku, ale to bardziej w formie pytań do Was, bo na budowie jak wspominałem do wiosny panuje "sen zimowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja domu pasywnego nie buduję - nie ten projekt :wink: Jeżeli chodzi o ocieplenie, to planuję na podłogę dać 12cm, ściany zewnętrzne 15 cm, dach 25 cm wełny. Jeżeli chodzi o źródło ciepła to będzie prawdopodobnie kocioł na pelety i kominek z płaszczem wodnym (chyba, że do czasu tego etapu podciągną gaz - w co wątpię, to wtedy będę miał spory dylemat). Okna na 90% będą z MSów, drzwi wejściowe - dwuskrzydłowe KMT.

Z dalszych prac to elektrykę zrobię z ojcem sam, hydraulika już mam sprawdzonego. Szukam sprawdzonych ekip (ale takich na prawdę sprawdzonych - z referencjami) do tynków cem.-wap. i wylewek, ocieplenie poddasza też planuję we własnym zakresie. Nie wiem czy wprowadzimy się w przyszłym roku bo nie chcę się jeszcze żenić z bankiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja domu pasywnego nie buduję - nie ten projekt :wink: Jeżeli chodzi o ocieplenie, to planuję na podłogę dać 12cm, ściany zewnętrzne 15 cm, dach 25 cm wełny. Jeżeli chodzi o źródło ciepła to będzie prawdopodobnie kocioł na pelety i kominek z płaszczem wodnym (chyba, że do czasu tego etapu podciągną gaz - w co wątpię, to wtedy będę miał spory dylemat). Okna na 90% będą z MSów, drzwi wejściowe - dwuskrzydłowe KMT.

Z dalszych prac to elektrykę zrobię z ojcem sam, hydraulika już mam sprawdzonego. Szukam sprawdzonych ekip (ale takich na prawdę sprawdzonych - z referencjami) do tynków cem.-wap. i wylewek, ocieplenie poddasza też planuję we własnym zakresie. Nie wiem czy wprowadzimy się w przyszłym roku bo nie chcę się jeszcze żenić z bankiem :D

Ja również, ale chciałbym, zeby był tani w utrzymaniu. W twoim wypadku masz tani w ekspoatacji system grzewczy więc pieniadzę na ocieplenie przeznaczasz na kotłownie. Ja nie mam żadnych mediów prócz prądu, ogrzewanie musi być w pełni automatyczne, bo dużo wyjeżdzam słuzbowo i nie chce żony zostawiać z problemem dokładania do pieca na głowie, dlatego będzie podłogowe elektryczne, a to zmusiło mnie do przeznaczenia zaoszczedzonej kasy z kotłowni przeznaczyć na docieplenie. Kominek też planuje, ale bez płaszcza bo nie miałbym co zrobić z nadmiarem ciepłej wody (ogrzewanie elektryczne).

 

Okna u mnie na 110% bdą z MS, mam je teraz w domu(wersje standardową) i w porównaniu do okien innej słupskiej firmy bardzo dużej i znanej na B..., MS sa 100x lepsze, tyle że teraz biorę wersję z potrójnym szkleniem i ocieplana ramą. Co do zewnętrzych drzwi mam dylemat, żeby nie to że szukam jaknajcieplejszych to na 100% wziąłbym KMT, są bardzo dobre jakościowo wg. mnie, znam sporo osób ktore je mają (np. moi teściowie), rodzice mają z castoramy za połowe ceny i wiatr przez nie hula jak by miały 20 lat.

elektrykę tez raczej zrobie sam, nie wiem jak z ociepleniem ścian, chciałbym bo zalezy mi na dokładności ale nie wiem czy dam radę, a na strop chyba dam ekofiber wdmuchiwany bo u mnie jest nieuzytkowy.

Co do chydraulika to ciągle szukam, szukam takiego co mi podłączy studnie z hydroforem + oczyszczalnie+ eentualnie solary. Jesli twój się na tym zna i jest sprawdzony, to jak możesz przeslij mi namiary na prv:)

Co do twoich poszukiwań ekip to raczej nie pomogę, ewentualnie miałbym namiar na dobrego kafelkarza jak byś szukał i elektryka, ale to robisz sam.

 

Ps. sorry za błędy, spieszyłem sie przy pisaniu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
....z chęcia podzieliłbym się doswiadczeniami ale jest ich tyle że zabraknie liter na klawiaturze ...jest szansa że w styczniu zamieszkamy już na własnym ..wymeczonym :evil: ...jedyne co powiem to jeśli ktos komus poleci fachowca/górala/ a krąży w naszym rejonie taki jeden to proszę na priv odradze i objaśnie :roll: ...współczuje tym którzy nie są milionerami i w czasie + - roku chcą sie wybudować ....u nas każdy jest fachowcem ale jak przychodzi do konkretów to hmmmm ... :o i udają że umieją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....z chęcia podzieliłbym się doswiadczeniami ale jest ich tyle że zabraknie liter na klawiaturze ...jest szansa że w styczniu zamieszkamy już na własnym ..wymeczonym :evil: ...jedyne co powiem to jeśli ktos komus poleci fachowca/górala/ a krąży w naszym rejonie taki jeden to proszę na priv odradze i objaśnie :roll: ...współczuje tym którzy nie są milionerami i w czasie + - roku chcą sie wybudować ....u nas każdy jest fachowcem ale jak przychodzi do konkretów to hmmmm ... :o i udają że umieją

 

Zamieniamy się w słuch, skoro powiedziałeś "A" trzeba powiedzieć i "B". Widzę po tych kilku zdaniach, że twoja budowa do łatwych nie należała. Teraz jest zima więcej czasu więc może dziennik budowy?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...