Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Słupsk - Kobylnica


Recommended Posts

Zaczynanie bez prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę to spore ryzyko. Zdarza się, że w starostwie wytykają jakieś błędy i trzeba projekt skorygować.

Jeden z moich sąsiadów tak postąpił i niewiele brakowało, żeby musiał rozbierać wylane ławy fundamentowe. Skończyło się na nerwach i poprawce robót ziemnych, ale mogło być znacznie gorzej.

 

Zgadzam sie, ale jak ktos jest niecierpliwy lub tez ma czekajaca ekipe moze ryzykowac. Ryzyko zawsze oplaca sie najbardziej, ale tez najwiecej mozna stracic... Decyzja nalezy do inwestora.

 

A z drugiej strony to bardzo jestem ciekaw jakie to bledy w projekcie znalazlo starostwo, skoro projekt musi byc wykonany zgodnie z wszelkimi normami, a za te odpowiada autor projektu. Za zmiany konstrukcyjne w zaadaptowanym projekcie odpowiada autor adaptacji, a co za tym idzie za wykonanie ich, przynajmniej na papierze, zgodnie z obowiazujacymi normami. Za te wiedze im sie placi i na to dostaja "kwity".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czemu uważasz ze to nie ten dział ...w końcu mam pytanie do tzw. ziomali czyli tylko forum Słupsk- Kobylnica...a nie do ludzi z np. Krakowa...mi wyłącznie chodzi o słupskie starostwo..a mysle ze o nim tylko w tym dziale mogę uzyska jakaś informacje i oby pozytywną ...pozdrawiam

 

 

Sorki - nie chodziło mi o Waszego posta o pozwoleniu tylko o mojego - powinien być w dziale ogłoszenia ale może któryś z ziomali forumowych ma stemple do pożyczenia - odsprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas z pozwoleniem też były małe problemy

 

Bo do pozwolenia nie dołączyliśmy uzgodnienia zjazdu na drogę gminną - niby pierdołka ale mieliśmy poślizg miesięczny bo

 

starostwo od razu nas powiadomiło - nie powiem że nie

 

najpierw do gminy - papierek od ręki

później dwa tygodnie na uprawomocnienie (po cholerę - przecież strony dwie - jedna gmina ale skoro wydaje papierek to się nie będzie odwoływać a druga to ja - ale decyzja dla mnie korzystna więc też nie będę się odwoływać) ale w przepisach stoi

- w starostwie wydali decyzję i znowu uprawomocnienie 2 tygodnie bo tak w przepisach i Inspektor NB nie mógł przyjąć zawiadomienia o rozpoczęciu robót choćby chciał

- a po zawiadomieniu jeszcze siedem dni czekać trzeba ....

 

Jak przepisów nie zmienią to stadiony na Euro w leasing od Niemców weźmiemy (bo nawet dobra wola urzędnika nie pomoże - a naprawdę - przynajmniej w moim przypadku - ani słupskiemu starostwu ani gminie w Kobylnicy zarzucić nic nie mogę )....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony to bardzo jestem ciekaw jakie to bledy w projekcie znalazlo starostwo, skoro projekt musi byc wykonany zgodnie z wszelkimi normami, a za te odpowiada autor projektu. Za zmiany konstrukcyjne w zaadaptowanym projekcie odpowiada autor adaptacji, a co za tym idzie za wykonanie ich, przynajmniej na papierze, zgodnie z obowiazujacymi normami. Za te wiedze im sie placi i na to dostaja "kwity".

Ale projektant też człowiek :).

W tym akurat wypadku chodziło o linię zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
...napiszcie czy tak przestrzegają tych długich terminów i dają w ostatni dzień :roll:

 

Wniosek w starostwie słupskim złożyłem 28 czerwca, a decyzje otrzymałem 25 lipca. Co prawda było to w 2005r. W międzyczasie 15 lipca otrzymałem postanowienie o uzupełnienie braków we wniosku, co niezwłocznie w trybie natychmiastowym uczyniłem :wink:

A i tak wychodząc dumny z pokoju starostwa, po otrzymaniu pozwolenia, czytam treść decyzji i robię :o, bo tam zgadza sie wszystko prócz miejscowości - wg decyzji mam pozwolenie na budowę domu w Rowach, a nie w Grabnie :lol:

Biegusiem do pokoju i tłumaczenie pani, że to stażysta itd :) - przyjedzie pan jutro :roll:

A dzwonić i pytać macie prawo. Ja zawracałem d..ę telefonicznie co 3-4 dni.

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Elektryka -Klimayzacja-Wentylacja-Automatyka-CO

Firma jest nie duża ale naprawde solidna ceny też bardzo przyzwoite. Pracują na całym woj.Zachodniopomorskim i woj.pomorskim ale najczesciej można ich spotkać w koszalinie i okolicach oraz słupsku.

Tel.kontaaktowy Mirek 514 285 974

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Przestrzegam przed oknami'' MS wiecej niż okna."W moim przypadku otrzymałem zdecydowanie więcej niż okna.Na 20 okien nie ma żadnego bez wad.zle przyciete listwy przyszybowe,nieszczelne uszczelki zewnętrzne,niechlujny montaż.od lutego wymieniono listwy,nawiercono jakies dziury w ramach(''odbarczające"),wymieniono jedną uszczelkę i ''jeżeli będzie w porządku,to wymienimy resztę",firma zamierza też zastosować ''specjalny wosk"aby pokryć ubytki okleiny,nierówności na łaczeniach elementów.generalnie ręce opadają.do dzisiaj nie mogę sobie darować że nie mogłem być przy montażu tych okien miałbym pewno okna innej firmy .

na koniec coś smiesznego:na moją uwagę ze okna nieszczelne sa,cytuje "to prawa fizyki są,tu u pana wieje mocno..."no i parę jeszcze takich...śmiesznych rzeczy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 4 months później...
  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

nasza męka rozpoczęła się w lipcu 2007 roku, teraz jesteśmy już na etapie wykończeniówki i myślałam, że będzie to czysta przyjemność: kafeleczki, farbeczki itp. Bardzo się myliłam. Nasz domek to APS 131

 

http://www.archi-projekt.com.pl/projekty_domow_137.html

 

PS. Pozdrowienia dla sąsiadów z Wodnej i Łąkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...