Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budujaca Pchełki


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

u nas 0k 10 cm styro, tyle wyszło żeby zrównać wylewkę z kostką i żeby nie zbankrutować na beton ;)

grzejniki mamy w salonie +kuchnia 4szt, 1 wiatrołap, po jednym na pokój na górze i drabinki w łazienkach. Tej zimy w zasadzie były pozakręcane przy paleniu w kominku

 

mam pytanie o tynki: jakie kładliście/ będziecie kłaść i dlaczego?

motam się z wyborem już dłuższy czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o tynki: jakie kładliście/ będziecie kłaść i dlaczego?

motam się z wyborem już dłuższy czas

 

Wydaje mi się, że Kamie chodziło raczej o tynk zewnętrzny, więc do tego się odniosę - u nas tynk silikatowo-silikonowy w baranku ze względu na łatwość użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

:) to znowu ja

 

u nas już tynki, wylewki, elektryka, hydraulika (punkty wod-kan i c.o.), szambo, woda, parapety na parterze założone, kocioł na węgiel i drewno dziś zamówiony (zrobiliśmy dla niego miejsce i bojlera w garażu, gazu na razie nie będziemy mieli, w przyszłości piec gazowy przewidziany do pom.gosp jak w projekcie). Ludzie od ocieplenia domu z zewnątrz i elewacji mają przyjść na początku września, do łazienki na parterze zakupione prawie wszystko: podwieszany sedes (stelaż już zamocowany), prysznic, umywalka i szafka podumywalkowa, słupek podwieszany 90cm wys., gres na podłogę. Mamy już drzwi wewnętrzne, drzwi zewnętrzne powinny przyjść w przyszłym tygodniu (zamówiliśmy stalowe na necie), drzwi zewnętrzne od garażu już są i czekają na obsadzenie. Powoli się wykańczamy i chcemy w ciągu miesiąca-półtora się już wprowadzić. Na razie wykańczamy tylko parter. Reszta (poddasze) z czasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

no to chwalenia się ciąg dalszy.

od wczoraj ocieplają nam dom z zewnątrz.

teść prawie skończył układanie paneli na parterze.

mamy już super działający kocioł, cieplutkie grzejniki, a wczoraj hydraulicy zakończyli prace przy wodzie - można zakładać zlew, umywalkę, prysznic, sedes, pralkę itd.

ogólnie to się wykańczamy i niebawem przeprowadzamy, a 28 października minie 7 miesięcy od momentu gdy murarze rozpoczęli budowę i całkiem możliwe że już tam mieszkać będziemy :)

 

co u Was się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

hej!

Danonki Was już u Was chwaliłam, ale się uwinęliście :yes: imponujące

co do grzejników w łazienkach: my nie mamy w ogóle podłogówki, w łazienkach rurki powrotu z grzejników drabinek poprowadzone były wężykiem w wylewce czyniąc taką pseudo podłogówkę, czy to się sprawdza? nie wiem, mało grzeję piecem, w zasadzie chodzi na minimum, bo palimy w kominku (z zamiłowania) W łazienkach mam stosunkowo chłodno, przez to , że mamy rozprowadzenie DGP z kominka na pokoje chłopaków na górze i jest ciepło, niestety nie pomyśleliśmy o łazienkach i to był błąd. Piec załącza się automatycznie chyba na podstawie temp. wody na powrocie, nie mamy sterownika pokojowego, przez co łazienki są trochę za chłodne. Całą zeszłą zimę miałam pozakręcane wszystkie grzejniki w pokojach właściwie mogłam ich nie robić ;) kominek dawał radę aż za bardzo, cała zima w krótkich majtach. Drewna poszło ok 4m3. Poszło trochę gazu bo grzałam garaż - nie był jeszcze docieplony dach a mamy tu wodomierz, łazienki, wiatrołap. Nie pamiętam dokładnie ile, ale teraz przyszedł mi zestaw faktur prognozowanych na podstawie zeszłorocznego zużycia, na cały rok i wychodzi że rocznie przewidują u nas zużycie gazu na poziomie 2400zł za ogrzewanie i wodę (5sztuk ludzia). Zastanawiam się czy to ok, bo miało być ekonomicznie.

 

a co się dzieje u nas?

świat kręci się wokół:

Obraz%20025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie,

 

my co prawda nie jesteśmy zbyt aktywni na pchełkowym forum, ale za to pilnie je śledzimy i czerpiemy z Waszych doświadczeń.

Swoją Pchełkę budujemy w okolicach Mińska Mazowieckiego. No i pora się pochwalić rezultatem :)

Ostateczna decyzja o wyborze tego projektu zapadła nie bez udziału Chestera, który w zeszłym roku udostępnił nam do obejrzenia swój domek. W tym miejscu chcemy Chesterowi za to bardzo podziękować :)

 

SSZ już mamy zrobiony. Obecnie panowie ocieplają od zewnątrz, zaraz zrobią rozprowadzenia hydrauliczne i wylewki. Pozostaje nam decyzja czy ocieplać dach jeszcze teraz czy na wiosnę. W sumie dużo zależy od pogody.

 

Na prowadzenie własnego dziennika budowy zdecydowanie brak czasu oraz systematyczności :) ale chciałam wrzucić kilka ostatnich zdjęć. Na razie nie umiem tego zrobić, ale mam nadzieję, że gdzieś zaraz doczytam.

 

Przy okazji mam pytanie do Kamy, bo piszesz, ze grzejecie głównie kominkiem. Jaki macie wkład kominkowy i czy go polecacie. My będziemy mieć ogrzewanie kominkowe jako główne, bo dom prawdopodobnie, na razie, nie będzie zamieszkiwany zimą. Będą też awaryjnie kaloryfery elektryczne. I ogrzewanie podłogowe w łazienkach. Chester opowiadał nam, ze od samego sąsiedztwa komina jest ciepło, ale piszesz, że macie chłodno w łazience... według projektu komin na górze sąsiaduje z łazienką, czy mimo tego jest w niej chłodno?

 

Czy ktoś inny ma do polecenia wkład kominkowy do ogrzewania kominkowego?

 

No i gratulacje dla Danonków :) Mam nadzieję, że dobrze się mieszka. Zaintrygowały mnie kratki wentylacyjne u Was w kuchni. Robiliście je jakoś dodatkowo? bo u nas ich nie ma i majster mówi, że nie ma w projekcie.

 

Będę wdzieczna za odpowiedź.

 

Pozdrowienia!!!!

 

Zozolek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGP, dzięki za odpowiedź. Napisałam do naszego wykonawcy odnośnie tych kratek, ciekawe co mi odpisze i co z tym zrobi...

 

Mam jeszcze do Was jedno pytanie - tym razem o rurę kanalizacyjną. U nas ma być ona poprowadzona na górę po ścianie komina (będzie biegła na jednej ścianie co drzwi wejściowe do dolnej sypialni ). Oczywiście chcemy ją jakoś zabudować. Trochę nas to dziwi, ale wykonawca twierdzi, że tak ma być....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGP, dzięki za odpowiedź. Napisałam do naszego wykonawcy odnośnie tych kratek, ciekawe co mi odpisze i co z tym zrobi...

 

Mam jeszcze do Was jedno pytanie - tym razem o rurę kanalizacyjną. U nas ma być ona poprowadzona na górę po ścianie komina (będzie biegła na jednej ścianie co drzwi wejściowe do dolnej sypialni ). Oczywiście chcemy ją jakoś zabudować. Trochę nas to dziwi, ale wykonawca twierdzi, że tak ma być....

 

A nie lepiej było puscić ją w pustakach wentylacyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama, śliczny ten Twój trzeci chłopaczek, zresztą wszystkie dzieci masz super :)

 

Zozolek, witamy! fajnie, że jest nas więcej, pisz częściej to może to grono w końcu ożyje :)

i dziękujemy :) mieszka się super :)

O ile dobrze zrozumiałam z tą rurą, to my tak właśnie mamy (rura kanalizacyjna poszła w pustaku takim od wentylacji właśnie, zaraz przy pustaku od kominka i zaraz przy drzwiach od sypialni na parterze)

2012_04_11_03.jpg

2012_04_06_wylewka01.jpg

2012_04_12_xxxx_srodek02.jpg

tu już z kominem od kominka

2014_04_17_godz18_20_salon.jpg

2012_04_18_08_zgory_komin.jpg

 

a co do wentylacji w kuchni to jest z tym, że my przesunęliśmy go do brzegu, w oryginale jest zaraz nad planowaną płyta grzewczą- bo jeden otwór to wentylacja a drugi jest od okapu (chyba że coś pokręciłam, ale fakt jest taki że przesunęliśmy te otwory aby na poddaszu komin nie szedł przy ścianie, a był w ścianie :)

komin w pomieszczeniu gosp też trochę przesunęliśmy aby był na środku, a z jego lewej strony powieszony keidyś będzie piec gazowy, a z prawej stoi już pralka :)

 

wrzuć zdjęcia! ciekawa jestem kolejnej Pchełki :)

i napisz jakie zmiany wprowadziliście u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nasza Pchełka ku pamięci (foto z 22.10.2012):

19_10_2012_elewacja01.jpg

 

i moje dzieci w domku (z tymczasowymi meblami, jak będzie już zrobione poddasze itd to będzie bardziej 'salonowo' ;)) foty z przed 2 dni

06_11_2012_domekAgiiSebka03.jpg

06_11_2012_domekAgiiSebka06.jpg

 

 

ps. Wam też się rozjezdza to forum? tzn wszedzie indziej ejst ok tylku tutaj, w naszej grupie mam jakies problemy (korzystam obecnie z chrom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

cudne Bąble, my też mamy takiego jednego, a właściwie Jedną.

 

A oto nasz domek:

http://img18.imageshack.us/img18/2799/img1363m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img18.imageshack.us/img18/7240/img0463rz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

CO do tych nieszczęsnych kratek i wentylacji, to u nas obecnie nie ma jej w ogóle. Wykonawca najpierw ściemniał, że nie ma w projekcie, potem, że nie chcieliśmy... Niestety kierownik budowy też to przeoczył. No ale dzięki wizycie w Waszym dzienniku i radom z forum, już dostał ochrzan i ma to zrobić. Tyle tylko, że kratki będą w suficie....

 

Muszę przeanalizować Waszą rurę kanalizacyjną:) bardzo dziękuję za zdjęcia. Macie lustrzane odbicie, więc trochę inaczej to idzie, ale sobie popatrzę.

 

Co do zmian to zrobiliśmy następujące:

 

1. podnieśliśmy dach o 2 pustaki

2. zamieniliśmy okno balkonowe ze zwykłym w salonie, a werandę mamy wzdłuż całego domu, i mamy pociągnięty dach nad nią

3. wydłużyliśmy trochę garaż

4. nie mamy okna nad klatką schodową

 

i to chyba tyle.

 

Z rzeczy nieplanowanych, to wyszło tak, że ponieważ wykonawca SAM zdecydował, że zamiast standardowych takich schodów, którymi się wchodzi do komina, zrobił nam dwa włazy wycinając 2 dziury w dachu. Więc na dachu w obu sypialniach mamy małe okienka i ponieważ dość fajnie doświetlają pokoje postanowiliśmy nie zabudowywać tego, czyli nie robić "prostego" sufitu w pokojach i mamy pokoje "pod sam dach". nie wiem czy coś z tego rozumiecie:) porobię w weekend zdjęcia to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna Pchełka " widzę że co następne to więcej pustaka na piętrze dodane :D

w sumie był taki moment, że żałowaliśmy, że i my nie daliśmy 2- zamiast jednego. Pokoje byłyby bardziej ustawne wtedy. U Was jak w oryginalnym projekcie 2 sypialnie tylko na poddaszu? Jesli tak, to macie je gigantyczne i wielką łazienką :D My zaryzykowaliśmy i jeden z pokoi odzieliliśmy na dwa, a w drugim dodaliśmy garderobę Za kilka lat zobaczymy czy był to dobry pomysł :)

Poza tym fajna weranda. Też był moment, że o takiej z boku myśleliśmy, ale jednak kształt naszej działki skłonił nas do tarasu jak w planach (tylko że go powiększyliśmy).

Jestem ciekawa tych pokojów 'pod sam dach' - masz jakieś zdjęcia jak to wyszło? napisałaś że w weekend porobisz trochę zdjęć ;)

pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje pięknego domku i fajnej drzewiastej okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

nam bardzo zależało na zadaszonej wielkiej werandzie, więc stwierdziliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie. Poza tym gdyby miała być hak w projekcie to wychodziłaby na krzaki i pole, a tak będzie przyjemniejszy widok.

http://img525.imageshack.us/img525/1772/img1385fi.jpg

http://img231.imageshack.us/img231/5986/img1401ar.jpg

 

 

Pokoje na górze mamy dokładnie jak w projekcie, poza tym, że się powiększyły, poprzez podniesienie dachu. Faktycznie są dość duże. Po podłodze to chyba 24 metry. Łazienka chyba ok 9 metrów.

Pisząc o pokojach pod sam dach, miałam na myśli, że nie chcemy zabudowywać kalenicy, żeby robić sufit w pokojach. Po ociepleniu dachu chcemy zostawić te deski będące fragmentami więźby na wierzchu, tylko jakoś się je ładnie oprawi. Wrzucam parę fotek góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...