Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budujaca Pchełki


Recommended Posts

Witam Wszystkich :D :D :D .Co takie puchy na forum ? :( :( :( .

Chester ,dlaczego zmieniasz koncepcję ogrzewania :o :o :o ?

 

Mirek :wink: :wink: :wink: .

 

Żeby na żarcie nie tylko dla pieca starczyło :wink:

 

Ja bym się nieśmiał ,nas jest 1+1+1 syn na swoim 24l+Czesiek+rybki+dojdzie koleżanka Cześka.

AGP-y,1+1+1futro+1futro+1futro-(i jeszcze zbuduj dom,posadź drzewo,zrób syna :roll: :o ) -no i komu nie starczy na żarcie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja bym się nieśmiał ,nas jest 1+1+1 syn na swoim 24l+Czesiek+rybki+dojdzie koleżanka Cześka.

AGP-y,1+1+1futro+1futro+1futro-(i jeszcze zbuduj dom,posadź drzewo,zrób syna :roll: :o ) -no i komu nie starczy na żarcie :p

 

Chester, ale ja to przede wszystkim o nas pisałam :oops: I wcale mi do śmiechu nie jest, bo głowa od piątku pęka od myślenia :cry:

Gdzie nie poszliśmy, każdy przed gazem płynnym przestrzega - że drogo :o Zwątpiliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coś tam rośnie , przy tym rowie,wiem ,że jesteś miłośnikiem roślinek ,ale jak mus to trzeba coś wyciąć,nie wiadomo jak będzie,widzisz Sam, co w robocie się dzieje.Trzeba realnie patrzeć na sytuację,też bym chciał, nie zaglądać do kotłowni

tylko kurkiem regulować.Kolega, za gaz ziemny , za styczeń zapłacił ok. 1500 zł . :o :o :o .Przeklina tą swoją 240-sto metrową chałupę,mówi, że teraz, to by dwie małe wybudował.

:wink: :wink: :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, a ten kolega to nowy dom ma? Bo to 1500 to dużo, u nas wyszło za 3tyg. tego największego mrozu wyszło 750zł-dom stary, cegła 24+pustka+12, nie ocieplany, za ocieplenie dachu robi resztka trocin :roll: powierzchnia w sumie 150m2- parter z poddaszem, a my zwykle płacimy ogromne rachunki za gaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wreście śniegu nie ma :D

:roll:

 

Będzie i to bardzo dużo na Mazowszu ma przybyć w czwartek 20-30 cm białego puchu.Może zacznijmy budować IGLO-(taki dom dla biednych panów Eskimosów) :wink:

 

też oglądałam prognozy :-? ale...

dziś za oknem śpiewał jakiś wiosenny ptaszek, nie wiem jaki ale na pewno kojarzę jego śpiewy z nadchodzącą wiosną, więc jestem dobrej myśli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i bardzo proszę o wpisanie mnie na listę pchełkowców. :D Mam nadzieję, że nie zapeszę. :-? Jesteśmy dopiero na etapie papierologii, która o zgrozo trwa już rok :evil: mam jednak nadzieję, że cierpliwi zostaną wynagrodzeni. :roll: Początkowo podobała nam się Salsa i nadal podoba, ale niestety rozkład pomieszczeń nie jest jak dla nas odpowiedni i wymagałoby to wielu kosztownych zmian a w Pchełce wszystko jest niemalże idealne.... hm ... jedynie parę kosmetycznych zmian.... :wink:

Muszę się przyznać, że od jakiegoś czasu śledziłam Wasze losy budowlane... :oops: i nie mogę się napatrzeć. Tak bym chciała zobaczyć tą Pchłę na żywo!!!! Tylko dlaczego nikt nie buduje blisko Gorzowa Wlkp. albo chociaż blisko lubuskiego. Pozostaje mi tylko bardziej rozwinąć swoją wyobraźnię :wink: Aktualnie nurtuje mnie czy ten podciąg przechodzący przez środek domu jest widoczny pomiędzy salonem a holem, bo szczerze mówiąc nie wiem jak to wygląda, a chciałabym tam wstawić nadproże jeśli ta przestrzeń jest zbyt otwarta. Co Wy o tym sądzicie drodzy Pchełkowicze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... a z drugiej strony to ten salon wydawałby się większy połączony z tym holem. :-? Inne zmiany, które zamierzamy wprowadzić z narzeczonym to:

- Przeniesienie tarasu na prawą stronę i likwidacja daszku a w miejsce tarasowego okna - okno zwyczajne

- likwidacja spiżarni i tym sposobem powiększenie kuchni

- zmniejszenie wejścia do kuchni do 150 cm i przesunięcie go lekko ku wejściu ok 30 cm

Zastanawiamy się nad tym kominem w kotłowni czy go nie przestawić wzdłuż tej małej ścianki, ale boimy się, że to będzie wymagało przekonstruowania stropu

- ogrzewanie planujemy na paliwo stałe plus gaz ziemny w razie lenistwa :D

- być może zmniejszymy komin w salonie bo nie planujemy kominka... no chyba że atrapę czyli elektryczny ale do tego nie trzeba komina ale nie jesteśmy pewni bo co będzie jak kiedyś zmienimy zdanie i zamarzy się nam kominek :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...