Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budujaca Pchełki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za urocze powitanie i wpis na listę :D Jeśli chodzi o dziennik budowy to wydaje mi się, że jest trochę za wcześnie, bo budowę marzy się nam zacząć na jesień jak wszystko dobrze pójdzie :roll: Będę jeszcze pisać prośbę do Ministra infrastruktury o możliwość budowy w ostrej granicy czyli 1,5m, jak się nie da to trudno będzie 3 metry ( będzie likwidacja okna w łazience). Bo nasza działeczka to jest trochę trudna do budowy domu delikatnie mówiąc :-? Ma 17 m szerokości 36 metrów długości, ale przez jej środek przebiega linia energetyczna (na całe szczęście w szerokości) a oprócz tego ma służebność na przesył energii do sąsiada pod ziemią po boku no i jest trochę zacieniona przez budynki sąsiada z przodu dlatego dom będzie stał z tyłu a garaż z przodu :evil: Nie za ciekawie, ale dom tam można postawić tylko nie za wiele miejsca pozostanie na taras z boku od południa. No zobaczymy :-? Trzeba być dobrej myśli :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michasia masz możliwość wkleić kawałek mapki Waszej działki? albo szkic orientacyjny jak to wygląda? Piszesz że działka ma szerokość 17m, że jest ostro zacieniona przez sąsiadów, czy to są budynki w granicy? Ostra granica to określenie budowy bezpośrednio w granicy. Piszesz o oknie w łązience, czyli budujecie pchłę bez garazu?

sorki, że tak wypytuję :) chciałam sobie wyobrazić, jak mówisz, że to taka trudna działka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ummm ... faworki pychotka....mniam....

Apropos działki to postaram się wkleić zdjęcie.... Tylko się nie śmiejcie z mojej amatorskiej mapy :-? To tylko tak na oko żeby przypadkiem nie postawić domu tam, gdzie miały być kwiatki :wink: :lol: http://img717.imageshack.us/i/sytuacja.jpg/ Jak Wy wklejacie te zdjęcia????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img717.imageshack.us/img717/8707/sytuacja.jpg

wkleiłam, ale mogę usunąć jakby co

 

Michasia, żeby wybudować pchłę bez garażu możesz nie dostać odstępstwa,

działka 17m - 3-4 to 10m a ta pchła ma 8,5m, więc nie będzie jak uzasadnić konieczności zbliżenia do granicy płn działki,

ale możesz spróbować wystąpić o odstępstwo na budowę budynku o szerokości powyżej 10,5m na tej działce, do wniosku składanego do starostwa, w którym szczegółowo opisuje się taką konieczność (a budynek 10,5m nie zmieści się inaczej) i załącza propozycję projektu zagospodarowania działki,

zgoda od ministra nie precyzuje jaki ten budynek ma być, a jak już jest można zrobić projekt właściwy z pchłą :wink:

nie wiem czy jasno napisałam, jak coś to pisz.

a wogóle to masz już decyzję WZ? bo jak nie to może warto powalczyć żeby Ci wpisali, że budowa w odległości 1,5m od granicy z działką płn, tyle, że żeby tam zrobić okapy to trzeba to odstępstwo mieć, więc koło się zamyka

 

tyle, że łatwiej dostać odstępstwo na same okapy niż na zbliżenie do granicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KamaG :) Z tego go co wyczytalam okapy mogą pomniejszać ustawową odległość od granic o nie więcej niż 0,5 metra. Dobrze, że mi powiedziałaś o tym budynku. Skoro ktoś może się starać o posadowienie budynku o np 10,5 m szerokości to może ja mogę się starać o posadowienie pchełki plus taras od strony południowej. Myślę że warto spróbować. Nawet przesunięcie o dodatkowy metr już by mnie cieszył, czyli odległość byłaby 2 metry. Gdyby nie te wszystkie linie i budynki sąsiada to posadowilibyśmy ten budynek bardziej z przodu a z tyłu byśmy mieli garaż i podwórko a tak to nie ma wyboru. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okapy mogą pomniejszać ustawową odległość od granic o nie więcej niż 0,5 metra

Michasia, w 2009 były zmiany do rozporządzenia w sprawie warunków technicznych

teraz jest tak:

p.12.5.

odległość od granicy z sąsiednią działką budowlaną nie może być mniejsza niz;

1) 1,5m do okapu, gzymsu, balkonu lub daszku nad wejściem, a także do takich części budynku jak galeria, taras, schody zewnętrzne, pochylnia lub rampa,

2) 4m do zwróconego w stronę tej granicy otworu okiennego umieszczonego w dachu lub połaci dachowej.

 

A decyzję o Warunkach Zabudowy już mamy także musztarda po obiedzie, ale i tak nie sądzę, żeby to coś dało, bo taką zgodę można uzyskać tylko od Ministra finansów.

p. 12.2.

Sytuowanie budynku (ścianą pełną)...., dopuszcza się w odległości 1,5m od granicy lub bezpośrednio przy tej granicy, jeżeli wynika to z ustaleń planu miejscowego albo decyzji o warunkach zabudowy.

 

 

a co do garażu, to zastanów się czy nie warto powalczyć, żeby garaż dostawić do budynku sąsiadów, może właściciel sieci energ. uzgodniłby Wam budowę pod tym kablem, albo jego przełożenie, bo tam za garażem Wam się zrobi taka strasznie zimna dziura na działce i będzie wilgotno, no chyba że masz pomysła na zagospodarowanie takich warunków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. :D Jak się nie zgodzą to trudno postawimy trzy metry od granicy tą naszą pchłę. Właśnie teraz usiłowuje dodzwonić się do Starostwa ale nikt nie odpowiada. Chcę się zapytać czy tylko Minister ma prawo pozwolenia na zbliżenie do granicy czy może to zrobić starostwo. Gdzieś tam wyczytałam, że może to zrobić starostwo, ale te przepisy się tak zmieniają że nadążyć nie można. :roll: A jak tam Wasza pchełka? Pewnie juz nie możecie się doczekać zamieszkania. To musi być cudowne uczucie. :) Zrobiłam też projekt kuchni w Ikea. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że dołożyliście okno w kuchni :D

rób rób te wizualki ja już kilkanaście popełniłam :lol:

 

starostwo nie może udzielić odstępstwa, do starostwa składasz wniosek, a oni wysyłają do ministra i dopiero jak otrzymają odpowiedz to odpowiadają Tobie

 

powiem Ci tak, jak nie macie jakiegoś wielkiego przymusu to lepiej odsunąć się od granicy na te 3m - urząd nie będzie powiadamiał sąsiadów, i przynajmniej przy jakichś dalszych inwestycjach ewentualnych nie będziesz zależna od sąsiada,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga chłopcy i dziewczęta.... dzwoniłam do Starostwa... i rozmawiałam z główną panią od budownictwa (wykonałam chyba 40 prób telefonicznych zanim się dodzwoniłam) i co się dowiedziałam: Podobno od ok pół roku weszły w życie nowe przepisy które jasno mówią, że gmina ma prawo wydać taką decyzję jeśli uzna za stosowną wraz z warunkami zabudowy i nie jest tu potrzebna zgoda Ministra. Powodem zmiany takiej decyzji mogą być różne przesłanki, może to być utrudniony dojazd, złe nasłonecznienie i ma to na celu możliwość praktycznego zagospodarowania terenu i zwiększenia jego użyteczności. Muszę napisać prośbę o zmianę warunków w tej części i jak się domyślam na mapce po swojemu przedstawić swoją wizję. Dzwoniłam też do Gminy i na następny piątek dostanę odpowiedź czy to jest możliwe. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... właśnie jeszcze raz przeczytałam sobie naszą rozmowę KamaG i zauważyłam, że to właśnie te przepisy które ty wymieniałaś stanowią to nowe prawo. :D Teraz to ja wyszłam na gapę :-? ale lepiej się było upewnić.

Z tego wynika, ze biorąc pod uwagę to, że okap może miec około 0.5 metra bedę mogła zbliżyć się do granicy na 2 metry z domem. Z drugiej zaś strony ten sam przepis zezwala na jeszcze większe zbliżenie pod warunkiem zgody gminy. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...