Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budujaca Pchełki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich i bardzo proszę o wpisanie mnie na listę pchełkowców. Mam nadzieję, że nie zapeszę. Jesteśmy dopiero na etapie papierologii, która o zgrozo trwa już rok mam jednak nadzieję, że cierpliwi

 

Witam Michasia w naszych progach,trochę mnie zasypało :evil:

http://img25.imageshack.us/img25/1063/s5004334k.jpg

 

AGP-y - jakieś nowości kotlarskie z targów :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Michasi,

czytam, ze też masz trudna dzialke, pozwól, ze dodam pare groszy do rozmowy. Ja również sie dowiadywałam o możliwośc postawienia budynku 1,5 metra od granicy. Moja dzialka ma 17,5 metra. ale Pan w gminie powiedział mi, ze te nowe przepisy obowiązują do działek mniejszych od 16 metrow szerokości, także ani moja ani Twoja sie nie kwalifikuje. Ale nie przerazaj się jest tyle ciekawych projektów do wąskich działek. Np. Bosman z MTM style, podobny do Pchelki. Ja swoj projekt indywidulany własnie zmiksowałam z tym projektem z i z Pchelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Przedstawiamy obrazki pchełki z piwnicą

 

http://img138.imageshack.us/img138/3007/bok1.jpg

http://img175.imageshack.us/img175/428/bok2z.jpg

http://img688.imageshack.us/img688/576/front1t.jpg

http://img215.imageshack.us/img215/9493/piwnica1.jpg

 

Wykonawcy (tj. 4 zapytania) zaśpiewali za mury i stropy 35tys - 50tys

bez dachu. Sam nie wiem, ma się to nijak do kosztorysu.

 

To tyle na teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Agurek.... trochę mnie zmartwiłaś tym ostatnim postem. Ja też wcześniej wyczytałam o tych 16 metrach. :-? Nie wiem co to będzie. Poczekam na odpowiedź z gminy. A widziałaś Agurku moją mapkę? Gdyby ta działka była tylko wąska, to ja bym tak nie oponowała, tylko postawiła dom bardziej z przodu, z boku zrobiła wjazd a z tyłu byłby garaż i ogród. Jednak to na tej działce nie jest możliwe, bo z przodu jest ta podziemna linia i budynki sąsiada przysłaniające słońce, a na środku linia napowietrzna zakończona słupem. Nie ma jak sensownie zagospodarować. :( Dzięki temu zbliżeniu zyskałabym słoneczny taras od południa, bardziej nasłoneczniony dom, intymność. Dom byłby bardziej wyeksponowany, a tak wszystko będzie w jednym ciągu. Jak mi gmina odmówi to napiszę do Ministra Infrastruktury prośbę o odstępstwo ze względu dodatkowe ograniczenia. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawcy (tj. 4 zapytania) zaśpiewali za mury i stropy 35tys - 50tys

bez dachu. Sam nie wiem, ma się to nijak do kosztorysu.

 

 

Asia i Marek nie macie co sugerować się kosztorysem w Waszym wypadku, bo piwnica sporo kosztuje, a Wam dochodzi dodatkowy strop, dużo (prawie 2x) głębsze fundamenty i chyba wyższe ścianki kolankowe sądząc po oknach poddasza, i ściany piwnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawcy (tj. 4 zapytania) zaśpiewali za mury i stropy 35tys - 50tys

bez dachu. Sam nie wiem, ma się to nijak do kosztorysu.

 

 

Asia i Marek nie macie co sugerować się kosztorysem w Waszym wypadku, bo piwnica sporo kosztuje, a Wam dochodzi dodatkowy strop, dużo (prawie 2x) głębsze fundamenty i chyba wyższe ścianki kolankowe sądząc po oknach poddasza, i ściany piwnicy

 

Asia i Marek, dokładnie tak będzie kosztować - tzn.dużo :evil: ,piwnica lub jak kto woli living room :-? to dodatkowy koszt wybudowania kondygnacji + dodatkowe zabezbieczenie przeciw wodne i wilgociowe :( do ocieplenia trzeba też użyć innych materiałów niż do ocieplenia scian na zewnatrz budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGP-y,schody z orłami rewelacyjne,coś pokombinuję i wcisnę je do Pchły-czy ja się dobrze czuję... :-?

 

ZIMO PRECZ :evil: :evil: :evil: mam już dość-to krzyk rozpaczy ,sypie od rana i w tej chwili też, k........ ać. :(

 

Orły sie nie zmieszczą, ale może jakie wróble??

Chesterku, czy dokonałeś może pomiarów w garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGP-y,schody z orłami rewelacyjne,coś pokombinuję i wcisnę je do Pchły-czy ja się dobrze czuję... :-?

 

ZIMO PRECZ :evil: :evil: :evil: mam już dość-to krzyk rozpaczy ,sypie od rana i w tej chwili też, k........ ać. :(

 

Orły sie nie zmieszczą, ale może jakie wróble??

Chesterku, czy dokonałeś może pomiarów w garażu?

Ale skucha :( zapomniałem :oops: :( nawet dziś byłem z Panem Robertem od karton gipsów-jest na Forum w grupie Grodzisko-Nadarzyńskiej.

AGP-y trzeba zrobić tak poproszę o telefon w sobotę np. o 10.00 wezmę miarkę w dłoń i po krzyku. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie głównie do Chestera i jednocześnie pomysł. Może bojler na wodę można by było umieścić w tych skosach nad kotłownią no i do tego części potrzebnego sprzętu np naczynie zbiorcze itp. byłoby więcej miejsca w kotłowni np na półeczki. Co Wy na to?

 

Jeśli nie potrzebujesz garderoby... Ja za nic nie oddam tego miejsca :lol:

 

Druga sprawa - ciężar. Ale niech wypowiedzą się fachowcy, bo może moja teoria jest błedna :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli nie potrzebujesz garderoby... Ja za nic nie oddam tego miejsca :lol:

 

Druga sprawa - ciężar. Ale niech wypowiedzą się fachowcy, bo może moja teoria jest błedna :-?

 

Ania a jak Ty tam masz zamiar garderobę urządzić? nie podnosicie przecież ścianki kol. czy ja coś pomyliłam? no chyba, że masz zamiar tą ściankę od skosu w pokój przesunąć, albo do garderoby na kolanach

:lol: no to może być interesujące jak tak skromnie odziana padniesz na kolana :lol: i głową zanurkujesz w garderobie :wink:

Grześ będzie miał powody do mruczenia :D

 

łoj, coś mi dziś po głowie łazi :oops: kosmatego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli nie potrzebujesz garderoby... Ja za nic nie oddam tego miejsca :lol:

 

Druga sprawa - ciężar. Ale niech wypowiedzą się fachowcy, bo może moja teoria jest błedna :-?

 

Ania a jak Ty tam masz zamiar garderobę urządzić? nie podnosicie przecież ścianki kol. czy ja coś pomyliłam? no chyba, że masz zamiar tą ściankę od skosu w pokój przesunąć, albo do garderoby na kolanach

:lol: no to może być interesujące jak tak skromnie odziana padniesz na kolana :lol: i głową zanurkujesz w garderobie :wink:

Grześ będzie miał powody do mruczenia :D

 

łoj, coś mi dziś po głowie łazi :oops: kosmatego

 

Nie podnosimy i nie przesuwamy ścian. Tak jak jest w projekcie w zupełności wystarczy. Nie robimy tylko tych pustek za ścianką kolankową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...