Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budujaca Pchełki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jesteśmy z Wielkopolski. Czy według was salon nie jest za mały? My byśmy chcieli przedłużyć dach za garażem, równo do ściany domurować i przedłużyć w ten sposób bok domu -zrobić schowek. Mąż myśli o przeniesieniu garażu od podwórka a schowek na węgiel od frontu tam gdzie kotłownia. Nasza działka to 9,10 ar. Czy kotłownia nie jest za mała, można tam palić węglem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ega salon jest malutki, ale co komu potrzebne, że tak powiem;) my zamieniliśmy kuchnię i pokój miejscami i wyburzyliśmy ściankę obok kominka robiąc dużą przestrzeń (fotki patrz w moich odnośnikach lub dzienniku) a Chester zrobił Wszystko zgodnie z projektem, zdjęcia gdzieś tu w wątku na początku, ja przedłużyłąm garaż, tez możesz obejrzeć, tyle, ze nie dzieliłam go ścianką, może zrobimy to później, co do kotłowni to już AGP-y i Chester, bo rozważali różne warianty min palenie grochem też w tym wątku i u AGP-ów w komentarzach. sporo czytania przed Tobą

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Ega30. Jestem z mężem następna na listę Pchełkowców. Na razie czekamy na notariusza. Od maja mamy działkę!!!

 

Witamy,witamy,

 

 

 

 

na budowie ,,Pany'' robią podbitkę-gamrat-ciemny brąz , dekarz wykonawcy poprawił obróbki kominów i okna dachowe-złota rączka.W środę hydraulik podłącza wodę ze studni głębinowej,montuje ,,żeberka'' i piec na gaz z butli.Umowa z dostawcą gazu podpisana -do 1.5 miesiąca będzie stała butla 2700 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ega u mnie w dzienniku pisałam dość dokładnie na pierwszej stronie chyba

 

Chester to Wy już bliżej końca kurcze :) czy instalację CO robiliście przed tynkami czy już po, mam na myśli rurki?

a u nas dziś prawdopodobnie elektryk wchodzi, a ja nie wiem gdzie chcę pstryczki :eek:

 

 

Kama,wszystkie rurki przed tynkami i wylewką.Pozdrawiam i miłego dnia-dziś jadę po terakotę na schody zewnętrzne i taras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora podsumowan. Dzis zalewany byl strop. Do dnia dzisiejszego wydalismy 74 144 zl, sa to materialy i robocizna, bez kosztow zakupu dzialki i notariusza.

16 293 (projekt, przylacza projekty, ZE, skrzynka, Kier budowy, ogrodzenie, brama), 20 568 (fundamenty), 34 183 (do stropu). Z tego zostaly nam materialy na poddasze. Do tego dojdzie robocizna za ostatni etap i dach. Sam dach wiezba, robocina, okna, blacha, rynny bedzie kosztowac oki. 30 tys. Nie wiem czy do duzo czy malo, ale oszczedzalismy, gdzie sie dalo, choc na tym etapie raczej niewiele mozna wskurac. Wykonczeniowka ma sie zajac moj malzonek osobiscie, to moze sie wtedy przyoszczedzi...

pytanko do Pchelkowiczow: czy obkladacie kominy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama, brawo za rozwiązanie zagadki o oknach-wygrałaś wycieczkę autosanem do Żabiej Woli-bilety do odebrania na poczcie..Ostatnio mam taki młyn że głowa boli,wieczorem wracam z pracy,zakupy materiałów typu terakota,glazura,fugi itp. a jutro rano już muszę być na działce bo przyjeżdża ziemia do ogrodu-następna część.Śniadanie jem na kolację żeby rano nie tracić czasu-a na śniadanie jem obiad i 45 min.jestem do przodu,do kolejki jadę wozem z mleczrni bo mają najszybszy transport żeby się nie zepsuło-a potem wysiadam na Wschodnim,wsiadam w 24 potem 156,zaraz łapię 188 ,wysiadam i 45 min.spacerkiem i jestem w pracy-jem obiad i jest ok.i mogę zająć się budową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...