Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budujaca Pchełki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też mam baterie i panel. Nawet mam kompletne oświetlenie ;-)

 

I wystarczy ,AGP-on powiesi panelik w garażyku,żaróweczkę tysz,rureczki z wodą są i szałerek jak się patrzy.........................bo ja na działce to ostanio myłem się tak....

 

http://img842.imageshack.us/img842/8290/sdc10530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,poręcze bedą na końcu-przeszkadzały by w transporcie mebelków na poddasze....

 

Ale na dolnym biegu też? Nasi magicy od schodów stwierdzili, że będzie wąsko, jak będzie tam poręcz. Z drugiej jednak strony nie wiem jak jest w przepisach bezpieczeństwa - musi być tam ta poręcz czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już donoszę:

cyt. warunków tech.

"Schody zewn. i wewn., służące do pokonania wysokości przekraczającej 0,5m, powinny być zaopatrzone w balustrady lub inne zabezpieczenia od strony przestrzeni otwartej."

czyli Wasze klatki tylko na górnym biegu po wewnętrznej, bez tego nie odbiorą budynku (jak przyjadą na kontrolę) ;)

dla dociekliwych par. 26 ust 1.

 

na zewnątrz można też poszerzyć schody o pół metra poza szerokość drzwi obustronnie żeby nie robić barierki, ale w projekcie tak jest zrobione więc nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o ogrzewanie paliwem stałym

 

A więc wswzystko zależy od .... punktu widzenia.

 

Ogrzewanie paliwem stałym jest na pewno tańsze ale ma swoje minusy

- wilkośc kotła

- koniecznośc wygospodarowania osobnego pomieszczenia na składowanie opału

- konieczność "dorzucania do pieca" kotły z podajnikiem usupełnia sie od 1 do 5 dni w zalezności od temperatur.

- wszechobecny brud z pyłu węglowego. Nawet workowany ekogroszek pyli ;-(

 

Co do gazu to na pewno jest droższy ale przy dobrej izolacji budynku rachunki nie będa sie dużo różniły.

 

z minusów w przypadku braku gazu z gazociągu jest dośc duz butla na działce

Problem ten mozna zniwelować obudowując butlę np ładną pergolą

 

Poza ty same plusy

mały kocioł = duzo miejsca w pomieszczeniu gospodarczym

u nas zmieścila się tam pralnia ;-)

 

Dużo wyższa sprawniość kotła kondensacyjnego dochodząca do 109% ( w przypadku nowoczesnych kotłów na paliwa stałe może siągnąć 94% ale są one drogie)

Ekologiczne paliwo

w garażu zamiast składu węgla jest regał na różne graty

Jest czysto i najważniejsze brak szuflowania opału. Tankowanie odbywa sie 1 do roku dłuuuugim wężem.,

Poza tym nie śmierdzi a na zewnątrz nie ma dymu i sadzy na dachu

 

Przy małym domku, takim jak Pchełka koszty na pewno nie wyjdą duże (poza pierwszym rokiem ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...