Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budujaca Pchełki


Recommended Posts

Czy u Was tez wystepuje ten problem?

WODA sie skrarpla na oknach na poddaszu, z okien dachowych to leci po scianach. Na dole jest ok.

Temp. 18 st. C piec gazowy.

Wentylacja byla dodatkowo robiona na poddaszu, wentylacja grawitacyjna.

POMOCY!!!

Bo jak tu mieszkac???

 

Budynek jeszcze schnie i chce oddychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Znalazłem na Grupie Grodziskiej-warto zapamiętać.

 

 

,,Sprawdzajmy przewody dymowe na strychu. Dzisiaj w kolejce WKD pasażerka, która wsiadła na przystanku Kazimierówka opowiadała o pożarze w nowym domu. Od nieszczelnego lub rozszczelninego przewodu dymowego kominka zapaliła się więźba dachowa. Tyle z zaszłyszanej opowieści.

 

Jeśli intensywnie palimy w kominku lub piecu na paliwo stałe to warto dla własnego spokoju przeprowadzić krótką inspekcję tej części komina, do której dostęp jest utrudniony. Trzeba go obejrzeć w świetle latarki, obwąchać i dotykiem sprawdzić jego temperaturę. Pęknięcia, plamy i zapach wędzonki to sygnały ostrzegawcze. Jeśli jeszcze do tego komin dotyka do krokwi albo innego elemetu więźby dachowej to robi się niebezpiecznie i trzeba przeciwdziałać.

 

Bądźmy czujni. ''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez leci woda z okien polaciowych. Dach raczej jest szczelny, okna tez, cala jesien, kiedy intensywnie padalo, nic nie przeciekala. Zaczelo sie, kiedy zaczelismy grzac w domu i po ociepleniu poddasza. Taki problem jest tylko na poddaszu, na dole jest wszysko ok.

 

AGPy jaka temp. powietrza utrzymujecie w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez mamy 16,5 stopnia, ale chyba musze rozszczelnic okna, zeby ta para mogla sie wydostac.

Moj znajomy ma w domu urzadzenie odparowujace wilgoc. Mieszka w nowym bloku i codziennie wylewa z pojemnika 5 litrow wody!!!

Zastanaiwiam sie nad zakupem takiego urzadzenia do domu. boje sie, ze by jakis grzyb mi sie nie zrobil.

co o tym myslicie, czy macie jakies doswiadczenia z takimi urzadzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Dom po wybudowaniu ,powinien leżakować przynajmniej jeden sezon, tak mówią majstry starej daty.Zgadzam się z nimi w 100 %.Przecież .te wielkie ilości wody ,zużyte przy budowie, muszą gdzieś wyparować. Pozostaje wietrzenie , dużo wietrzenia .To nie jest,wina okien .

 

Pozdrawiam Mirek.

 

 

P.S. Moja pchełka , przykryta czapką, z zabitymi deskami otworami,czeka i sezonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas ten problem był tylko raz, polało się po ścianach łazienki jak rozpaliliśmy w kominku, teraz już jest ok, wilgotność mierzona 45-50% pogodynką, cały czas mam lekko rozszczelnione okna - większość dolnych i wszystkie na poddaszu, okna dachowe też mają otwarte nawiewniki. Przy dachowych cieknięcie może być wynikiem wcześniejszego rozszczelnienia i przymarznięcia w uszczelkach, u mnie się tak zrobiło w łazience, przy odwilży trochę wody dostało się w okolice uszczelek i potem przymarzło. Po zamknięciu szczelnie okna gdzieś prężyło i podciekało, po usunięciu lodu wszystko gra. Więc najlepszy sposób to: grzać i wietrzyć do skutku, aż problem zniknie: tak mi kiedyś guru wentylacyjne forum -adam_mk powiedział ;) zastosowałam się i działa

u nas jest teraz ok 19st, opłaciło się ocieplenie, grzejemy gazem lub kominkiem, razem się nie da bo jest tropikalny klimat ;) powyżej 21st.

 

PS. dziewczyny i chłopaki, jest sprawa, psiaki czekają na posiłek, wystarczy kliknąć i wybrać psiaka z listy, można raz dziennie z komputera, działa klikanie z jednego przez kilka przeglądarek, proszę poświęćcie kilka chwil

http://szerlok.pl/nakarm_psa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie odnotowaliscie zuzycie gazu w Waszych pchelkach. Ja dzis dostalam rachunk za gaz, 112 m3 zuzycia za tydzien grzania! Rachunek prawie 300 zl ! Gaz ziemny, piec dwufunkcyjny. Wczesniej grzalismy kominkiem, terz temp. w pomieszczeniach jest 17 stopni. Jak jest u Was, pocieszcie mnie, ze budynek niedogrzany albo cos, bo jak tak dalej pojdzie, to pojdziemy z torbami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agurek u nas było 120m3 11.12.2010, a licznik założony 22.11.10 (ale było 2 tygodnie realnego grzania) później nie sprawdzałam licznika, jak nie zapomnę to sprawdzę jutro i podam. Moje zużycie może był trochę przekłamane bo grzejemy przede wszystkim garaż - tam jest wodomierz, więc żeby nie zamarzł, niestety dach zupełnie nie ocieplony w tej części i straty są ogromne, za to w domu jest bardzo ciepło, paliliśmy też kilka dni w kominku a grzejniki są poprzykręcane,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze tez duze znaczenie ma, jesli budynek w stanie surowym byl sezonowany, tzn. stal tak przez jedna zime, tak jak u Was Kama, dla nas to pierwsza zima i moze dlatego. Jak piec zaczal dzialac to wprost lalo sie po scianach...

a jaki macie piec, my mamy zwykly dwufunkcyjny niekondensacyjny, moze to dlatego? Teraz zaluje, moglismy kupic lepszy, a tak bedziemy placic!

U nas tez wodomierz w garazu i tam jest kaloryfer, dach nad garazem tez nieocieplony, choc mamy strop, ale chyba mimo to trzeba sie wziac za ociepolenie tej czesci dachu.

Wczoraj sparwdzalam stan licznika troche lepiej 220 m3, czyli pzrez kolejne 10 dni zuzycie 108 m3, lepszy wynik niz wczesniej. To chyba oznacza, ze budynek powoli sie nagrzewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dzisiaj zużycie mamy 158m3, mamy kondensat junkers, podobno jeden z lepszych junkersowskich, tak stwierdził serwisant (nie miał żadnego interesu tak mówić, bo piec już był :))

z Twoim zużyciem to się unormuje powoli, pierwsze sezony grzewcze są ciężkie, zwłaszcza jak coś jeszcze nie dokończone z ociepleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agurek to zależy, jeśli macie w miarę ocieploną połać dachową nad garażem to wystarczy docieplić ścianki kolankowe, natomiast jeśli nie, to lepiej położyć wełnę bezpośrednio na stropie, ale ściana garażu zewnętrzna też powinna być docieplona przynajmniej trochę ponad strop, bo bedzie uciekać mostkiem łączącym pomiędzy stropem i ścianką kolankową, a od radzenia to jest kier bud ;), ja Ci mogę tylko moje zdanie napisać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...