Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budujaca Pchełki


Recommended Posts

KamaG, dzięki za informacje. Patrząc na projekty poddasza z dwoma i trzema pokojami, wydaje mi się że te trzy pokoje są bardziej ustawne. Jednak trudno powiedzieć jeśli się czegoś nie widziało w realu. Przeglądając galerię AGPy projekt z dwoma pokojami też bardzo mi się podoba. Kurczę... namieszałaś mi w głowie tym pomysłem na trzeci pokój na poddaszu. Gdybym budowała pchłę to miałabym spory dylemat, którą wersję wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Danonki u nas ściana kolankowa ma dokładnie 102 cm już po wykończeniu, więc nie jest jakoś mega nisko, mąż nie rozbija czoła ;) czasem dzieci przygrzmocą jak po łóżku skaczą, ale oni to by nawet do sufitu doskoczyli chyba

 

nasz płot z siatki wyszedł coś koło 6tys. a wycenę na kostkę mam 90zł/m2 za kostkę nostalit z materiałem, u nas wyszło ok 145 m2 w tym 45m2tarasu - ma być chyba płytka megan lux , więc za całość wstępnie wycena 14,5tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :-)

Kilka zmian poczyniliśmy:

- wydłużenie garażu

- kotlownia przeniesiona do wydłuzonego garażu

- powiększenie wiatrołapu

- w miejscu kotłowni będzie spiżarko-garderobo-pralnia

- likwidacja spiżarki (niestety :-(

- drzwi tarasowe powiększone w miejscu okna w salonie

- podniesienie o jeden bloczek

- powiększenie górnych okien

To by chyba było na tyle a wydawalo mi się, że nie jest ich wiele :-)

Powodzenia w szukaniu waszego miejsca na ziemii :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem :)

małą przeprowadzkę mieliśmy, więc i rzadko zaglądałam.

My nadal w papierzyskach siedzimy i kowesten nawet nie wiesz jak Wam zazdroszczę, że juz ruszyliście z budową.

Trzymam kciuki aby wszystko gładko i sprawnie przebiegało.

Pochwal się czasem jakimiś fotkami :)

Mam nadzieję, że będę następna która to uczyni.

optymistka1, ceny ładne. Nie wiem w którym mieście chcecie się budować, ale np nasza na obrzeżach Grodziska Maz (900m2) wyceniona jest na 225tysi.

KamaG, dzięki za kolejne informacje :) musimy policzyć ile by m2 kostki nam wyszło i pomnożyć przez np właśnie 90zł. W każdym razie u Was za siatkę i kostkę poszło ok 20tysi a jeszcze brama, furtka i ine pewnie równie ważne rzeczy. Coś czuję, że każda wydana złotówka to będzie bardzo mocno rozpatrywana u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ale puściutko i cichutko u nas.

u mnie nadal papierzyska, ale już coraz bliżej. Już wszystko wiadomo co z elektrownią, gazownią i wodociągami. Decyzje są i jutro o 10 spotkanie z nasza panią architekt. Ustalimy gdzie co ma być (studnia, szambo itd - bo kanalizacja i gaz będzie, ale z czasem i na razie trzeba nanieść inne 'rzeczy', tymczasowe na plany).

Mam nadzieję, że tydzień i kobitka skończy wszystko i w końcu wystąpimy o to PnB. W końcu już czerwiec!

 

a jak tam Wasze pchełki?

Ja to w ogóle zaczęłam ostatnio przeglądać foty łazienek. Szukam inspiracji dla własnej :)))) jakoś tak mnie naszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni w ogrodach a inni na "placach boju"

U nas mury pną się do góry :-)

Podobno to najfajniejszy etap budowy. Efekty robót barrrdzo widoczny :-)

Pochwliłabym się, ale niestety komputer nie jest moją mocną stroną :-(

Zalożyłam dziennik budowy, ale posty w nim pojawiają się w dziwnej kolejności ( pierwszy jest ostatnim)

Zdjęcia, które tam dodaję są za małe a tutaj to już wcale nie potrafię ich dodać !!!

Totalna porażka !!!

Jeśli ktoś (z dużą cierpliwością) jest w stanie pomóc takiemu nieukowi to jestem otwarta :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, aż tak rozeznana nie jestem, bo sama od niedawna ogarniam to forum dopiero :)

ale ja np dziennik budowy utworzyłam tworząc zwykły 'nowy temat' w dziale:

http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?18-Dzienniki-budowy-dzie%C5%84-po-dniu

Ty założyłaś typowy dziennik budowy, który właśnie inaczej wygląda i dlatego np te zdjęcia są takie małe (dopiero po kliknięciu mają dobre wymiary).

 

ja np zdjęcia w swoim dzienniku czy tu dodaję w ten sposób, że najpierw wchodzę na swój profil, potem w 'mój album' jak go nie masz, to musisz go najpierw utworzyć. W swoim albumie dodaję zdjęcia i jak już mam to zdjęcie dodane to jak w niego kliknę to ma on swój tzw 'Adres URL Obrazka' który kopiuję np:

"http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=55196&d=1304528096"

(oczywiście bez cytatu :])

i wchodzę wtedy tutaj i wybieram ikonkę 'dodaj grafikę' czyli taki kwadracik z drzewkiem i tam wklejam właśnie ten adres URL.

 

jak wezmę wcisnę 'dodaj wpis' to poza normalnym postem pojawi się też to zdjęcie.

Możesz też np te swoje zdjęcie dodać na innej stronie gdzie można za darmo trzymać swoje zdjęcia np fotosik.pl i gdy tam dodasz fotkę to musisz z tamtej strony ten adres URL skopiować i wkleić tu na forum

 

mam nadzieję, że napisałam w miarę zrozumiale i choć trochę pomogłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzięki bardzo za instrukcję. Przepraszam, że dopiero teraz, ale jestem odcięta od internetu :-(

Jutro wyjeżdżam na trzy tygodnie. Niestety nie jest to urlop wypoczynkowy :-(

Małż zostaje sam na placu boju :-) Radzi sobie świetnie,więc się nie martwię.

Obiecuję, że po powrocie dam z siebie wszystko i umieszczę zdjęcia z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...