Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budujaca Pchełki


Recommended Posts

pozbierałam Pchełkowców ujawnionych :wink:

 

1. chester633………………już ma SSZ

2. KamaG…………………… ma - SSO

3. AGP i AGP-ON………… stan "0" jest

4. HaniaKrzyś……………... PnB

5. MonikaMirek…………… załatwiają PnB

6. Agurek…………………...załatwia PnB - "big"pchełka

7. XxMuRaRzxX…………... prawie zdecydowany (zniknął, nie pisze)

8. GOMA4…..................na 99% zdecydowana (dawno nie pisała)

9. Ewelina83.................czeka na PnB

 

 

czy jest może ktoś jeszcze chętny na listę?

 

Ewelina dopisana, ktoś jeszcze?

Agurki Wy będziecie wisieć aż wrócicie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

KamA dzieki za porady. Musimy jeszcze przemyslec jak z ta budowa. Chcemy jechac oczywiscie ze z dziecmi do Niemiec, gdzie zyje sie normalniej niz w naszym kraju. :lol:

Z tym wyjazdem to myslimy od dluzszego czasu, ja jestem zdecydowna,ale moj maz sie ciagle wahal, w koncu nie jestemy juz najmlodsi, a i bedac z dziecmi inaczej sie pracuje niz jak ktos wyjezdza sam. Ale po wielu przemysleniach doszlismy do wniosku, ze trzeba zaryzykowac, tym bardziej ze za panienskich i kawalerskich czasow troche mieszkalismy w Niemczech, znamy jezyk i wiemy co i jak. :lol:

Ja jestem zdecydowana wyjechac i juz nie wracac, kazdy dzien mnie coraz bardziej rozczarowuje do dalszego zycia w naszym kraju :x

W polsce nie czuje sie ani dobrze, ani bezpiecznie. Sluzba zdrowia, z ktora ja poprzez chorobe dziecka mam do czynienia na co dzien, jest w fatalnym stanie. Zreszta ja wszystkie leki i tak sprowadzam dziecku z Niemiec, bo nasze Min. Zdrowia nie dopuscilo ich do obrot. podzcas gdy za granica mozna kupic je bez recepty. :x

Mozna przytaczac wiele przykladów, pewnie sama sie dobrze orientujesz jak jest. Ja nie wymagam od zycia zbyt wiele, chce zeby moje dzieci mialy lepsze zycie, a w naszym kraju, bedzie to trudne. :cry:

No ale dosyc tego uzalania, mam nadzieje ze sie to wszytko w naszym przypadku wyklaruje. Moj maz jest traraz na etpaie poszukiwania pracy w Niemczech, maja pomoc znajomi. Jak sie uda, wyjezdzamy, moze sprzedamy te dzialke? A moze postawimy stan surowy i tez to sprzedamy, zobaczymy. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agurek, aż tak źle jest?? Jakiś czas temu pisałaś, że otwierasz firmę. Skąd ta zmiana planów?? Może trzeba pomyśleć jeszcze raz na spokojnie.

Wiem, że zdanie dzieci ma pewnie nieduże znaczenie, ale co one na to? Mogą początkowo czuć się troszkę zagubione w obcym kraju, bez dziadków, kolegów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGP z tym wyjazdem nosilam sie od dawna, firme otworzylam wlasnie pod tym katem, jest to agencja pracy rekrutujaca Polki do pracy jako opiekunki w NIEMczECH. :)

Natomisat jesli chodzi o dzieci, to sa na razie male, jezyka sie naucza bardzo szybko. A kolegow tam tez znajda. Dziadkowie nam nie pomagaja, odwiedzamy sie tylko na swiata, a z Niemiec nie jest tak daleko jak z Anglii, wiec przyjechac mozna nawet kilka razy w roku. :D

AGP kiedys mieszkalismy w N. przez 3 lata, zaluje ze w ogole wrocilismy, na prawde tam jest zupelnie inne zycie.

A wrocic zawsze mozna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tu macie nie za kolorowo, a jest okazja wyjazdu i jesteście przygotowani w sensie macie tam już jakiś punkt zaczepienia, a jak czytam to co piszesz to wychodzi mi, że znacie język, macie tam znajomych, i widoki na pracę to ... ja bym pojechała... początki są zawsze trudne ale jak już zatrybi to niestety chyba wszędzie jest łatwiej niż w naszym kraju :( ,

niestety wszędzie poza krajem będzie się po części obcym, ale jeśli warunki życia są diametralnie różne to może można się poświęcić

ale tylko wtedy jak ma się tam przygotowany start, w sensie dobry pomysł na siebie i pracę, żeby można było zapewnić rodzinie bezpieczny byt, bo wyjazd z dziećmi zwłaszcza tak małymi jak Wasze, wymaga dużo sił na początek, w sumie jedna osoba musi się zająć dziećmi i na pracę ewentualną pozostaje niewiele czasu

no a jak już wszystko się dotrze to decyzja o powrocie jeśli w ogóle jest brana pod uwagę to odsuwana z dnia na dzień

i na pewno ciężko się później przestawić na realia życia w Polsce

 

ale przecież pewnie to wszystko przemyśleliście

życzę słusznych decyzji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak napisała Kama, to jest Wasza decyzja i nikt z nas radzić nie powinien. Może co najwyżej wyrazić własne zdanie. Jeśli macie pewna pracę, mieszkanie i jakiś start - decyzja jest prosta. Jeżeli sugerujecie sie tym, co było kilka czy kilkanaście lat wcześniej, teraz może być inaczej. Niemcy dośc mocno przezyły kryzys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak napisała Kama, to jest Wasza decyzja i nikt z nas radzić nie powinien. Może co najwyżej wyrazić własne zdanie. Jeśli macie pewna pracę, mieszkanie i jakiś start - decyzja jest prosta. Jeżeli sugerujecie sie tym, co było kilka czy kilkanaście lat wcześniej, teraz może być inaczej. Niemcy dośc mocno przezyły kryzys.

 

Jeżeli macie start-to życzę wam wszystkiego dobrego,ale zrobienie dobrego wywiadu nie zaszkodzi :wink:

 

Wczoraj byłem na ranczo,musiałem znowu szuflować białe szaleństwo,przez ostanie parę dni nie padał śnieg ,a ja nie mogłem otworzyć furtki-wiatr nawiał śniegu :o

Budujemy coś.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,ale jak będę w betonach-około 17.00

 

Znalazłem na Forum taką tabelę-zapraszam do dyskusji-oczywiście pod kątem Pchełki.

 

 

Poprawiłem cenę gazu GZ50 bo dostałem dzisiaj fakturkę PGNIG

 

http://79.188.255.66/budowanie/zestawienie_opalu_2009.png

 

co fakturka to cena skacze do góry

 

za 2 mce i 335m3 gz50 przyszła fakturka 617zł (w tym abonamenty i opł stałe) dlatego krakowskim targiem wkleiłem cenę 1,70zł /1m3 choć z opłatami stałymi za 1 mc to byłoby 1,76zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chester, chcesz wykresy? No to masz:

 

http://www.piece.pl/image/zdjecia_new/piece_ceny_012009_m.jpg

 

http://asistera.com/img/zamowienia-ceny-porownanie-1.gif

 

Wiem, że propan jest tylko nieco tańszy od gazu. Ale jest kilka sposobów, by był jeszcze tańszy - wybór odpowiedniego dostawcy, tankowanie latem. Poza tym, należy odliczyć "koszt" straconego czasu na dorzucanie do pieca, sprzątanie. Przy paliwie stałym najbardziej przeraża mnie brak możliwości wyjazdu zimą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...