Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budujaca Pchełki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam Wszystkich Pchełkowiczów!

Jest nadzieja, że za ok. 2 m-ce uda nam się wkońcu kupić naszą wymarzoną, upatrzoną od dawna działkę. W związku z tym mam pytanie do wszystkich Pchełkowiczów, którzy mają za sobą trudy budowy. Napiszcie proszę ile kosztował Was stan surowy otwarty i zamknięty. Jeśli wolicie tego nie ujawniać zrozumię, w razie czego podam swój mail: [email protected]. Dodam, że działka będzie nas kosztowała bardzo dużo dlatego obawiamy się, że możemy nie podołać z wykończeniem Pchełki. Wasza pomoc rozjaśni nam w głowach i pomoże podjąć decyzje. Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Pchełkowiczów!

Jest nadzieja, że za ok. 2 m-ce uda nam się wkońcu kupić naszą wymarzoną, upatrzoną od dawna działkę. W związku z tym mam pytanie do wszystkich Pchełkowiczów, którzy mają za sobą trudy budowy. Napiszcie proszę ile kosztował Was stan surowy otwarty i zamknięty. Jeśli wolicie tego nie ujawniać zrozumię, w razie czego podam swój mail: [email protected]. Dodam, że działka będzie nas kosztowała bardzo dużo dlatego obawiamy się, że możemy nie podołać z wykończeniem Pchełki. Wasza pomoc rozjaśni nam w głowach i pomoże podjąć decyzje. Z góry dziękuję!

 

Nasza pchełka na chwile obecna kosztowała 180 000zł a jest otynkowana wew. ,wylewki anhydrytowe ,okna z roletami,brama garażowa, centralne ogrzewanie (100% podłogówka) inst.wodna , ocieplone poddasze 30cm wełny ,zabudowa poddasza płyty karton-gips,instalacja centralnego odkurzacza , instalacja elektryczna w cenie jest przyłącze gazowe i elektryczne ,wodne,dach kryty dachówka ceramiczna + nadbitka , orynnowanie .Sami robiliśmy centralne i instalacje wodna ,szalowaliśmy strop,ocieplenie poddasza i zabudowa k-g,ocieplenie i izolacja fundamentów.Zmiany jakie wprowadziliśmy to wydłużenie o 1m domu garażu o 1,5m ,przestrzeń za garażem została zadaszona i jest wiata drzwi miedzy garażem i kotłownia drzwi miedzy garażem a wiatą ,rezygnacja ze spiżarki , podniesiona ściana kolankowa w chwili obecnej razem z murłata wynosi 1,3m dzięki czemu u góry powstał dodatkowy pokój i garderoba w każdym pokoju u góry okno dachowe , schody zostały zrobione jako zabiegowe (bez półpiętra) dzięki czemu w dolnej łazience jest więcej miejsca nad głowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markow79 bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Trochę mnie uspokoiłeś ponieważ zakładaliśmy, że SSZ stuknie po kieszeni jakieś 250tys, a całość z wykończeniem (bez umeblowania) będzie kosztowała ze 350 tys. Pewnie wiele zależy też od wkładu własnej pracy. Jeszcze raz wielkie dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze bardziej pocieszę ;)

my już mieszkamy w domu za ok 250-260 tys, ale nie mamy podłogówki (w ogóle), brak centralnego odkurzacza, jeszcze ocieplonego poddasza, wykończonego dachu (tylko pełne deskowanie+papa). Mamy tylko to co konieczne aby miło sobie żyć we własnym domku :) wykończone w minimum parter, kocioł aby było cieplutko, zrobiona elewacja i ocieplenie z zewnątrz. Tak więc z mężem stwierdziliśmy że brakuje nam jeszcze ok 40tys aby dom był uznany za skończony (blachodachówka i ocieplone poddasze oraz jakieś tam pierdółki). Pokoje na poddaszu umebluje się później, wykończy łazienkę na poddaszu, a parter staramy się robić na bieżąco - dzisiaj np kupilismy karnisze na parter :)). U nas SSO to było ok 110tys, a SSZ nie wiem...wszystko zależy co chcesz w domu, jaką elektrykę, ogrzewanie itd... u nas nie wyszło bardzo dużo, bo z wielu rzeczy rezygnowaliśmy, bo już chcieliśmy być u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witamy wszystkich Pchełkowiczów.

Ciężko było ale jesteśmy już po zakończeniu budowy i dopiero teraz mamy czas by ukazać się na forum.

Zdecydowaliśmy się na budowę Pchełki z Garażem z lekkimi modernizacjami - bryła jest identyczna , zmienione trochę okna i układ pomieszczeń ...

Zresztą , jak uzupełnię dziennik budowy to wszystko będzie widoczne.

Zapomniałem dopisać - dom jest zbudowany z bala.

W razie jakichkolwiek pytań to piszcie.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0d2c34d41cb2.jpg

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2e63fbbdeae4.jpg

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/feb1d8aa0e0e.jpg

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ef3ecb93f728.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

wow! Pchełka zbudowana z bala, piękna! ale fajny balkon i ogólnie wszystko mi się podoba :) czekam w takim razie na dziennik budowy, bo chętnie poczytam, pooglądam i będę śledziła dalsze postępy. Jestem ciekawa jakie zmiany w środku poczyniliście.

Kurcze, ale jeszcze nie widziałam domu w takiej bryle z bala, może mało widziałam hihi, ale bardzo mi się coś takiego podoba. Mój mąż jak mu pokarze będzie pewnie zazdrosny, bo zawsze mu się drewniane domu podobały, a ja się na murowany uparłam :p super, na prawdę fajny domek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobertJowita, a mogę zapytać ile Was wyniósł sso? Ciekawa jestem czy jest duża różnica w cenie :) A jak wykończyliście czy zamierzacie wykończyć w środku? Też drewno? może jakieś zdjęcia :D? super, mi np ten balkon się bardzo podoba, pierwsza Pchła z balkonem chyba :))) i fajne okna na poddaszu od frontu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Słuchajcie, mogłby mi ktoś doradzić skąd się biorą takie zacieki na kominie? Dom stoi teraz i czeka na wiosnę i zrobiło się coś takiego. Myślimy, że to dlatego, że komin jest źle uszczelniony na dachu (chodzi o tę obręcz na około na łączeniu z blachodachówką. A nasz wykonawca, jak już pisałam wcześniej - partacz totalny i ściemniacz - twierdzi, ze to dlatego, że nie założył jeszcze strażaka. Dodam, że takie zacieki są tylko na górze, na dole jest ok.

 

http://img266.imageshack.us/img266/7576/mokrykomin2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mogłby mi ktoś doradzić skąd się biorą takie zacieki na kominie? Dom stoi teraz i czeka na wiosnę i zrobiło się coś takiego. Myślimy, że to dlatego, że komin jest źle uszczelniony na dachu (chodzi o tę obręcz na około na łączeniu z blachodachówką. A nasz wykonawca, jak już pisałam wcześniej - partacz totalny i ściemniacz - twierdzi, ze to dlatego, że nie założył jeszcze strażaka. Dodam, że takie zacieki są tylko na górze, na dole jest ok.

 

http://img266.imageshack.us/img266/7576/mokrykomin2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jak dla mnie komin jest źle uszczelniony zła obróbka ,gdyby to było spowodowane brakiem strażaka to woda leciała by do środka na sam dół ja miałem właśnie taka sytuacje .Jaki to komin murowany czy systemowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

No właśnie, wówczas woda leciałaby na sam dół. My mamy chyba systemowy komin, jest zrobiony z takich "kręgów" beżowych, włożonych do pustaków. U nas będzie kominem podłączony do komina (ogrzewanie kominkowe, grawitacyjne) Wklejam zdjęcie dołu komina (z kapciochami majstra:).

 

Jesteśmy już załamani tą budową. Musimy rozwiązać umowę z tym pseudo fachowcem, który na niczym się nie zna. Ale człowiek jest naiwny... i mądry po szkodzie.

 

Najgorszą sytuację mamy z dachem. Wykonawca, który we własnym zakresie miał kupić drewno na więźbę, kupił za przeproszeniem jakieś gówno źle zaimpregnowane i w tej chwili jest całe zasinicowane. Mamy opinię mykologa, zamówiliśmy spryskiwanie srodkiem grzybobojczym i teraz czekamy. Ale boimy się co z tym będzie po ociepleniu. I kto to w ogóle nam ociepli, bo już zaufania nie mamy do "fachowców".

 

 

http://img15.imageshack.us/img15/492/img1389ti.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciek moim zdanie jest na 100% spowodowany zła obrobka kominatym bardziej ze to komin systemowy.Zauwazyłem jeszcze na zdieciach twojego dachu ze masz po jednej jedce przy krokwi ja mam po dwie itak było w rysunku po dwie jedki obejmujace krokiew

 

Rzeczywiście. Teraz dopiero zauważyłam. A możesz mi powiedzieć czy to robi jakąś różnicę? I czy może być to, że u nas dali po jednej jetce jest spowodowane tym, że mamy dom podniesiony o dwa bloczki? Chociaż skoro przez to powiększyła się powierzchnia dachu to chyba powinno być lepiej wzmocnione czyli po 2 jetki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Teraz dopiero zauważyłam. A możesz mi powiedzieć czy to robi jakąś różnicę? I czy może być to, że u nas dali po jednej jetce jest spowodowane tym, że mamy dom podniesiony o dwa bloczki? Chociaż skoro przez to powiększyła się powierzchnia dachu to chyba powinno być lepiej wzmocnione czyli po 2 jetki...

 

Ja TEZ MAM PODNIESIONA SCIANE KOLANKOWA DO 1,3m i to nie ma zadnego zwiazku z iloscia jetek , a jezeli w projekcie sa dwie to maja byc dwie dach jes przeciez obliczany na rozne obciazenia i niewydaje mi sie zeby mozna sobie zmieniac sobie ilosc lub srednice jego elementów .Zapytaj kierownika budowy on sie przeciez pod tym podpisuje i bierze odpowiedzialnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

 

Przy okazji mam pytanie do Kamy, bo piszesz, ze grzejecie głównie kominkiem. Jaki macie wkład kominkowy i czy go polecacie. My będziemy mieć ogrzewanie kominkowe jako główne, bo dom prawdopodobnie, na razie, nie będzie zamieszkiwany zimą. Będą też awaryjnie kaloryfery elektryczne. I ogrzewanie podłogowe w łazienkach. Chester opowiadał nam, ze od samego sąsiedztwa komina jest ciepło, ale piszesz, że macie chłodno w łazience... według projektu komin na górze sąsiaduje z łazienką, czy mimo tego jest w niej chłodno?

 

Zozolek

 

cześć!

przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, jakoś zapodział mi się wątek. Już odpowiadam, już druga zima za nami, no może trwa :mad: Pierwsza praktycznie przeszła na kominku, grzejniki chodziły tylko w łazienkach i garażu, ten sezon trochę grzejemy - 1 grzejnik w salonie + łazienkowe i palimy w kominku ale raczej tak z przerwami (raz,dwa w tygodniu, teraz to i raz na dwa tygodnie) dla mnie jest ciepło powyżej 19-20st, wyższych temperatur nie dzierżę.

My trochę pozmienialiśmy układ pomieszczeń na górze,są trzy pokoje i łazienka (w rogu nad dolną i pom.gosparczym.) Komin wypadł pomiędzy dwoma pokojami chłopaków i faktycznie daje dużo ciepła, tym bardziej, że mam do nich powyprowadzane kratki z DGP. Niestety łazienki obie są daleko od komina i nie mają DGP, stąd są chłodniejsze. Dolna jest mniejsza i przez to cieplejsza,niestety górna 9m2 po podłodze, a do tego w narożniku - praktycznie sąsiaduje z moją sypialnią (ok 17-19st) i z klatką schodową, nie bardzo ma się skąd nagrzać, drabinka ciągle zawieszona ręcznikami i okazuje się, że dach nad nią też nie za specjalnie docieplony, jakieś nieszczelności - widać na dachu zimą, są pasy wytopionego śniegu nad łazienka. To wszystko powoduje, że to najchłodniejsze miejsce w domu. Bogatsza w doświadczenie, teraz zrobiłabym tam DGP ale mąż się wścieka na myśl o remoncie. Nie mam też klasycznej podłogówki, tylko rurki do grzejników poprowadzone w posadzce wężykiem co na dole faktycznie daje ciepła podłogę, na górze niestety, albo hydraulik tak nie zrobił,albo coś schrzanił,bo nie ma efektu ciepłej podłogi.

jeszcze o kominku miałam: mamy Northstar model N21, grzeje super, długo trzyma żar i ciepło. Jedyny minus to brak popielnika, co 3-4 dni trzeba wypalić wszystko i wywlec drzwiczkami popiół. To bywa uciążliwe przy paleniu ciągłym, ale i tak go lubię.

A teraz pozachwycam się Waszą działką... wow... piękne macie drzewa, super klimat. Uwielbiam takie leśne działki,u nas niestety brak drzew. Chyba zasadzę sosny...

 

 

Drewniana Pchła!!! Marzyłam o drewnianym domu...Czekam niecierpliwie na fotorelację

RobertJowita, czy Wasza Pchła ma powierzchnię podobną jak w projekcie i jeśli można to jak wyszła cenowo - chciałaby się zorientować jaka jest różnica pomiędzy drewnianym a murowanym domem wg tego samego projektu. Wiem, że nie da się dokładnie, ale tak orientacyjnie, czy to duże różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Hej Kama,

 

dzięki za odpowiedź, ja też dawno nie wchodziłam.

 

Działka rzeczywiście jest piękna, jest dużo drzew, ale grabienia też jest przy tym dużo:)

 

My zdecydowaliśmy się zrobić rozprowadzenie ogrzewania kominkowego, właściwie do wszystkich pomieszczeń oprócz dolnej łazienki. Na górze mamy standardowy rozkład pokoi więc od komina do łazienki i drugiej sypialni nie jest daleko. Zamontujemy też elektryczne kaloryfery jako rezerwowe. Nie wiem czy masz okno w łazience górnej, ale ja ostatnio dowiedziałam się, że nasze okno jest źle zamontowane, nie ma tam jakiejś folii i w takiej sytuacji zawsze będzie przepuszczać zimno. Musi być zdjęte i założone jeszcze raz.

 

My zdecydowaliśmy się na wkład Tarnava.

 

Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...