Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może grupa ludzi mieszkających na wsi ?


Recommended Posts

hej jestem tutaj nowa zupełnie. Niestety mój dom jest jeszcze w sferze marzeń. Szukam rady. Mam możliwość budowy domu na działce na wsi nabytej od teścia:

Zalety: gaz, kanalizacja w drodze, sąsiednie działki zabudowane, blisko szkoła, autobusy, sklepy (dużo bo to gminna miejscowość), tanio mogę ją mieć,

Wady: jest okropnie wąska!!! Tylko 14,80m i żaden projekt Muratora na taką wąską działkę mi się nie podoba.

A może oszczędzać na działkę zamiast na budowę?

Wychodzi bardzo wąsko 6,8m z oknami z obu stron lub 7,8m, jak z jednej ich nie będzie. Wszystko zależy jakie masz ambicje. Czy zbytnia bliskość teścia nie będzie problemem, czy działka nie będzie wiecznie wypominana? Czy nie będziesz się czuć wiecznie zobowiązana? itp.itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 680
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jolapost - nie bierz działki tylko dlatego że jest tania! Działka to, moim zdaniem, rzecz ważniejsza od domu - miejsca, w którym zamieszkasz już nie zmienisz! Ważne-czy jest tam po prostu ładnie? czy Ci się podoba to miejsce? czy chciałabys tam mieszkać? Dom wybudujesz jaki zechcesz (no, w ramach możliwości... :wink: ), ale miejsce w jakim go postawisz to będzie potem miejsce Waszego zycia! Codziennie będziecie tam rano wstawać, wieczorem wracać, chodzić do sklepu, na spacery - zależy jaki tryb zycia prowadzicie... :D . Ale pamiętaj - tam będziesz żyć. Nie w domu - w domu "tylko" MIESZKASZ.

Jaka to okolica, jacy sąsiedzi, czy jest tam zieleń, czy nie hałasują samochody, czy sąsiad nie ma produkcji, warsztatu,.. Co będziecie co dzień widziec z okna?

To są moim zdaniem rzeczy istotne.

Jeśli to ma być miejsce, w którym wybudujesz dom swoich marzeń - nie chodź na kompromisy!

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Słonko jest ale mały przymrozek też jest :(

Ja wioski nigdy bym nie zamieniła na miasto choć uwielbiam Rzeszów mam do niego jakieś 25 km, ale ostatnio zastanawiam się czy dobrą wioskę wybrałam :roll: mój mąż jest tu nauczycielem inf tu się wychował a mnie z ta wioską nic nie łączy ale mam nadzieje że się przyzwyczaję.

Ale do rzeczy asymilacja w nowym miejscu jest ciężka, bo musisz się przystosować do miejsca ludzi obyczajów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj żebyś wiedziała!!!

My co prawda od 2 lutego mieszkamy na wsi, w której również zamierzamy się wybudować, ale asymilacja i przejście z życia "Mieszczucha" na "Wieśniaka" bywa trudne. Ale myślę, że bycie "Wsiowym" jest ciekawsze i przyjemniejsze! :wink: Choć "Miastowi" też mają fajowo! :wink:

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita kolejna "wiejska" dziewucha.

 

Juz sie nie mogę doczekać kiedy sie przeprowadzę.

Wprawdzie moja wioseczka jest kilometr od miasta, ale obok las, remiza i w ogóle fajne klimaty.

No i super że wiosna, zabieramy sie za reszte prac :)

 

co do odległości od rozrywek i miasta, cóż- jadąc z mężem albo jedno nie wypije drinka, albo raz na jakiś czas do kosztów imprezy doliczy sie 30 zł na taksówkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wsiowa :D

Chociaż z bloków :D

Krowy w mojej wsi nie widziałam ale to chyba nie wada ?

 

JOLAPOST ! Wąska działka ?

Hm,hm ... moja 12,50 m szeroka (ale za to 460 m długa :D ),

mogę sobie jogging z rana.

Domek 6,40 m szeroki i jest ok.

Pewnie,że wolałabym działkę normalną 25 m ale jak sie nie ma co sie lubi,

to się lubi co się ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wsiowa :D

Chociaż z bloków :D

Krowy w mojej wsi nie widziałam ale to chyba nie wada ?

 

JOLAPOST ! Wąska działka ?

Hm,hm ... moja 12,50 m szeroka (ale za to 460 m długa :D ),

mogę sobie jogging z rana.

Domek 6,40 m szeroki i jest ok.

Pewnie,że wolałabym działkę normalną 25 m ale jak sie nie ma co sie lubi,

to się lubi co się ma...

proponuję, abyś rozważyła hodowlę strusi.... przy tych wymiarach działki, potrzebują one przynajmniej 100 m odcinka prostego żeby sie rozpedzić, ale nie wiem ile potrzebują, żeby wyhamować.... i oczywoście trochę piasku, aby miały gdzie chować głowę.... hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy mam prawo dopisać się do Was. Szukaliśmy długo z mężem działki na wsi, a w końcu wróciliśmy do rodzinnego miasteczka (powiatowego). Tutaj działkę mamy w takim miejscu, które bardziej przypomina wieś, na dodatek wszędzie daleko (nawet najbliższy sklep to chyba jakieś 1,5 km od naszego przyszłego domu). To są same obrzeża miasta, na skraju dużego kompleksu leśnego. Sąsiad naprzeciwko (obrazek w załączeniu) ma piękne pole, uprawiane wzorcowo (wzorcowa jest też receptura krowiego specyfiku wylewanego systematycznie w porze weekendowego grillowania), na widocznej łące pasie się samotna krowa - bardzo towarzyska, zawsze podchodzi, kiedy spacerujemy drogą i coś do nas muuuuczy. Psie wycie ciągnie się przez całą kilometrową ulicę, gdy nadejdzie wieczorna godzina bicia parafialnych kurantów, a nocą wszystko kryją egipskie ciemności. Dla mnie najważniejsze jest to, że po tych polach i lasach z koszulą w zębach biegałam. Wszystko jest miłe dla oka.

 

http://foto.onet.pl/upload/38/91/_590246_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...