Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może grupa ludzi mieszkających na wsi ?


Recommended Posts

A jak jest u WAs z kanzalizacją lub szambem na wsi?? U mnie sprawa wygląda tak : w tamtym roku zrobiliśmy sobie szambo przy domu , a tu teraz okazuje się , że maja na wsi robić kanalizację , jesteśmy w kropce , bo co teraz , wiadomo , musiałyby być nowe koszty , a przecież szambo tez nas kosztowało. Co w takiej sytuacji zrobić ?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 680
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hehe... poziomka jaj se robisz, zanim u Ciebie będzie kanalizacja... to juz 2 szambo bedziesz kopała.....

ale powaznie..... macie już plany..... przetarg na wykonawcę??... jakieś fundusze już okreslone??. a fundusze już zbierane chociaż częściowo..??

jezeli nie to daleka droga jeszcze....

u nas na wsi to już 4 lata temu zbierali miesięcznie na kanalizację....

a po roku oddali pieniądze, bo ktos tam zarzucił organizatorom, że pieniądze na swoim koncie trzymaja /chociaż tak do końca to nie była prawda/.... komitet pieniązki oddał wraz z odsetkami.... i dalej pompujemy... szamba i wszelakie dołki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziomka .... u nas robili kanalize za darmo ...

to nam zwracali pieniążki ... za szkody

jesli uszkodzononp. płot ... maliny ... czy inne jagodowe ... zwracali

 

a sporo osób wykorzystywało szamba jako studzienki rewizyjne miedzy przykanalikiem a kanalizą

zalezy po której stronie pojdzie kanaliza ... jesli ponizej Twojego szamba -to nie masz sie o co martwic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem u nas na wsi też miała być kanalizacja i jest, ale tylko w tej części wsi, w której mieszka sołtys :)) W "mojej" części jest podobno powołany komitet i ustalona stawka składki czy czegoś tam (ok. 2900 zł), ale jeszcze nie zbierali tych pieniędzy. Przed Świętami byłem w Gminie, bo chciałem się zorientować, czy jest sens robić szambo skoro ma być robiona w najbliższym czasie kanaliza i tam okazało się, że muszę złożyć podanie o uwzględnienie mojej posesji w planach przyłączeniowych, muszę tą składkę uiścić, jak będzie zbierana i że prawdopodobnie prace budowlane ruszą w przyszłym roku, bo mają już kasę z Unii, ale muszą jeszcze rozpisać przetarg. Wynika więc z tego, że dalej nie wiem, czy opłaca mi się robić to szambo, czy nie!!! Zaznaczę jeszcze nieśmiało, że razem z moją połowicą ustaliliśmy ambitnie, że wprowadzamy się na mus najpóźniej od września 2006r. (nawet jeśli mielibyśmy mieszkać-koczować w gołych murach i bez podłóg), więc bez szamba, to chyba się nie obejdzie :D

Poziomka_a mieszkamy przecież w jednej gminie - idź do Wydziału Inwestycji - w "małym, białym domku" w Parku, na I piętrze po lewej w końcu korytarza :lol: :p :wink: i spytaj, może Tobie powiedzą!!!

 

3mta się ciepło bo ostro sypie i wiucha jak w kieleckim.

:D :) :lol: 8) :p :wink: :D :) :lol: 8) :p :wink: :D :) :lol: 8) :p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaj to sobie ja nie robię , piszę to co u mnie we wsi sie dzieje , wiadomo , że może to trwac latami , ale jakby nie było to kasę na szambo i tak wydałam , więc zastanawiam się co dalej ? Szambo będzie biegło koło mojej działki , główna rura .

 

hmmm. rozumiem...ale mam pytanie, czy rura kanalizacyjna, bedzie biegła koło Twego szamba...tzn. czy masz szambo przy drodze??.....

bo wtedy tylko rura od szamba do kanalizacji.... i tyle.... po zawodach....

żadnych przeróbek....

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na Waszej wsi zawitali kolędnicy? :lol:

Do nas nie dotarli,ale jadąc samochodem minęłam kilka grup-diabliska z aniołami wędrowali poboczem.I jak zwykle złamałam przepisy ustawy o ruchu drogowym trąbiąc im niemiłosiernie z pozdrowieniami.

Uwielbiam takie klimaty.

Oczywiście te smarkacze stają zawsze i machają. :lol:

Cudne to jest. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja na wsi zamieszkam /mam nadzieję/ w nowym roczku :D

Co do kanalizy /też niedaleko Krakowa - od Alwerni rzut kamieniem nieomal:)/..w mojej przyszłej wsi jeszcze do niedawna były dopłaty/gminy/ /ok.50% / za przydomowa ekologiczna oczyszczalnię. Taką tez planowaliśmy.

A tu nagle rada uchwala plan zagospodarowania z zaplanowaną kanalizą w i wydaje zezwoleń na oczyszczalnie ekologiczne, bo....w planie jest kanaliza.

Bo/uzasadnienia urzednika/ jakby kazdy zrobił ekologiczna to po co gmmina miałaby robić kanalizę? A na pytanie kiedy ta kanaliza bedzie.....odpowiedz w postaci wzruszenia ramion/nieoficjalnie 10 - 12 lat/ i tekst" w planie jest".

Tak więc Poziomko ciesz się, że u Was cos robią chociaz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z necikiem u mnie było tak ...

po przeprowadze gmina udostepniła mi necik

łacze radiowe ... moze szczyt doskonałości to nie jest ... ale jest

a darowanemu koniowi w zęby sie nie zaglada ...

jak daja ... trzeba brac .... :-?

co do kolędników ... kolednicy w mojej okolicy odwiedzaja w zasiadzie panienki ...

te młode ... i te niezamęzne ...

a czasem i zamęzne nawet .... :-?

a na znak ze byli ... zostawiaja sianko ...

http://img527.imageshack.us/my.php?image=przewit0we.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku nie zasypało was jeszcze , pytam tych ludzi co mieszkaja na wsi....? U mnie pada i pada , przydałaby się odśnieżarka jeszcze koło domu , bo mnie zasypuje ech ....A co robicie w noc sylwestrową ? kto mi powie jak tu się wkleja gotowe obrazki , tak , żeby się wyświetlał pod moim postem , z góry dziękuję./ :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dzisiaj na naszych włościach. Sypało, że hej! Nawet baliśmy się, że nie dojedziemy, bo miejscami to takie zaspy były, że ... (hej! :D ). Powiem szczerze, że KOCHAM taką ZIMĘ i nasz SAMOCHÓD!!! Widzieliśmy już parę razy u nas na wsi Kolędników (i to takich serialnych, że hej!!!). A najcieplej na serduszku się zrobiło, jak byliśmy na naszej działce w drugi dzień Świąt i wracaliśmy wieczorkiem, a tu całe gromady przebranych i rozwrzeszczanych kolędników, mówię Wam, ale KLIMAT!!!

 

SZAMPAŃSKIEJ ZABAWY

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DOSIEGO ROKU

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SPEŁNIENIA NAJSKRYTSZYCH MARZEŃ (zwłaszcza tych budowlanych :D )

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zasypało nas. Nawet fajnie jest, tylko przeskok cywilizacyjny między stanem dróg w naszej gminie a gminie ościennej, nie mówiąc o Stolicy - powala. Abromb pojechał po znajomych żeby ich dowieźć do nas, a oni zupełnie nie rozumieją naszych obaw, czy uda się dojechać do domu. Aha. Znajomy, który jest Holendrem, postanowił wsiąść w pociąg a ostatni odcinek przejechać na ... rowerze. Tymczasem u nas śniegu po kolana, a zaspy przy drodze po pas. Jak to niektórzy nie wiedzą, na czym polega polska wieś... :D

Szczęśliwego Nowego Roku na naszych wsiach wszystkim życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...