Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może grupa ludzi mieszkających na wsi ?


Recommended Posts

Oj,zasypało nas.....zasypało.

Ale dzisiaj pozostaje sie cieszyć i witać z radością Nowy Rok,oby było lepszy od poprzedniego,albo chociaż nie gorszy. ;)

Szczęśliwego Nowego Roku!

 

ps.Swoją drogą to miałam ochotę zagrzebać się z książką pod ciepłą kołdrą,ale tradycja to tradycja ;)

Taki domek zasypany pod miastem, z kominkiem jest atrakcją dla przyjaciół mieszczuchów ;) ,trzeba ich wziąć pod skrzydła ;)

 

Bawcie się dobrze i mam nadzieję,że się jakoś wygrzebiemy w poniedziałek stąd.

U nas jeździ pługotraktor,ale nie wiem,jak to będzie jutro i pojutrze. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 680
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

brzoza to sianko to dla Twojej żonka okoliczni kawalerzy przynieśli :D,

a śpi się tak jak w mieście chyba że masz do obrobienia jakąś stajnie i do nakarmienia zwierzątka typu krówki i świnki :D

Nas raczej nie zasypało nie było na pewno tak źle jak w tamtym roku

Ale pewnego dnia pojechałam zobaczyć z mężem jak tam nasze fundamenty i nie dojechałam wjechaliśmy w słupek graniczny :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza to sianko to dla Twojej żonka okoliczni kawalerzy przynieśli :D,:

 

Beti ... przeciez ja siana nie lubie ... :wink:

 

ale ze wzrostu koledników wnioskowałem ze chetniej zakoledowali by z córami ... :-?

 

a śpi się tak jak w mieście chyba że masz do obrobienia jakąś stajnie i do nakarmienia zwierzątka typu krówki i świnki :D

...

nie mam ani rogacizny, a z nierogacizny kot i pies do karmienia... :(

... a mimo to - spało mi sie ... srednio - strazacy budzili ... ratujac wiejska kawiarenka internetowa ...

forum muli tylko na wsi ? czy ogólnie forum zamulone ostatnio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszkać na wsi na emeryturze, czyli niedługo :D Chałupa się remontuje. Obecnie jestem wieśniakiem z doskoku. Bardzo tam fajnie. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alem się dzisiaj zeźlił, napieklił, a na koniec to jeszcze "żem sie" jeszcze wkurzył!!! No mówię Wam, KOSZMAR!!!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Nasze Urzędy, to powinno się wysadzić w cholerę i zasiać na nowo chyba!!! Najpierw mi "babsztyl" jeden z drugim kazali przyjść żeby podbić klauzulę ostateczności na przeniesieniu pozwolenia na budowę, bo upłynął już wymagany termin (14 dni) ewentualnego odwołania się przez wszystkie zainteresowane strony od w/w decyzji, ale jak się dzisiaj okazało nie podbiją mi tego papiórka, "bo se źle popatrzyłyśmy".

Pytam się więc o co im chodzi, a one mi na to, że ja odebrałem pismo z poczty zaledwie tydzień temu i one muszą czekać ustawowe 14 dni "bo mogłem siedzieć w domu i czekać na listonosza, a nie odbierać z tygodniowym opóźnieniem na podstawie awizo tak ważny dokument". No to ja w śmiech i grzecznie pytam, czy jednak nie przybiłyby mi tej klauzuli, bo przecież inne strony (tylko poprzedni inwestor :D ) w wymaganym terminie nie zgłosiły zastrzeżeń, a ja od tej decyzji przecież się nie odwołam, bo chyba byłby to sprzeciw przeciwko samemu sobie... A one mi w odpowiedzi, że "mógłby Pan wcześniej zadzwonić, to nie przyjeżdżałby Pan na darmo, a zresztą mogłem odebrać to Pismo osobiście, a nie czekać, aż one mi to wyślą pocztą". No to już nie wytrzymałem i zaryczałem jak prawdziwy LEW :lol: "PRZECIEŻ DO CHOLERY DZWONIŁEM DZISIAJ I KAZAŁYŚCIE MI PRZYJECHAĆ (całe 26 km :lol: ), A CO DO OSOBISTEGO ODBIORU PAPIERKA, TO PRZECIEŻ TEŻ UMAWIALIŚMY SIĘ, ŻE ODBIORĘ GO OSOBIŚCIE, ALE ŁASKAWE PANIE WYSŁAŁY MI GO DZIEŃ WCZEŚNIEJ, NIE POWIADAMIAJĄC MNIE OCZYWIŚCIE O TYM FAKCIE I TEZ MUSIAŁEM ODEJŚĆ Z KWITKIEM !!!" Jak się oczywiście domyślacie, nie dostałem tej klauzuli i mam przyjechać za tydzień, "bo tak!".

 

A może ja którejś z tych Wielce Szanownych Pań Urzędniczek wpadłem w oko i dlatego tak często chcą mnie oglądać :wink: :) :-?

 

Brrr, jak sobie o tym pomyślę, to mnie jasny szlag trafia!!! Brrr!

 

Ale nam się ten rok zaczął, SZOK! :o :evil: :(

 

Może jutro będzie lepiej :D :) :lol: :p :wink:

 

Na pewno!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Gryfpc

A może ja którejś z tych Wielce Szanownych Pań Urzędniczek wpadłem w oko i dlatego tak często chcą mnie oglądać :wink: :) :-?[/quote]

 

Na 100% to co powyżej :D

Ale Ci współczyję. Te urzędniczki są... no... Wiesz sam, widziałeś :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszkać na wsi na emeryturze, czyli niedługo :D Chałupa się remontuje. Obecnie jestem wieśniakiem z doskoku. Bardzo tam fajnie. :D

dokładnie tomek 1950 mam taką samą opcję..... tylko patrząc na nick jestem ciut młodszy, i część wiejskiego życia spędzę na dojazdach...... ale. i tak się cieszę.... /przeprowadzka już na wiosnę/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alem się dzisiaj zeźlił, napieklił, a na koniec to jeszcze "żem sie" jeszcze wkurzył!!! No mówię Wam, KOSZMAR!!!

:D :) :lol: :p :wink:

 

hehe Gryfpc... no co Cię podkusiło w 1 dzień po Nowym Roku do urzędu walcowac??

przeciez wiesz, że kawka,. herbatka, ciasteczko, opowieści z Sylwestra, atutaj patrz.... klient i to jeszcze z jakims papierkiem..... echhh.. chyba nie wyczułes atmosfery...hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszkać na wsi na emeryturze, czyli niedługo :D Chałupa się remontuje. Obecnie jestem wieśniakiem z doskoku. Bardzo tam fajnie. :D

dokładnie tomek 1950 mam taką samą opcję..... tylko patrząc na nick jestem ciut młodszy, i część wiejskiego życia spędzę na dojazdach...... ale. i tak się cieszę.... /przeprowadzka już na wiosnę/

JackD, chyba trochę dłużej bedziesz wieśniakiem niż ja bo... jeszcze kilka lat do emerytury. :evil: zostało "mi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alem się dzisiaj zeźlił, napieklił, a na koniec to jeszcze "żem sie" jeszcze wkurzył!!! No mówię Wam, KOSZMAR!!!

:D :) :lol: :p :wink:

 

hehe Gryfpc... no co Cię podkusiło w 1 dzień po Nowym Roku do urzędu walcowac??

przeciez wiesz, że kawka,. herbatka, ciasteczko, opowieści z Sylwestra, atutaj patrz.... klient i to jeszcze z jakims papierkiem..... echhh.. chyba nie wyczułes atmosfery...hehehe

 

 

No, też tak sobie pomyślałem, ale w końcu jak chciały tak najpierw zadzwoniłem, a dopiero później przyjechałem na ich "oficyjalne zaproszenie" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszkać na wsi na emeryturze, czyli niedługo :D Chałupa się remontuje. Obecnie jestem wieśniakiem z doskoku. Bardzo tam fajnie. :D

dokładnie tomek 1950 mam taką samą opcję..... tylko patrząc na nick jestem ciut młodszy, i część wiejskiego życia spędzę na dojazdach...... ale. i tak się cieszę.... /przeprowadzka już na wiosnę/

JackD, chyba trochę dłużej bedziesz wieśniakiem niż ja bo... jeszcze kilka lat do emerytury. :evil: zostało "mi"

Jak to brzmi..."będziesz wiesniakiem..." kiedyś chcąc kogoś obraźić...mówiono wieśniak, czareśniak...itp.....

i jak to się zmienia....

a tak nawiasem mam dość miasta, mieszkam obecnie w ścisłym centrum Krakowa.... i już oczami wyobraźni... widze... siebie na "łonie".... hehe...a może przesadzam i wcale tak wspaniale nie będzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mnie zawsze dziwiło - jak ludzie mieszkający w takich fajnych miejscach jak centrum Krakowa mogą chcieć się wyprowadzać? :o

Co innego dać dyla z łódzkiego blokowiska, ale spod Wawelu nawiewać, jak można sobie spacerkiem na Rynek na piwko podskoczyć... nie łozumiem :roll:

hmmm. jak to wytłumaczyć.....

myślę, że wyobrażasz sobie że mieszkam na Wawelu albo w Sukiennicach... i dobrowolnie rezygnuję...

jest wiele sposobów, aby ludzie się wyprowadzali z centrum, aby im obrzydzić życie w centrum..../zresztą w Krakowie I obwodnica jest prawie niezamieszkała-raczej same biura i instytucje/

przykład: spróbuj zaparkować samochód w godzinach 8.00- 18.00

przekonaj właściciela kamienicy, żeby naprawił. top czy tamto i żeby nie podnosił czynszu na max stawkę?

i wiele wiele innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...