Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może grupa ludzi mieszkających na wsi ?


Recommended Posts

W pewnym sensie... hi hi

Ja np nie odstępuje kominka-drewna nie zdążylismy schowac pod wiatę, spadł deszcz, potem (jak wszyscy wiemy..) złapał mróz... I teraz każda bela jest obłozona eleganco lodem lub śnieżkiem. Po włożeniu do kominka-syczy i dymi.... Baaaaardzo śmieszne! A w domu zimno jak szlag, przy tych temperaturach kominek jest wybawieniem-a tu taki numer. Więc stoję i dorzucam, i przekładam i grzebię i nie wiem co mu jeszcze mam zrobić żeby się wreszcie rozręcił i rozpalił!

 

A kominek na dole (parter)...

A komputer na górze(IIpiętro-poddasze)...

 

Ale już jest lepiej!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 680
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W pewnym sensie... hi hi

Ja np nie odstępuje kominka-drewna nie zdążylismy schowac pod wiatę, spadł deszcz, potem (jak wszyscy wiemy..) złapał mróz... I teraz każda bela jest obłozona eleganco lodem lub śnieżkiem. Po włożeniu do kominka-syczy i dymi.... Baaaaardzo śmieszne! A w domu zimno jak szlag, przy tych temperaturach kominek jest wybawieniem-a tu taki numer. Więc stoję i dorzucam, i przekładam i grzebię i nie wiem co mu jeszcze mam zrobić żeby się wreszcie rozręcił i rozpalił!

 

A kominek na dole (parter)...

A komputer na górze(IIpiętro-poddasze)...

 

Ale już jest lepiej!! :D

teraz to już tylko lepiej może być, ale żeby dorzucac i grzebac to se usiądź szkoda nóg... hehe. A czemu komputer tak wysoko.... przeciez nie będziecie coraz młodsi... hehe... wiem im wyżej tym wiekszy zasięg, większe horyzonty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JackD - święta racja z tym ...chmmm.. upływem czasu :D Dlatego tej wiosny wyprowadzamy się na PRADWDZIWĄ wieś (pisałam o tym powyżej). Będzie to dom parterowy z, co prawda , użytkowym poddaszem, ale na nim, hi hi , będa pokoje dla gości :wink: a komputerek na parterze!

Bo teraz mieszkamy na ...pół-wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JackD - święta racja z tym ...chmmm.. upływem czasu :D Dlatego tej wiosny wyprowadzamy się na PRADWDZIWĄ wieś (pisałam o tym powyżej). Będzie to dom parterowy z, co prawda , użytkowym poddaszem, ale na nim, hi hi , będa pokoje dla gości :wink: a komputerek na parterze!

Bo teraz mieszkamy na ...pół-wsi.

hehe... Gagata

podobnie... na wiosnę wyprowadzka na wieś... parterowy dom z poddaszem jeszcze nieużytkowym po remoncie, własnymi siłami.... i to cieszy najbardziej.... jak to mówia "tymi ręcami"... hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie tworzyć legend... nie "tymi ręcami" - będą od tego fachowcy.

No i też nie do końca tak zaraz przeprowadzka. We Wrocławiu zostaje mieszkanie, tam będzie mieszkać córa a i my na początku remontu...cóż, taka prawda...Nie tacy z nas znów bohaterowie.... :wink:

Ale trzeba będzie jeździć, nazdzorować a w końcu - przeprowadzić się. Chcielibyśmy jak najszybciej ale zobaczymy jak to się ułoży.

Ja już chyba wyżej pisałam, że będziemy tam prowadzić szkółkę roślin ozdobnych i trochę (zobaczymy jaki będzie popyt) agro-eko turystyki.

Tak z grubsza. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. Gagata... rozumiem czyli przyjemne z pożytecznym....

ja już nie wiążę żadnych planów z mieszkaniem w Krakowie... jest to ścisłe centrum prywatna kamienica... jestem już troche zmęczony...

a uwazam, ze jestem juz w wieku takim ,że ruch jest potrzebny jak woda rybie, czyli.... wiosna trawa kosiarka.... dokończenie remontu.... i przygotowania do zimy... hehe... oby nie była taka jak dotychczasowa....

pozdrówka dla Wrocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry dzień dobry :D

mieszkałem w mieście, potem mieszkałem na wsi, potem z tej wsi

zrobili mi miasto więc wróciłem znów do poprzedniego miasta, potem się

przeprowadziłem do obecnego miasta a od wiosny - mam nadzieję - wyruszam na kolejną wieś...mam nadzieję, że na zdecydowanie dłużej :lol:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jestem nową ( starą ) wieśniaczką ( albo wiochwomenką ). Urodziłam się w mieście, potem przeprowadziłam na wieś, potem mieszkałam wiele lat w różnych miastach ( bardzo dużych, dużych i średnich ). No i w końcu spełniło się moje marzenie! Wróciłam na swoją wieś :D . Sukces podwójny: ściągnęłam swoją gorszą ( lepszą ) połowę - stuprocentowego mieszczucha. Pozdrawiam Was wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jestem nową ( starą ) wieśniaczką ( albo wiochwomenką ). Urodziłam się w mieście, potem przeprowadziłam na wieś, potem mieszkałam wiele lat w różnych miastach ( bardzo dużych, dużych i średnich ). No i w końcu spełniło się moje marzenie! Wróciłam na swoją wieś :D . Sukces podwójny: ściągnęłam swoją gorszą ( lepszą ) połowę - stuprocentowego mieszczucha. Pozdrawiam Was wszystkich.

a jak ten 100 % men??... jak aklimatyzacja??... nie bedzie problemów , tęsknoty.... czy pełna akceptacja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Majgenieusz-a mógłbyś coś opowiedzieć o tych bezprzewodowych opcjach internetowych? Chyba też to będe musiała rozważyć, jeszcze nie wiem... W kupowanym przez nas wiejskim domu jest telefon (TP) ale ... nie wiem jeszcze co zrobię.. znów łączenie przez modem :( ? A te rozwiązania typu - "Twoje biuro jest tam gdzie Ty" - tu gość wyjmuje laptopa na łące i śmiga po sieci? czy takie rozwiązania są sensowne? A czy może sa bardzo drogie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majgenieusz-a mógłbyś coś opowiedzieć o tych bezprzewodowych opcjach internetowych? Chyba też to będe musiała rozważyć, jeszcze nie wiem... W kupowanym przez nas wiejskim domu jest telefon (TP) ale ... nie wiem jeszcze co zrobię.. znów łączenie przez modem :( ? A te rozwiązania typu - "Twoje biuro jest tam gdzie Ty" - tu gość wyjmuje laptopa na łące i śmiga po sieci? czy takie rozwiązania są sensowne? A czy może sa bardzo drogie??

Tu jest dyskusja: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=48217

http://www.gointernet.pl/

http://www.blueconnect.pl/index.php?id=blue_conn

Ale jak masz TP to lepiej moim zdaniem neostrada. Wystarczy ta tańsza na buszowanie po interku i forum M.

http://www.tp.pl/prt/pl/dla_domu/internet_w_domu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej jestem tutaj nowa zupełnie. Niestety mój dom jest jeszcze w sferze marzeń. Szukam rady. Mam możliwość budowy domu na działce na wsi nabytej od teścia:

Zalety: gaz, kanalizacja w drodze, sąsiednie działki zabudowane, blisko szkoła, autobusy, sklepy (dużo bo to gminna miejscowość), tanio mogę ją mieć,

Wady: jest okropnie wąska!!! Tylko 14,80m i żaden projekt Muratora na taką wąską działkę mi się nie podoba.

A może oszczędzać na działkę zamiast na budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...