Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobrze, że powstała grupa Tarnowskie Góry, ja jestem z bliskich okolic, co prawda nie buduję domu ale w moim obecnym ciągle coś remontuję. Chętnie napiszę parę słów na temat, który przerabiałem jak tylko ktoś takowy poruszy a i mam nadzieję, że skorzystam z doswiadczeń innych osób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem ostatnio u znajomych, którzy kupili mieszkanie w bloku wzieli ekipę do remontu powiem krótko nie warto brać tanich robotników nie mających firmy.

Żle się dzieje na rynku budowlanym dużo jest tanich ekip można przytoczyć partaczy po tym co widziałem, naprawdę czeba uważać jakich sie bierze, można stracić podwójnie a nie jak się planowało zaoszczędzić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam klubowiczów Tarnowskie Góry i okolice. Ja własnie wczoraj miałem zalewany strop i teraz schnie i trzeba go oczywiscie polewac. Dobrze ze dzisiaj była ulewa to mnie trochę wyręczyła. Jesli chodzi o strop to mam Terriva. Przy tym stropie idzie mniej drzewa do podpórek tzw. stempli( od razu pytanie kto chciałby kupic ode mnie potem te stemple-2,5 m i 3 metrowe) i potem trzeba zalac betonem ten strop w moim przypadku na powierzchni 110m2. Cena w sumie ok.10tyś zł. Jak by się zalewało tylko betonem to trzeba wiecej żelaza i wiecej betonu i wiecej drewna na szalunek jak i stempli mysle ze wyszło by tak samo cenowo, jednak z Terriva lub innych stropow tego rodzaju na rynku te stropy są jak to mówia "cichsze". Umnie robią górale prawdziwi spod samiuskich tater i jak na razie jestem w 100% zadowolony. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój projektant uznał, że lany akerman wychodzi najtaniej. Jest przy tym więcej pracy (robocizna) i dłużej cała zabawa trwa, ale gotowe stropy mają za to wyższe ceny. Mnie przekonał do lanego mój wykonawca. Ponoć terriwa się kurzy. Po jakimś czasie na suficie widać wyraźnie, gdzie przebiegają belki. Pytałam znajomego, który ma strop gotowy i potwierdził.

Drewno na szalunki mam zamiar przykryć folią, żeby później wykorzystać je na podbitkę, stemple pożyczone. Chyba nie wyjdzie zbyt drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarry1

Tak przy okazji Nakła Śl., nie ma czasem w okolicach Twojego D21 jakiejś działki do kupienia, znajomi szukają ? Jakie w ogóle są tam ceny za metr kwadratowy ?

Widziałem działkę w Nakle do sprzedania jak byś był zainteresowany znajduje się ona przy drodze na Świerklaniec.

Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mój projektant uznał, że lany akerman wychodzi najtaniej. Jest przy tym więcej pracy (robocizna) i dłużej cała zabawa trwa, ale gotowe stropy mają za to wyższe ceny. Mnie przekonał do lanego mój wykonawca. Ponoć terriwa się kurzy. Po jakimś czasie na suficie widać wyraźnie, gdzie przebiegają belki. Pytałam znajomego, który ma strop gotowy i potwierdził.

Drewno na szalunki mam zamiar przykryć folią, żeby później wykorzystać je na podbitkę, stemple pożyczone. Chyba nie wyjdzie zbyt drogo.

Ja też mam acermana. I również słyszałam opinię, że przy terrivie pojawiają się pęknięcia wzdłuż belek. Acerman jest też ponoć cieplejszy. Szkoda, że nie wpadłam na ten sam pomysł ofoliowania desek :-?

Tak a propos acermana- zostały mi 2 palety z cegielni w Częstochowie. Może ktoś potrzebuje? Pustak ma wysokość 15cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...