Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

To 14.000 to akurat najniższa zaproponowana cena. Dostałam jeszcze ofertę 17.500 oraz ponad 19.000. Te dwie ostatnie póki co najwyższe - wykonawca jest mistrzem dekarstwa.

A deskowanie po to, że wielu dekarzy zalecało. Lepsza, mocniejsza konstrukcja dachu. Ciszej i cieplej. Poza tym, jak mi grad kiedyś porozbija dachówki, to będzie lepiej do sprzątania ;) Nie będę musiała od razu pakować się w wykańczanie poddasza i nie będzie sterczała mi brzydka folia...

Taniej wychodzi ubezpieczenie dlatego cena w okolicach 19.000 nie jest wygórowana a jak zastosujesz bardzo dobrą folie dachową np Dorkena to żaden grad twojemu dachu nie zagrozi. Niektórzy dekarze sobie życzą drzwig na budowie:D - dlatego wszystko zależy od podejścia inwestora i jego zamożności;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Taniej wychodzi ubezpieczenie dlatego cena w okolicach 19.000 nie jest wygórowana a jak zastosujesz bardzo dobrą folie dachową np Dorkena to żaden grad twojemu dachu nie zagrozi. Niektórzy dekarze sobie życzą drzwig na budowie:D - dlatego wszystko zależy od podejścia inwestora i jego zamożności;)

Co prawda, to prawda ;)

Nasz budowlaniec np nie chciał garażu na narzędzia, jak większość których pytaliśmy. Powiedział, że skoro mamy za dużo pieniedzy, to możemy kupić ;) Ale co do dachu, to chcemy deskowanie, bo góra domu (tj. 3 pokoje + łazienka) będą używane tylko latem, więc nie trzeba nam dawać ocieplenia. Wydeskowany dach będzie ładnie wyglądał od środka :-) Zresztą koszt materiału wyjdzie ok 3.000 tysięcy więc nie jest źle ;)

Co do wyboru dekarza, to jeszcze zbieramy oferty i sprawdzamy na necie ;) Casting trwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Co prawda, to prawda ;)

Nasz budowlaniec np nie chciał garażu na narzędzia, jak większość których pytaliśmy. Powiedział, że skoro mamy za dużo pieniedzy, to możemy kupić ;) Ale co do dachu, to chcemy deskowanie, bo góra domu (tj. 3 pokoje + łazienka) będą używane tylko latem, więc nie trzeba nam dawać ocieplenia. Wydeskowany dach będzie ładnie wyglądał od środka :-) Zresztą koszt materiału wyjdzie ok 3.000 tysięcy więc nie jest źle ;)

Co do wyboru dekarza, to jeszcze zbieramy oferty i sprawdzamy na necie ;) Casting trwa :)

Dziwne podejście ;)

Latem na poddaszu bez izolacji będzie ok.60st.C także powodzenia ;)

Na stropie w takim razie ile będzie ocieplenia ? 40cm ?

3 tys.zł za zbędny gadżet to jest mało ? A wyżej 14tys.zł za dach to było dużo ;)

 

Ja za cały dach,czterospadowy z montażem wieźby,dachówek,postawienie i obrobienie komina zaplaciłem 14tys.zł z tym,że miałem jedną ekipę do całego SSO,oczywiście bez deskowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem na poddaszu bez izolacji będzie ok.60st.C także powodzenia ;)

Teściowie mają tak samo zrobiony dach i jakoś tam nigdy nie było tak gorąco ;)

 

3 tys.zł za zbędny gadżet to jest mało ? A wyżej 14tys.zł za dach to było dużo ;)

Wtedy było dużo, bo miałam oferty za 10.000 - teraz gdy mam jeszcze inne oferty, to już tak dużo nie jest ;)

 

Deskowanie bierzemy pod uwagę z tego względu, że rozważamy przykrycie dachu papą póki co :) Budynek przecież trzeba jakoś na zimę zabezpieczyć... Miała być położona dachówka, ale wszystko się terminowo tak porozciągało, że prawdopodobnie ominęłoby nas jej kładzenie. A później reklamować w razie uszskodzonych dachówek lub spartaczonej roboty to kiedy?!! ;)

 

Zobaczymy jak to wyjdzie... Jeżeli wyrobimy się w czasie będzie folia + dachówka - bez deskowania (jak radzicie), jeżeli nie - deskowanie + papa.

Dziękuję za uwagi i porady :) Nikt nie jest alfą i omegą :oops: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dachu nie oszczedzaj

Nie mam zamiaru oszczędzać na dachu :) Izolacja będzie na pewno - dachówka angoba lub glazura (odradzono mi Robena, polecono Koramica...)

Deskowanie lepiej zostawić i kase wydać w lepszą wełne lub piane

Faktycznie jak policzyłam koszt dokupienia desek i robocizny, to w kieszeni zostanie ponad 5 tysi! Można je spożytkować na lepsze materiały :)

Pozostaje tylko pytanie, czy decydować się na robienie dachu nie będąc przy tym, czy lepiej zabezpieczyć wylany strop (jak już ta chwila nastąpi) i go zabezpieczyć na zimę, a dach zrobić na kolejnym urlopie... ???

 

Ech... Ręce opadają - stan zero miał być wylany do końca lipca - mamy tymczasem ponad połowę sierpnia a na budowie cisza :mad::mad::mad:

Budowlaniec nie odbiera tel - no bo wie, że będzie się musiał tłumaczyć... :bash:

 

Jeszcze trochę i chyba podziękujemy Panu.

 

A Wam również dziękuję :) ale to tak pozytywnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie mam zamiaru oszczędzać na dachu :) Izolacja będzie na pewno - dachówka angoba lub glazura (odradzono mi Robena, polecono Koramica...)

 

Rozważ jeszcze Nelskampa i Tondacha,bardzo dobry stosunek jakości do ceny.Koramic jest drogi.

Od budowy masz Kierbuda,to on powinien odpowiadać za poprawność wykonania każdego elementu domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od budowy masz Kierbuda,to on powinien odpowiadać za poprawność wykonania każdego elementu domu.

Dziś właśnie jedzie na budowę ok 16:00 zobaczyć co i jak. Budowlaniec był z polecenia 2 osób - swoją pracę wykonuje dobrze jakościowo (jeden z solidniejszych wykonawców, jak powiedział kb) tylko, że ma jeszcze 3 inne budowy i nie dotrzymuje terminów. Kanalię już kładzie ponad 2 tyg i nadal nie widać postępu... Dlatego zobaczymy, co powie kb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaja odsetki karne za poslizgi na budowie spowodowane z winy wykonawcy (w tym roku sie nie wykręcą zła pogoda) zawarte w umowie lub radze podwyższyc ton rozmowy bo budowlańcy na ciche kulturalne tony nie zwracaja uwagi a jak sie dobrze człowiek wykrzyczy czasami to tez dobrze robi.powiem tak dom 296m2 start 27.06.2011 dach konstrukcja koszowa fundament sciany, drenaz, strop, wiezba, dach,kominy, działówki, ocieplenie dachu, podbitka rynny koniec 13.10.2011 firma z piekar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas problemem była zbyt dobra pogoda - upały! A w upały budowlaniec nie muruje - czytałam tutaj, że zresztą nie tylko on...

W umowie jest mowa o okresie do 20 dni przerwy - jeżeli się przedłuża, to wtedy naliczyć dopiero możemy odsetki karne...

A płacimy też etapami. Ława / murowanie z bloczka / izolacja / rozciągnięcie kanalizacji itd...

Krew mnie po prostu zalewa, ale cóż zrobić?! Jeszcze 2 tygodnie i będziemy w PL. Wtedy miało być już wszystko skończone - gotowe na położenie dachu. A my nadal w czarnej d**** jesteśmy grrrrrrrrr!

Jeżeli mogłabym ogromnie prosić namiary na tą firmę z Piekar na Priva to będę bardzo wdzięczna.

Liczę jeszcze, że od poniedziałku się coś ruszy, ale tych poniedziałków było już tak wiele, że w sumie to już nie ma się nawet co nastawiać.

A miało być tak pięknie! :(

 

EDIT (pon):

Dzwonił budowlaniec do męża. "Przepraszam, proszę się nie gniewać, teraz już nie będę kręcił..."

Tak więc jutro dobudowanie brakujących ścianek z bloczka, środa - zasypanie piaskiem i rozłożenie kanalizy, czwartek - zalanie stanu zero, poniedziałek - startujemy ze ścianami parteru. Zobaczymy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaja odsetki karne za poslizgi na budowie spowodowane z winy wykonawcy (w tym roku sie nie wykręcą zła pogoda) zawarte w umowie lub radze podwyższyc ton rozmowy bo budowlańcy na ciche kulturalne tony nie zwracaja uwagi a jak sie dobrze człowiek wykrzyczy czasami to tez dobrze robi.powiem tak dom 296m2 start 27.06.2011 dach konstrukcja koszowa fundament sciany, drenaz, strop, wiezba, dach,kominy, działówki, ocieplenie dachu, podbitka rynny koniec 13.10.2011 firma z piekar

 

Witam, dopiero co sie zalogowalam ale od jakiegos czasu przegladam forum. Budowe rozpoczynamy w przyszlym roku na wiosne w Lasowicach. Jestesmy na etapie szukania firmy do SSO, czy mozesz napisac o ktora firme z Piekar chodzi? Poki co mam wycene firmy z Radzionkowa i szukamy dalej. Dziekuje, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Pilnie poszukuję pilnie architekta adaptującego, który zna się na kwestii energooszczędności. Chodzi o to abym nie musiał sam się zastanawiać jak zaizolować, jaką centralę wentylacyjną wybrać itd. Z góry dziękuję za przesłane namiary.

Nie wiem czy jeszcze aktualne ale polecam Pana Adama z Będzina- tel 504-008-480

Sama korzystałam z usług tego biura i pracują tam osoby które interesuja się wszelkimi nowinkami i starają się być na bieżąco.

Biuro oferuję kompleksową obługę budowy - pomagają zdobyć pełną dokumentację, sami załatwiają geodetę czy badania, można u nich też wykonać projekty wentylacji, przyłączy, projekt charakterystyki eneregetycznej czy nawet audyt w razie potrzeby. Nie trzeba biegać po urzędach bo sami składają dokumentacje. No i kierownika budowy również - mają namiary na ekipy budowlane itd itp. Skorzystałam, dom postawiłam i śmiało mogę pocecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...