Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie.

 

Zamowilem gruz na droge dojazdowa do placu budowy. Przyjechal.

Niestety jakies barachlo!!! Mowi sie jedno dostaje sie drugie. Trzeba wszystkich za reke prowadzic bo inaczej zrobia Ci kolo piora! :cry:

 

Macie jakies namiary na ludzi zajmujacych sie wywozem i przywozem kruszywa?

 

Pozdrawiam

 

Ja znam Pana Ryszard Miąso. Od lat w firmie dla szefów wozi rózne takie tam i piasek i gruz itp, może pomoże. Powołaj się na mnie :) (32)245-23-23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dawno mnie nie było.

Na początek witam serdecznie nowych forumowiczów im nas więcej tym lepiej.

 

Katerina po kilku dniach walki z żywiołem (glina + deszcz) nasze mury fundamentowe stoją całe i zdrowe. Zamontowaliśmy też GWC. Dzisiaj zaczeli ocieplać ściany styropianem, w przyszłym tygodniu zasypujemy, chciałabym też żeby zalali chudziaka, ale nie wiem czy nie jestem zbyt wielką optymistką :roll:

No i oczywiście gratuluję twoich postępów, piękne masz te ławy :lol:

 

Gosiaczku a co u ciebie, masz już pozwolenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Oj jak miło, że Tarnowskie Góry mają swoją grupę "wsparcia":).

My właśnie jesteśmy na etapie kupowania działki. Podpisalismy umowę warunkową i czekamy na decyzję agencji rolnej. A potem akt notarialny i będziemy właścicielami ziemskimi :wink: . Chiałabym jednak wykorzystac ten czas na złożenie wniosku o warunki zabudowy. I tu mam jedno pytanko, nie wiecie czy mogę występować o dezyzje odnośnie zapewnienia dostaw mediów nie będąc jeszcze właścicielem działki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do powitań.

 

Ja już mam za sobą wybudowany jeden dom, ale jestem zmuszona go sprzedać.

Po pierwsze przewymiarowany, drugie schody (już nie chcę mieć schodów w domu).

 

No i niestety kilka błędów budowlanych.

 

Pozdrawiam wszystkich budujących ja zaczynam na jesieni. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! My również budujemy w Tarnowskich Górach, choć nie jesteśmy z TG to zdecydowaliśmy się tu kupić działkę. Mężowi bardzo spodobo się to miasto no i tak mnie przekonał. Działki szukaliśmy prawie rok,jeżdząc po Jaworznie, Mysłowicach, Mikołowie - jak nie słupy wysokiego napięcia to kurniki obok działki, a ceny mimo to i tak wysokie. Obecnie mieszkamy w mieszkaniu w bloku i już nie możemy sie doczekać kiedy zamieszkamy w naszym małym domku. Pozdrawiam wszystkich budujących w TG!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Oj jak miło, że Tarnowskie Góry mają swoją grupę "wsparcia":).

My właśnie jesteśmy na etapie kupowania działki. Podpisalismy umowę warunkową i czekamy na decyzję agencji rolnej. A potem akt notarialny i będziemy właścicielami ziemskimi :wink: . Chiałabym jednak wykorzystac ten czas na złożenie wniosku o warunki zabudowy. I tu mam jedno pytanko, nie wiecie czy mogę występować o dezyzje odnośnie zapewnienia dostaw mediów nie będąc jeszcze właścicielem działki?

 

Witam

Z tego co wiem to możesz. o wydanie WZ możesz wystapić nie będąc nawet właścicielm danej działki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gizela - i jak? będzemy sąsiadami pod laskiem, czy wybrałaś polarną?

Katerina - byłem na spotkaniu u architekta, którego mi polecilaś. Ale było tak jakoś nijako :-? Raz że był mniej niż mało zaangazowany, dwa wszystko musiłaem z niego wyciagać, trzy zazyczył sobie 1200 netto za sama adaptację nie mówiąc o dodatkowych zmianach

Patrycja i Paweł - dzieki za namiary, Wasza cena (1000 zł) wydaje się bardziej rozsądna. Czy to jest kwota brutto czy netto i co sie w niej zawierało?

Skąd jest ten architekt?

 

Pozdrowienia dla Wszystkich Forumowiczów :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aspect działkę kupuję koło Lidla niedaleko obwodnicy. Będzie trochę głośno, ale cóż... portfel decyduje:( A jeśli chodzi o WZ to tak właśnie mi powiedziano w wydz. architektury, ale kazali mi przynieść aktualne zapewnienia dostaw mediów i nie wiem czy występuje się o nie imiennie i jeśli tak, czy mogę o nie wystąpić nie będąc jeszcze właścicielem działki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aspectpodpisałam umowę na polarnej, pod lasem się wycofałam, nie pomyślałam wcześniej o zacienienu działki podczas zachodu słońca, działka by była w cieniu no i ta woda, którą już mam na działce też przemówiła za. Czekam na decyzję z agencji rolnej i może już już ......niedługo.

Może uda się jeszcze w tym roku zacząć. W końcu cuda się zdarzają :D.

Szukam dobre duszyczki namiarów na geodetę, geologa (chyba to tak się zwie, by zrobić badanie gruntu potrzebną do adaptacji projektu) no i oczywiście namiarów na architekta do adaptacji mapki , projektu idd itp.

Może kogoś mi doradzicie.

MagdaŚ witam panią księgową ja też jestem księgową :)

Patrycja i Paweł witam na forum tarnogórskim i życzę powodzenia w poszukiwaniu działki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...