Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam po dłuuuuugiej przerwie cos sie zaczyna u mnie powoli dziac.. niestety moja kąpiel w gorącej wodzie została schłodzona wiadrem zimnej wody :( troszesze problemów mialam wiec wszystko staneło a i budowy mi się odechciało powoli wracam do tematu zagospodarownie jest wydaje mi sie ze komplet dokumentów mam 1 wrzesnia ide do pani architekt mam nadzieje ze na ostatnią rozmowe i pewnie kolo paźdzernika złoze o pozwolenie wiec rusze dopiero na wiosne chyba ze zimy nie bedze :lol:

mam pytanie KTO Z WAS MA STUDNIE?? i namiar na kogoś kto kopie studnie PLIS:)

jeszcze mam pytanie czy macie ogrodzone dzałki??

pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie niby mam ogrodzone, ale dostać się i tak można, bo ogrodzenie z różnych względów jest otwarte. Póki co nic nie zginęło, albo nie zauważyłem.

Ale gości na budowie miałem, pewnie jacyś nawaleni g..rze urządzili sobie imprezę na piętrze. Rzucali na blaszak pustakami wentylacyjnymi. Najpierw zabrali się za podwójne, ale widać były za ciężkie, bo leżały na ziemi przed blaszakiem. Natomiast jeden pojedynczy był na dachu blaszaka no i trochę go powyginał. Do tego rozwalony był jeden ceramiczny wkład kominowy i jeden leżał na dole - na szczęście nie uszkodzony.

Tak więc lepiej grodzić...

 

A co do studni, to też jestem chętny na jakieś namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie wiadomo jak i co zrobic pomyłse jeszcze

 

co do studni TO DALEJ CZEKA NA NAMIARy

 

ps. rozmiałam z kolesiem z gliwic i powiedzał ze przyjedzie koparą wykopie i wsadzi kregi za ok 200zł czy to tak poprostu sie robi??? sie nieznam

 

Ps, KTO mi moze polecic ekipe bo Pan z którym sie umawiałm jak na razie nie daje znaku wiec porsze o napiary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno pytanie czy jak jest plan zagospodarwania terenu czy jest to prawda ze gmina powinna pokryc koszty pociągniecia wodociagu??

chodzi o to ze ja mam do drogi gdzie jest wodociąg ok 150m i do tej drogi powinnam na dzien dzisiejszy zrobic spobi wodociąg na własny koszt ktos mi powiedzł ze jak jest zagospodaroaniw to gmina to płaci???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D fajnie by było,

zrobienie przyłącza do działki to zawsze koszt inwestora, budujemy w gminie z planem zagospodarowania i nie mieliśmy z tego tytułu żadnej ulgi.

Zaletą budowy w gminie z planem zagospodarowania przestrzennego jest krótki czas oczekiwania na pozwolenie na budowę oraz wiedza na temat ewentualnego sąsiedztwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy jest to prawda ze gmina powinna pokryc koszty pociągniecia wodociagu??

No niestety! Trzeba płacić. Wodociągi później mogą odkupić wodociąg ale to będzie zwrot wielkości kilku procent inwestycji - niestety. Ale moze jak sie pochodzi i z odpowiednimi ludzmi porozmawia to moze jakos inaczej to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadectwa energetyczne - czyli dokumenty mówiące o zużyciu energii przez budynek - nowe domy będą musiały uzyskiwać od stycznia 2008 roku.

 

O konieczności wprowadzenia świadectw energetycznych dla budynków mówi nowelizacja prawa budowlanego. Przepisy mają wejść w życie na początku 2009 roku.

 

Aktualizacja: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2007/1373.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...