Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My na pozwolenie na bud. czekaliśmy niecałe 3 tygodnie, a dlatego tak długo, że musieliśmy donieść 3 papiórki : z Urzędu Melioracji i Urządzeń wodnych z Gliwic, coś tam o zagrożeniu powodziowym z Wrocławia + z Zarządu ulic i mostów z Piastowskiej, że mamy dostęp do drogi publicznej - oczekiwanie na każdy z nich ok. 7 dni.

Proponuję dzwonić i naciskać, wtedy sprawa nabiera tempa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję piasku do zasypania fundamentów wewnątrz, w związku ze spadkiem działki jakieś 200-300 ton :(

 

I ziemi/czegoś do podniesienia działki generalnie następne kilkaset ton... - mam spadek 1 metr na 15 metrach długości...

 

Okolice T. Gór/Bytomia/Zabrza w dobrej cenie.

Jeśli ktoś zna dobre namiary, będę wdzięczny za informację.

 

Pozdrawiam,

 

Cooba16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a gdzie Pan buduje może coś dokładniej,

też buduję w tych okolicach może wymienimy się się wiadomościami.

 

Jeszcze nie buduję :) na razie chciałem utwardzić dojazd. Szkoda że barto307cc już nie ma gruzu, ale może ktoś inny zna miejsce, skąd można pozyskać tanio materiał na utwardzenie drogi?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy już przeskoczyli półmetek i dalej. A ja MAM POZWOLENIE NA BUDOWĘ MAM MAM MAM. A wiecie, że w moim przypadku to było trudne zadanie ale jest jest i startuję niestety na wiosnę bo się moi budowlańcy już wykruszyli (nie mogli tyle czekać). Ale już się cieszę, że nareszcie :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych już bardziej "zaawansowanych" :) Ile płaciliście za robociznę elektrykowi (za wszystkie kable, centralka itp.) a ile Was wyszedł materiał?

Z informacji znajomych to różnie, bo też i różne wielkości domów i jakości osprzętu. Ja wyciągnęłam średnio przy założeniach:

- dom ok 140-170 m użytkowych robocizna od 2500 do 4000

- kable puszki itp od 3000do 5000

- najtańszy osprzęt podstawowy np. "kos" bez rtv itp od 2000

Czyli łącznie to daje jakieś średnie 8000-10000 bez osprzętu (to osobna historia) przy domku 160-170 m. Jest to bez instalacji odgromowej. Jeśli wchodzi w to odgromowa instalacja to trzeba liczyć koszt projektu oraz wzrost kosztu od 4000 do 6000 tyś (zależy jaki dach). Jak chcesz mieć dobrze to licz jakieś 15.000 z "wypasem" i się potem nie denerwować i żałować, że się człowiek poskąpił. W końcu to bezpieczeństwo Twoje i rodziny i sprzętów domowych

 

:lol: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Własnie jestem na etapie dzielenia działki.. i uzyskania pozwolenia na budowe jako kolejny etap paskudnej biurokracji...

 

Trzymam się z zamiarem postawienia domu szkieletowego czy ktoś z rejonu TG mógł by mi służyć radą ( kontaktem )

 

dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...