Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

Witam Wszystkich,

czy tu też taka zima, że wszystkich wywiało.

Ja jeszcze dłubę na budowie hihiihi.

Końcówka sprzątania szalunków itd.

Izkat myślę, że dostarczyki Wam wszystkie brakujące elementy. I teraz jesteście zadowoleni.

Ja w końcu zdecydowałem o dachu i zamówiłem. Hmmm - mam nadzieję że się zbytnio nie pośpieszyłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich

 

Mój pierwszy post :oops: i od razu prośba o pomoc. W przyszłym roku zaczynam swoja przygodę z budowaniem domu w TG, Stare Tarnowice. Szukam dobrej, sparawdzonej ekipy do SSO (może być bez dachu - w tym wypadku mam dobrą ekipę), która budowała już w silikatach. Chcę zacząć budować na wiosnę.

Acha, o co chodzi z tym papierkiem z Urzędu Melioracji i Urzadzeń Wodnych (do uzyskania pozwolenia na budowę) - czy standartowo jest potrzebne do każdego pozwolenia na budowę (w tym tygodniu bedę składał dokumenty)?

 

dzięki za pomoc

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

w ten przedświąteczny dzionek składam

wszystkim klikającym w tym niejscu wszystkiego najlepszego

dużo szczęścia i pomyślności oczywiście kasy do realizacji swoich pomysłów

przy wymarzonych domkach i ogrodach.

życzę również wytrwałości w postanowieniach, dalszej odwagi i wspaniałych pomysłów.

Wszystkim jak najmniej nerwówki i wzorowych ekip, niskich cen.

Nowicjuszom nie poddawania się.

Ogólnie rzecz biorąc zadowolenia dla Was i Waszych rodzin.

Tomaszek - mikołj z kilenią, łopatą,wszelkimi miarami i papierami, wiadrami itp. Itd

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś korzystał może z usług firmy Parget z Mysłowic, która robi tynki i wylewki. Proszę o opinię, czy są godni polecenia. Ich strona internetowa to: http://www.parget.pl/

 

Ja, nie polecam ! tzn na początku wydawało mi się ,że jest wszystko ok ale wiadomo kobieta patrzy czy jest ładnie a nie poprawnie technicznie.

Wszystkie ekipy co robili po nich narzekali.

- nie wyprowadzone kąty

- okno po łuku nie dało się otworzyć - za dużo tynku naciepali

- wszystkie okna źle obrobione w miejscu zamontowania kasetki do rolet-trzeba było podkuwać.

- nie dali wszędzie profili

- zostawili po sobie syf - puszki po piwie ,opakowania po żarciu itp

- szef przyjeżdża tylko po kasę a nie pilnuje ekipy , tak w ogóle to miała wrażenie ,że ekipa ma szefa w d.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś poleci dobrych, solidnych tynkarzy

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku jutro idę do pracy więc postanowiłem odwiedzić forum. Jeżeli mogę polecić wykonawców (a mieszkam już od 07. 2009.) to polecam ekipę do stanu surowego i tynków p. Jarka z Myszkowa. Powiem tak: każdy ma prawo popełnić błąd bo nie robi błędów ten co nic nie robi ale z ta ekipą można się dogadać nawet jeżeli chodziło o 2mm.

Nr tel. mogę przesłać na priv.

Co do kosztów to u mnie wyszło 12/m2 robocizna i 5-6 za materiał (tynk cem -wap.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Was proszę o poradę. Została mi polecona firma z Lublińca do instalacji wodnej i co. Firma jest w kooperacji z Hefem i taki też piec planowałem do naszej kotłowni. Pan z firmy zrobił mi kosztorys na całość instalacji, który opiewa na sumę 35.000! W tej cenie jest kocioł (10.000), wszystkie grzejniki (Radson ok 6.000), zasobnik CWU (ok 1.500), wszystkie pozostałe materiały razem z podłogówką na powierzchni około 60m2 to kwota około 13.000, przy czym cała powierzchnia do ogrzania to jakieś 170 m2. W kosztorysie pod pozycją: robocizna jest kwota 3.500 zł. Nie jestem w tych sprawach specjalistą, i nie wiem czy 35 tyś. za kompletną instalację co i wodną to dużo czy mało?

Jeżeli macie jakieś rozeznanie w tej kwesti to proszę o poradę, ile kosztawała instalacja co i wodna w Waszych domkach.

Pozdrawiam.

 

Robiłem instalację w w maju 2009r, przede wszystkim nie daj się nabrać na materiały kupowane przez wykonawcę. U mnie wyszła różnica 4000 po czym wykonawca przyznał że musi do swojej robocizny doliczyć 1000 bo gdyby to on kupował to by sobie dorobił na upustach. Moje koszty to 29000 za materiały ze styropianem na podłogę, 7000 robocizna. Wykonanie: woda z cyrkulacją c.w.u. i kanalizacja, instalacja gazowa z kotłem kondensacyjnym, ogrzewanie podłogowe 140m2 + trzy grzejniki, instalacja kominka z płaszczem wodnym, w tym jest już opłata za przyłącze gazu. powierzchnia z garażem to 170m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam i ad. okien :) piszę

Okna kupowałem 3 lata temu i to z polecenia, co pozwoliło mi uzyskać duży rabat, ale mogę zdecydowanie polecić okna z Euro-coloru. Siedziba jest w Pyskowicach i jest to fabryka okien, a nie jakiś warsztacik, co zapewnia jakość wykonania. W tej chwili asortyment jest dużo większy i okna się trochę zmieniły, ale to tylko na plus. Tanie okna można kupic w Opatowicach z firmy http://www.bajcar.pl/ ze Słupska.

Odnośnie hurtowni elektrycznej to nikt nie pisał, a jest hurtownia w Miasteczku na Woźnickiej przy hucie, a wiadomo, że w Miasteczku jest wszystko najtańsze :) Może warto sprawdzić.

 

 

Czy ktoś ma okna z Elpactu - BAJCAR (Opatowice ul. Wiejska), mają faktycznie atrakcyjne ceny, oby tylko nie były jakimś totalnym dziadostwem a ekipa monterów potrafiła je zamontować. Jeśli ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia proszę o info z góry dziękuję.

 

Elemela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Czy może mi ktos powiedzieć jakie są koszty

instalacji gazowej

elektrycznej

wod-kan,

c.o.-(grzejniki+piec+etc)

dla domku o pow. 160m2 bez jakis szczególnych wypasów.:)))

No i jakie sa teraz ceny tynków zewn (robocizna plus materiał)

 

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc

A może macie jakieś firmy godne polecenia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Czy może mi ktos powiedzieć jakie są koszty

instalacji gazowej

elektrycznej

wod-kan,

c.o.-(grzejniki+piec+etc)

dla domku o pow. 160m2 bez jakis szczególnych wypasów.:)))

No i jakie sa teraz ceny tynków zewn (robocizna plus materiał)

 

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc

A może macie jakieś firmy godne polecenia???

Elektryczna - 12-22 tysięcy zł (cena z materiałem).

Mówimy o instalacji na gotowo, czyli pozostaje przykręcenie gniazd, wyłączników i lamp.

Rozrzut duży, bo dla jednych wypasem jest jedna czujka tlenku węgla a dla innych standardem jest kompletny system alarmowy.

 

Jeśli chodzi o branże hydrauliczną, a w szczególności CO to w pierwszej kolejności szukaj firmy lokalnej (max. 50km) działającej już parę lat w branży.

Hydraulicy wycenią instalacje uczciwie jedynie na podstawie projektu, rzucane kwoty za punkty lub metry2 rozmijają się z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Powoli zaczyna się i nasza przygoda z budową własnego domu. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu i szukamy architekta, który mógłby nam to wykonać.

Proszę o pomoc w znalezieniu architekta dobrego i nie zdzierającego z biednych budowniczych.

W związku z budową w Zabrzu Grzybowicach prosiłbym o namiary w tych okolicach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...