Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

 

Jeśli możecie podać jak aktualnie kształtują się ceny za adaptację projektu + konstruktor.

Zmiany nieznaczne w projekcie - zmniejszone okna, wydłużenie ściany.

Jeśli ktoś ma dobrego i sprawdzone proszę o informację na PRIV.

 

Co polecacie - projekty przyłączy wod-kan, elektryka, gaz wraz z papierami do PNB czy na zgłoszenie później?

Ten drugi proponuje prawdopodobny architekt adaptujący.

 

Budujemy DK Robinson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ponawiam prośbe o namiary na dobre, solidne firmy od wylewek podłogowych, oraz tynków maszynowych. Wiem że teraz gdzie sie nie obejrzec tam sa reklamy - ale czy macie kogoś godnego polecenia??? No i najlepiej z oklicy Tarnowskich Gór - Świerklańca

 

Poszukuje również ekipy do obicia betonowych schodów - jakie są teraz ceny??? bo przyznam sie że nie mamy z mężem wogóle pojęcia a przepłacić raczej nie chcemy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w 2012 r. planuję rozpocząć budowę domu w Stolarzowicach, po analizie wszystkich możliwych (tak mi się wydaje - choć na budowlance to ja się nie za bardzo znam) materiałów do budowy domu padło na budowę domu z betonu komórkowego w związku z tym mam pytanie czy ma ktoś namiary na firmę specjalizującą się w budowie domów z betonu komórkowego??? Będę wdzięczna za wszelkie namiary. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mamy już wybrany projekt i poszukujemy architekta który by się podjął jego adaptacji.

Witam wszystkich

Jeśli możecie podać jak aktualnie kształtują się ceny za adaptację projektu + konstruktor.

Zmiany nieznaczne w projekcie - zmniejszone okna, wydłużenie ściany.

Jeśli ktoś ma dobrego i sprawdzone proszę o informację na PRIV.

Cześć,jestem na etapie adaptacji,znalazłem tutaj na forum polecanego Krzysztofa Zachariasiewicza.W moim przypadku za dostosowanie projektu do III kat.szkód górniczych,przeprojektowanie ław na płytę fundamentową (moje życzenie),zamiana miejscami pokoju z kuchnią,dodatkowe okna zapłaciłem 3,6tys.zł.

Dostaję gotową dokumentację z wypisanym wnioskiem o PnB,zostaje mi tylko zanieść do starostwa:)

http://www.abgaroprojekt.pl/

(proszę wspomnieć o poleceniu przez gościa z płytą ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
nie mam pojecia w czym budowac :(

w projekcie założeniem jest ytong- szczerze srednio ufam chemii i myslałęm o porothermie 30 p+w

w systemie sciany 2w lub w1-kwestia przemyslenia :(

 

szczerze nie miałem stycznosci z firma hogger i nie wiem jakie maja ceny:/

Ytong 24+18cm styro,w środek silka i nie ma lepszego materiału na ciepły i trwały dom :)

Beton komórkowy to nie chemia a jeśli już to mniej ma chemii od dzisiejszej ceramiki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturu dzięki za namiar na firmę geotechniczną. Teraz co do sciany 1W czy 2W to taż miałem dylemat ale po rozmowie z kolega który już siępobudował przekonałem się do 2W. Dlaczego proste kumpel budował ściany 1W z porothermu grubości 44 i po 3 latach musiał dac ocieplenie bo zaczeło mu gwizdać w domu szczelinami miedzy pustakami a tynk nie był najlepszą osłoną i musiał dać ocieplenie 10 styro. W konsekwencji poniósł większe koszty a ściany wyszły mu prawie ponad 50 cm !!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
nie do końca się z tym zgadzam cieńsza ściana plus docieplenie może nawet wyjść więcej niż ściana 1-warstwowa np.ytong energo 36,5 ściana o wsp.U 0,25

??

Z czym się nie zgadzasz ? BK24cm+18cm styro to U=0,15 W/m2K a to 1m2 ściany=ok.75zł a Ytong energo 36,5 to U=0,25 W/m2K czyli za 1m2 ściany=110zł.

Co i czego wyjdzie więcej wg.Ciebie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...