Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

??

Z czym się nie zgadzasz ? BK24cm+18cm styro to U=0,15 W/m2K a to 1m2 ściany=ok.75zł a Ytong energo 36,5 to U=0,25 W/m2K czyli za 1m2 ściany=110zł.

Co i czego wyjdzie więcej wg.Ciebie ??

 

bo ja widzę dla bk 24cm samego współczynnik U=0,45 nie powiesz mi chyba, że 18cm styropianu ociepli go do U-0,15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ytongu trzeba mieć solidną ekipę albo solidny nadzór, bo będziesz oglądał promienie słoneczne prześwitujące przez fugi do środka i żadne energo ci nie pomoże. Widzieliśmy takie cuda. Dobrze jest bez względu na materiał budowlany przykryć wszystko styropianem.

 

zobacz na priv napisałem wiadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
skąd masz takie dane bk U=0,15 to byłby bez problemu dom pasywny?

I dla tego tylko i wyłącznie dwie warstwy,w dodatku tylko BK ;) W ścianie jednowarstwowej nie osiągniesz takiego rezultatu.

Do pasywnego trochę brakuje ale bez najmniejszego wysiłku można traktować coś takiego jako wysoce energooszczędny.

 

bo ja widzę dla bk 24cm samego współczynnik U=0,45 nie powiesz mi chyba, że 18cm styropianu ociepli go do U-0,15

http://www.termoorganika.com.pl/kalkulator/kalkterm.html

Wstaw Gold fasada 18cm.przy Platinum będzie jeszcze cieplej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla tego tylko i wyłącznie dwie warstwy,w dodatku tylko BK ;) W ścianie jednowarstwowej nie osiągniesz takiego rezultatu.

Do pasywnego trochę brakuje ale bez najmniejszego wysiłku można traktować coś takiego jako wysoce energooszczędny.

 

 

http://www.termoorganika.com.pl/kalkulator/kalkterm.html

Wstaw Gold fasada 18cm.przy Platinum będzie jeszcze cieplej :)

 

no wszystko fajnie ale coś mi tu nie gra gdy BK ma wsp.U-0.63 to dodanie jak tam przeliczają zwykłego styropianu 10 powoduję obniżenie do U-0.25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
no wszystko fajnie ale coś mi tu nie gra gdy BK ma wsp.U-0.63 to dodanie jak tam przeliczają zwykłego styropianu 10 powoduję obniżenie do U-0.25

No dokładnie tak jest,oblicz sobie opory cieplne przegrody wg wzorów i wyjdzie Ci podobny wynik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak jest,oblicz sobie opory cieplne przegrody wg wzorów i wyjdzie Ci podobny wynik ;)

 

no to chyba jest ok chociaż przeliczyłem to i wychodzi około 3000 drożej ze ścianą 2-warstwową ale rzeczywiście może bardziej się to opłaca mniej mostków.

Powiedzcie czy macie namiary na jakąś hurtownie z bloczkami BK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wyliczyłeś ? Mi wychodzi co innego...

 

a co ci wychodzi?

ja policzyłem tak:

na dom potrzebuje 1220 bloczków załóżmy że są po 7zł = 8540 (wychodzi 146m2)

jak bym wziął ytonga energo za 13zł =15800 różnica = 7320

mam propozycje za ocieplenie 15cm cena za m2=80zł x 146m2=11680 czyli 11680- 7320 =4360

napisałem 3000 bo mogę znaleźć tańsze bloczki i materiały na docieplenie a tobie jak wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ci wychodzi?

ja policzyłem tak:

na dom potrzebuje 1220 bloczków załóżmy że są po 7zł = 8540 (wychodzi 146m2)

jak bym wziął ytonga energo za 13zł =15800 różnica = 7320

mam propozycje za ocieplenie 15cm cena za m2=80zł x 146m2=11680 czyli 11680- 7320 =4360

napisałem 3000 bo mogę znaleźć tańsze bloczki i materiały na docieplenie a tobie jak wychodzi

A tynkowanie ytonga policzyłeś? Bo zdaje się że tynku cienkowarstwowego bezpośrednio na bloczki się nie kładzie.

 

Zresztą... Też miałem stawiać jednowarstwową, ale rozmyśliłem się. Ostatecznie mam BK o gęstości 600 i stwierdzam że jest dość kruchy.

Nie wiem czy gęstość 350 pozwoli na przymocowanie czegokolwiek do ściany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tynkowanie ytonga policzyłeś? Bo zdaje się że tynku cienkowarstwowego bezpośrednio na bloczki się nie kładzie.

 

Zresztą... Też miałem stawiać jednowarstwową, ale rozmyśliłem się. Ostatecznie mam BK o gęstości 600 i stwierdzam że jest dość kruchy.

Nie wiem czy gęstość 350 pozwoli na przymocowanie czegokolwiek do ściany...

 

no rzeczywiście zapomniałem a powiedz mi skoro masz 600 BK jak to się spisuje i ile masz docieplenia, czyli nic nie możesz powiesić na ścianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście zapomniałem a powiedz mi skoro masz 600 BK jak to się spisuje i ile masz docieplenia, czyli nic nie możesz powiesić na ścianie?

Generalnie 600 jest OK, z wieszaniem nie ma problemów, jeśli da się odpowiednie (większe) kołki. Ale przy różnego rodzaju kuciu, jak się nie uważa, to można spory kawał niechcący odłamać. Tyle że 350, to już zupełnie inna kategoria wagowa. Poniżej 500 to już może być problem, tak słyszałem z opowiadań.

Najlepiej dorwać kogoś kto ma coś takiego, wtedy on może autorytatywnie stwierdzić czy warto. Pod warunkiem że zachowa pewną dozę obiektywizmu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 600 jest OK, z wieszaniem nie ma problemów, jeśli da się odpowiednie (większe) kołki. Ale przy różnego rodzaju kuciu, jak się nie uważa, to można spory kawał niechcący odłamać. Tyle że 350, to już zupełnie inna kategoria wagowa. Poniżej 500 to już może być problem, tak słyszałem z opowiadań.

Najlepiej dorwać kogoś kto ma coś takiego, wtedy on może autorytatywnie stwierdzić czy warto. Pod warunkiem że zachowa pewną dozę obiektywizmu... ;)

 

czyli mówisz że może być problem z bruzdami, bo chcę kupić bruzdownice i przeciągnąć w bruzdach całą instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bruzdownicą raczej nie, bo ona tnie. Prędzej z różnego rodzaju młotami. Generalnie na BK350 to chyba wystarczy śrubokręt. Wszelkie otwory bez udaru spokojnie dają radę i to na ogół wkrętarka wystarcza.

 

tak właśnie przypuszczałem że 350 będzie krucha, ja chyba jednak zdecyduje się na 600 i powinno być dobrze/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...