Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No, niestety się umiera.

Ale żeś delikatny. Od tego są maseczki.

Podałem tylko rozwiązanie alternatywne. Jeżeli przeszkadza Ci trochę kurzu to wynajmij firmę.

Nie wynajmę firmy, bo to Ja jestem firmą która realizuje instalacje właśnie w bruzdach.

Temat wycinania lub rzeźbienia bruzd znam od strony praktycznej, a nie tylko z folderu reklamowego MAKITY.

W praktyce to trochę kurzu i użycie maseczki troszkę inaczej wygląda.

 

Jeśli ktoś decyduje się na samodzielne bruzdowanie to warto wypożyczyć zestaw bruzdownica+odkurzacz.

Koszt wypożyczenia ~150zł/dobę. 2 sprawne fizycznie osoby bruzdują domek w 15-20 godzin.

Jeśli ktoś już posiada odkurzacz budowlany to warto rozważyć zakup najtańszej bruzdownicy na Allegro ~400zł*.

Wtedy nie trzeba się ścigać z czasem. Odkurzacz przydaje się przy kolejnych etapach prac na budowie.

Do usunięcia pozostałości po bruzdownicy w BK wystarczy śrubokręt, w porothermie trzeba użyć lekkiego młotka.

 

*Bruzdownica z Allegro wystarczy na 1-2 domki i niestety padnie napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

Chcę wybudować garaż na mojej posesji w m. Ożarowice, mam już tam wybudowany dom jednak teraz chciałbym wybudować garaż ok. 35 m od wjazdu działki. Pan z wydz. Architektury w TG kazał mi przynieść do pozwolenia na budowę uzgodnienie z Telekomunikacji Polskiej ponieważ ok. 2 m od wjazdu wzdłuż granicy działki biegnie kabel TP SA. Gdzie się zwrócić do Tepsy o takie coś. Ponadto nie rozumiem poco te uzgodnienie skoro w miejscu budowy garażu nie ma rzadnych kabli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto nie rozumiem poco te uzgodnienie skoro w miejscu budowy garażu nie ma rzadnych kabli??

Bo mogą mieć w planach budowę dodatkowej centrali, albo dołożenie kilku nowych kabli, itd... Słowem Rozwój, Panie rozwój.

W skrócie chodzi o to, żeby Oni wydali zgodę na Twoją budowę na Twojej działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desmont1.

Ceny stali sa tak różne i wachaja się zaleznie od pory roku - teraz słyszałam że jest strasznie droga. Nie pamietam ile płacilismy dokładnie ale na całość domu wraz z lanym stropem i schodami wyszło nam stali różnej grubości na około 8 tys. :) No i kupowalismy ja w zimie w zeszłym roku

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej desmond1

My kupowalismy w inpolstalu w TG za Teskiem.

rzetelna firma. A gdy skałdaliśmy wniosek o pozwolenie na budowe w Świerklańcu nie wymagano od nas takiej ekspertyzy. Chyba ze prywatnie mieliśmy taki kaprys.

Pozdrawiam

Izkat

 

Witam,

potwierdzam w/w opinie i odpowiedź.

Pozdrawiam Izkat.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli chodzi o stemple to zapewne będzie zbyt mało popularna rada zwłaszcza że wszyscy szukamy tańszych produktów. Ale prawda jest taka że raz używane stemple nie maja tych rozmiarów co każdy potrzebuje. Tak było w naszym przypadku niby odkupywalismy około 3m ale na budowie wyszło że nalezy pod nie podłożyc albo protherma albo cos innego bo poprostu były juz podocinane na potrzeby wczesniejszego własciciela. Koniec końcem musieliśmy dokupić nowe bo niebyło innej rady. Cena nieznacznie wyższa. Toteż my swoich nawet nie polecamy bo pozbyć się stempli pewnie nie jest trudno ale zrobic złe wrażenie ze sprzeało się nic już nieużyteczny stempel to poprostu wstyd.

Pozdrawiam Izkat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli chodzi o stemple to zapewne będzie zbyt mało popularna rada zwłaszcza że wszyscy szukamy tańszych produktów. Ale prawda jest taka że raz używane stemple nie maja tych rozmiarów co każdy potrzebuje. Tak było w naszym przypadku niby odkupywalismy około 3m ale na budowie wyszło że nalezy pod nie podłożyc albo protherma albo cos innego bo poprostu były juz podocinane na potrzeby wczesniejszego własciciela. Koniec końcem musieliśmy dokupić nowe bo niebyło innej rady. Cena nieznacznie wyższa. Toteż my swoich nawet nie polecamy bo pozbyć się stempli pewnie nie jest trudno ale zrobic złe wrażenie ze sprzeało się nic już nieużyteczny stempel to poprostu wstyd.

Pozdrawiam Izkat

 

Nie podzielę tego zdania

Ja kupowałem stemple 1 (jeden) raz używane i na mojej budowie nie trzeba było nic pod nie podkładać. Nie były też podcinane u mnie i zapewne posłużą na innej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To racja, że wszystko zależy od wysokości pomieszczeń a kupując nowe stemple nie masz gwarancji, że tu i ówdzie przyjdzie ci podłożyć chociazby tylko deseczkę a w oknach, drzwiach czy pod podciągami - docinać. Nie ma prostej drogi, na budowie jest zawsze pod górkę.

 

No gwarancji nie ma ale zawsze wiesz że 3 m to 3 m a nie jakies 2,80 na oko:)

Widac okazało się że my odkupując nie trafilismy z miarą:) No cóż bywa i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i w tym temacie powiem tak - ja kupowałem z lasu. Od leśniczego i myślę że dobrze zrobiłem.

Znajomi od kupowali po innych budowach z tym że wybierali wałsnymi rączkami, a ja nie byłem gorszy

również musiałem sobie rączkami popracować.

Było taniej, znajomy napił się piwa a rodzina była zadowolona że tyle drewna na placu.

Nie pominę faktu, że była powtórka z lekcji przyrody w szkole i człowiekowi się przypomniałt takie termniny

jak np.: odzimek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...