Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

Witam,

Jeżeli chodzi o stemple to zapewne będzie zbyt mało popularna rada zwłaszcza że wszyscy szukamy tańszych produktów. Ale prawda jest taka że raz używane stemple nie maja tych rozmiarów co każdy potrzebuje. Tak było w naszym przypadku niby odkupywalismy około 3m ale na budowie wyszło że nalezy pod nie podłożyc albo protherma albo cos innego bo poprostu były juz podocinane na potrzeby wczesniejszego własciciela. Koniec końcem musieliśmy dokupić nowe bo niebyło innej rady. Cena nieznacznie wyższa. Toteż my swoich nawet nie polecamy bo pozbyć się stempli pewnie nie jest trudno ale zrobic złe wrażenie ze sprzeało się nic już nieużyteczny stempel to poprostu wstyd.

Pozdrawiam Izkat

 

No nie zgodziłabym się z Twoją opinią bo przecież nie kupujesz kota w worku i te stemple oglądasz przed zakupem na budowie i widzisz za co płacisz.

Nam w kwietniu zabrakło ok. 100 szt na już , nikt nie chciał sprzedać taniej niż po 6 zł.

Nowe kupowaliśmy po 5zł okazyjnie i też trzeba było je podocinać lub popodkładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może żeby zakończyć temat stempli - powiem tyle - pewnie że widziały gały co brały ale nikt z miarą do każdego stempla nie podchodzi i nie mierzy go czy ma dokładnie 3 m :) skoro ktoś miał je posegregowane i tak je deklarował. To chyba należało w ludzi wierzyć:( No cóż my w każdym razie nie mieliśmy dobrych doswiadczeń w tym temacie. Koniec końców kupiliśmy stemple w tartaku - pewnieże należało je docinać ale nie wymagało to podkładania różnych dziwnych cegieł czy pustaków-:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kogoś kto zrobi projekt (chyba) i przygotuje dokumentacje w celu uzyskania pozwolenia wodno prawnego potrzebnego do zgłoszenia przydomowej oczyszczalni ścieków.

 

O jaką oczyszczalnię Ci chodzi?

 

Ja kupiłem gotową oczyszczalnię typu Pipelife (http://www.pipelife.com/pl/Produkty/eko/zbiornik_szczelny.php) przedstawiciel jest w Bytomiu przy głównej drodze jadąc od strony Tarn-Gór naprzeciwko salonu TOYOTA

Wraz z zakupem dostałem instrukcję montazu - dokumentację zrobił mi architekt, który ma biuro przy ul. Łukowej (obok parkingu strzeżonego przy Taco).

Tutaj masz namiary:

Lech Majowski - 506-506-301 lub 32 285 31 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaką oczyszczalnię Ci chodzi?

 

Ja kupiłem gotową oczyszczalnię typu Pipelife (http://www.pipelife.com/pl/Produkty/eko/zbiornik_szczelny.php) przedstawiciel jest w Bytomiu przy głównej drodze jadąc od strony Tarn-Gór naprzeciwko salonu TOYOTA

Wraz z zakupem dostałem instrukcję montazu - dokumentację zrobił mi architekt, który ma biuro przy ul. Łukowej (obok parkingu strzeżonego przy Taco).

Tutaj masz namiary:

Lech Majowski - 506-506-301 lub 32 285 31 15

 

dzięki za namiary

 

ja chcę oczyszczalnię drenażową typu tunel.

Nawet już ją kupiłem. Wcześniej oczywiście dopytywałem w starostwie o wymogi.......

a teraz wróciła Pani z urlopu macierzyńskiego .... i stwierdziła, że do zgłoszenia oczyszczalni muszę mieć pozwolenie wodnoprawne, tego nikt wczesnej nie wymagał !!!!!

Ponadto z warunków miejscowego planu zagospodarowania wynika, że musze mieć badania hydrologicznie.

Zrobię więc badania hydrologicznie, zamierzam też sam zrobić szkice i opis oczyszczalni, ale nie zrobię pozwolenia wodnoprawnego, gdyż już znalazłem informację, że nie muszę tego mieć http://mos.gov.pl/artykul/1894_ustawa_z_dnia_18_lipca_2001_r_prawo_wodne/6199_ustawa_z_dnia_18_lipca_2001_r_prawo_wodne_dz_u_nr_115_poz_1229_z_pozn_zm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Powoli zaczyna się i nasza przygoda z budową własnego domu. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu i szukamy architekta, który mógłby nam to wykonać.

Proszę o pomoc w znalezieniu architekta dobrego i nie zdzierającego z biednych budowniczych.

W związku z budową w Zabrzu Grzybowicach prosiłbym o namiary w tych okolicach.

 

Pozdrawiam

 

 

Witam serdecznie, chętnie podejmę się tego tematu. Jestem architektem z uprawnieniami i myślę, że cena za moje usługi nie będzie wygórowana. Więcej na stronie http://www.naturalgarden.pl Pozdrawiam mgr inż. arch. Ewa Skotnicka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie pozwolenia na budowe.

Aktualnie czekam na mapki do celów projektowych ale chodzi o przyłącza mediów.

Mam zapewnienie o dostawach mediów prąd,woda ,gaz ale do pozwolenia potrzebne jest jeszcze przyznanie warunków technicznych dostaw mediów.

Czyli jeszcze raz musze udać się do tych samych instytucji z tymi zapewnieniami?

Jak wygląda sprawa z wojskiem i telekomunikacją?tezmusze tam cos zalatwiać??Z góry dziękuje na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie pozwolenia na budowe.

Aktualnie czekam na mapki do celów projektowych ale chodzi o przyłącza mediów.

Mam zapewnienie o dostawach mediów prąd,woda ,gaz ale do pozwolenia potrzebne jest jeszcze przyznanie warunków technicznych dostaw mediów.

Czyli jeszcze raz musze udać się do tych samych instytucji z tymi zapewnieniami?

Jak wygląda sprawa z wojskiem i telekomunikacją?tezmusze tam cos zalatwiać??Z góry dziękuje na odpowiedzi

 

Jeśli składałeś u dostawców wniosek o zapewnienie dostaw to dostałeś zapewnienie :) Zadzwoń do Starostwa i spytaj czy na 100% wymagają warunków technicznych - coś mi się wydaje, że chyba samo zapewnienie wystarcza - sprawdź sobie.

 

Ja pamietam skłądałem wniosek o wydanie warunków technicznych i to dołączałem do pozwolenia na budowę. Do wniosku dołączałem mapę zasadniczą i pamiętam, że np. z wodociągów otrzymałem naniesiony szkic przebiegu przyłącza.

Z Gazowni i z Vattenfalla otrzymałem tylko warunki wraz z proponowaną treścią umowy i prośbą o podanie przewidywanego terminu rozpoczęcia odbioru gazu i pradu.

W Vattenfallu musiałem podac równiez jakiej mocy przyłącze potrzebujesz (ile kV) a w Gazowni ile m3 przewiduję zuzywać....

 

Najlepiej jakbyś zerknął do tego co otrzymałeś, czy tam nie masz warunków technicznych od razu.....

 

Mni enie obejmowały żadne uzgodnienia z wojskiem czy telekomunikacją - to pewnie robi projektant przy projektowaniu samego przyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...