Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

dzięki za namiary

 

ja chcę oczyszczalnię drenażową typu tunel.

Nawet już ją kupiłem. Wcześniej oczywiście dopytywałem w starostwie o wymogi.......

a teraz wróciła Pani z urlopu macierzyńskiego .... i stwierdziła, że do zgłoszenia oczyszczalni muszę mieć pozwolenie wodnoprawne, tego nikt wczesnej nie wymagał !!!!!

Ponadto z warunków miejscowego planu zagospodarowania wynika, że musze mieć badania hydrologicznie.

Zrobię więc badania hydrologicznie, zamierzam też sam zrobić szkice i opis oczyszczalni, ale nie zrobię pozwolenia wodnoprawnego, gdyż już znalazłem informację, że nie muszę tego mieć http://mos.gov.pl/artykul/1894_ustawa_z_dnia_18_lipca_2001_r_prawo_wodne/6199_ustawa_z_dnia_18_lipca_2001_r_prawo_wodne_dz_u_nr_115_poz_1229_z_pozn_zm.html

 

Dokonywałem zgłoszenia w Starostwie w TG i nikt nie wymagał żadnego pozwolenia wodno-prawnego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

potrzebuję namiarów na dobrych cieśli ewentualnie na firmę która robi całą kratownicę dachu

 

Ja kupiłem więźbę gotową wykonywaną metodą wiązarową. Robiła ją dla mnie firma KASPER z Gliwic.

Mogę ją polecić z czystym sumieniem - robota terminowa i solidna. Zdjęcia możesz zobaczyć w moim dzienniku.

 

Więcej na temat firmy tutaj: http://www.kasperpolska.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję tłuczeń, żużel itp rozsypać na drodze dojazdowej czy ktoś ma lub wie gdzie mogę dostać

 

Najtaniej będzie pogadać z kierowcami, którzy wywożą na wysypisko śmieci to co wykopują budując odcinek autostrady w Piekarach.

Jak nie masz daleko to może.....

 

Jeśli potrzebujesz jakiś specjalny tłuczeń, żużel to proponuję zadzwonić do Haldexu - brałem od nich taki zmielony gruz z rozbiórki familoków za parę złotych tona - możliwy nawet transport wanną 25t - tylko trzeba się dogadać :)

 

Mogę podac namiary na kobietę, z którą ja wszystko załatwiałem (nie wiem czy jeszcze pracuje bo minęło trochę czasu)

HALDEX - Pani Barbara Lach tel. 501-702-536 lub na biurko 32 786-95-43 proponuję spytać od razu o transport bo oni współpracują z z różnymi kierowcami - dla mnie woził gość spod numeru 513-082-777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ktoś buduje dom pasywny lub energooszczędny w naszym regionie?

Nie wiem czy to "Wasz" region ale będę budował pod Gliwicami energooszczedny na płycie fundamentowej z ogrzewaniem elektrycznym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

 

 

Dziennik będzie chętnie bym pooglądał?

Narazie jestem na etapie przeprojektowania ław na płytę :)

Jak będzie tak daleko to dziennik będzie,narazie nie ma nic ciekawego a i czasu też nie za wiele.

Założenia,parterówka 118m2,24cm BK+20cm szarego styro,strop min.30cm granulatu wełny lub styro,oczywiście okna z U=0,8,reku.

Ogrzewanie,dwie opcje albo kable na płycie,albo jak się uda wodna podłogówka zatopiona w płycie grzana kotłem elektrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jestem na etapie przeprojektowania ław na płytę :)

Jak będzie tak daleko to dziennik będzie,narazie nie ma nic ciekawego a i czasu też nie za wiele.

Założenia,parterówka 118m2,24cm BK+20cm szarego styro,strop min.30cm granulatu wełny lub styro,oczywiście okna z U=0,8,reku.

Ogrzewanie,dwie opcje albo kable na płycie,albo jak się uda wodna podłogówka zatopiona w płycie grzana kotłem elektrycznym.

 

A masz zaufane efipy budowlane do poszczególnych rzeczy? ,szukam od ocieplenia domu i dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej będzie pogadać z kierowcami, którzy wywożą na wysypisko śmieci to co wykopują budując odcinek autostrady w Piekarach.

Jak nie masz daleko to może.....

 

Jeśli potrzebujesz jakiś specjalny tłuczeń, żużel to proponuję zadzwonić do Haldexu - brałem od nich taki zmielony gruz z rozbiórki familoków za parę złotych tona - możliwy nawet transport wanną 25t - tylko trzeba się dogadać :)

 

Mogę podac namiary na kobietę, z którą ja wszystko załatwiałem (nie wiem czy jeszcze pracuje bo minęło trochę czasu)

HALDEX - Pani Barbara Lach tel. 501-702-536 lub na biurko 32 786-95-43 proponuję spytać od razu o transport bo oni współpracują z z różnymi kierowcami - dla mnie woził gość spod numeru 513-082-777

 

ok dzięki na pewno skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli składałeś u dostawców wniosek o zapewnienie dostaw to dostałeś zapewnienie :) Zadzwoń do Starostwa i spytaj czy na 100% wymagają warunków technicznych - coś mi się wydaje, że chyba samo zapewnienie wystarcza - sprawdź sobie.

 

Ja pamietam skłądałem wniosek o wydanie warunków technicznych i to dołączałem do pozwolenia na budowę. Do wniosku dołączałem mapę zasadniczą i pamiętam, że np. z wodociągów otrzymałem naniesiony szkic przebiegu przyłącza.

Z Gazowni i z Vattenfalla otrzymałem tylko warunki wraz z proponowaną treścią umowy i prośbą o podanie przewidywanego terminu rozpoczęcia odbioru gazu i pradu.

W Vattenfallu musiałem podac równiez jakiej mocy przyłącze potrzebujesz (ile kV) a w Gazowni ile m3 przewiduję zuzywać....

 

Najlepiej jakbyś zerknął do tego co otrzymałeś, czy tam nie masz warunków technicznych od razu.....

 

Mni enie obejmowały żadne uzgodnienia z wojskiem czy telekomunikacją - to pewnie robi projektant przy projektowaniu samego przyłącza.

 

dokładnie tak jak napisałeś dostałem z prądu i gazu propozycje podpisania umowy i takie tam a z veolii jeszcze czekam niedługo minie prawie miesiac. w przyszłym tygodniu pofatyguje sie tam bo narazie nie mam głowy.w piatek mam obrone pracy magisterskiej wiec wiadomo...:sick:

 

dzięki za pomoc jak co to wiem gdzie zajrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie pozwolenia na budowe.

Aktualnie czekam na mapki do celów projektowych ale chodzi o przyłącza mediów.

Mam zapewnienie o dostawach mediów prąd,woda ,gaz ale do pozwolenia potrzebne jest jeszcze przyznanie warunków technicznych dostaw mediów.

Czyli jeszcze raz musze udać się do tych samych instytucji z tymi zapewnieniami?

Jak wygląda sprawa z wojskiem i telekomunikacją?tezmusze tam cos zalatwiać??Z góry dziękuje na odpowiedzi

 

Kiedy składałam wniosek na pozwolenie na budowę wystarczyły zapewnienia o dostawie mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym przekazać informacje dla osób które planują się budować w Stolarzowicach, otóż w czerwcu będzie uchwalany plan zagospodarowania dla tej dzielnicy i nie będzie trzeba się w związku z tym starać o WZ :) podobno wejdzie w życie na przełomie sierpnia/września. Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym przekazać informacje dla osób które planują się budować w Stolarzowicach, otóż w czerwcu będzie uchwalany plan zagospodarowania dla tej dzielnicy i nie będzie trzeba się w związku z tym starać o WZ :) podobno wejdzie w życie na przełomie sierpnia/września. Pozdrawiam serdecznie.

 

to już wiem od pół roku ale niekoniecznie może być pod budownictwo, gdybym wcześniej nie dostał pozwolenia na budowę to za pół roku chcieli przeznaczyć moją działkę na tereny zielone, a to wiadomo, że budować nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wiem od pół roku ale niekoniecznie może być pod budownictwo, gdybym wcześniej nie dostał pozwolenia na budowę to za pół roku chcieli przeznaczyć moją działkę na tereny zielone, a to wiadomo, że budować nie można.

 

moja działka na szczęście jest w strefie przeznaczonej pod budowę domków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...