Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

Witajcie, ojjjjj jak mnie tu dawno nie było. Taki dołek budowlany miałam. Dom w stanie surowym miał być we wrześniu a teraz dach dopiero robią. Sami wiecie..... Jutro przychodzi pan od pomiaru okien i w zwiazku z tym potrzebuje porady. Mam mieć ogrzewanie wodne podłogowe. Ile muszę przeznaczyć na papę styropian (10cm) itp. Potrzebne mi to jest do podania przy drzwiach tarasowych. Próg ma być schowany (tzn niski). Pomóżcie bo już się zgubiłam jakie warstwy ile itp. Czy to tak izolacja w płynie, papa termo lub z icopala np potem styropian (np 10 cm) folia budowlana beton (?) styropian rurki 9od ogrzewania) siatka i wylewka jardychowa czy jakoś tak ? Jakiej wysokości to wszystko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Papa

Folia

Styro 10-20cm (na ile pozwalają możliwości)

Folia lub ekran

Jastrych 6-8cm

 

A czy pod papą czymś jeszcze smaruję? Wczoraj usłyszałam jeszcze takią opcję: po styropianie 10 cm, mała wylewka z siatką styropian np 5 folia aluminiowa rurki siatka i jastrych. Może to już przesadzone albo komuś coś się pomieszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzystał z usług firmy Góral - Bud z Będzina przy dociepleniu i tynkach zewnętrznych http://allegro.onet.pl/docieplenia-e...488855170.html

 

Witam,

Nam elewcję zewnętrzna bedzie robić firma Dom system z Radlina.

Jeżeli można wiedziec w jakiej cenie proponuje wykonanie elewacji Góral-Bud?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nam elewcję zewnętrzna bedzie robić firma Dom system z Radlina.

Jeżeli można wiedziec w jakiej cenie proponuje wykonanie elewacji Góral-Bud?

 

Orientacyjny koszt elewacji przy 232 m2 styropian 12 cm o współczynniku przewodzenia ciepła λ: 0,031 W/mK, - 18095 zł.

 

Styropian austrotherm, swispoor, genderka

Kleje do styropianu kreisel

Klej do siatki kreisel

Siatka z włukna szklanego

Tynk silikatowo-silikonowy

 

Nie bardzo jeszcze jestem zorientowany czy to dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientacyjny koszt elewacji przy 232 m2 styropian 12 cm o współczynniku przewodzenia ciepła λ: 0,031 W/mK, - 18095 zł.

 

Styropian austrotherm, swispoor, genderka

Kleje do styropianu kreisel

Klej do siatki kreisel

Siatka z włukna szklanego

Tynk silikatowo-silikonowy

 

Nie bardzo jeszcze jestem zorientowany czy to dużo :)

 

My za 220 m2 styropian 15 płacimy za metr 71zł plus Vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany odkupieniem materiałów budowlanych to zachęcam. Zostało nam pare elementów, budowa w Dąbrowie Górniczej blisko Castoramy w Sosnowcu. Więc tak:

- po pierwsze mam do oddania sporo gruzu z rozbiórki, może być na utwardzenie drogi albo do fundamentu (cegła, tynki itp.) Możemy pokryć koszt załadunku koparką.

- elementy komina, bo wzieliśmy więcej niż było potrzebne, więc nie były używane:

1. przwód kominowy fi 200 - 27 zł szt. (9szt.),

2. pustak NPK-1 360/360/240, ciężar: 17-20kg - 24zł szt. (10szt.),

3. pustak NPK-1+W 360/510/240, ciężar 24-26kg - 29zł szt. (4szt)

4. pustak W-2 360/240/240, ciężar 13-15kg - 14zł szt. (5szt)

- zostały też uszczelki pod gąsior do blachodachówki 12 szt. - 3zł za szt.

- plastikowe grzebienie wentylacyjne pod zakończenie blachodachówki 12szt. ciemnobrązowe - 4,30zł za szt.

- plastikowe kołki do styropianu 20cm dł. z Wkręt-Metu, 2 opakowania 400szt. bo okazało się że potrzebne były dłuższe niż te.

 

Jak ktoś będzie zainteresowany to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam stemple budowlane w bardzo dobrym stanie

wysokość 2,30-2,40 - 4 zł/sztuka - mam ich ok. 40

wysokość o. 2,70 - 5 zł/ sztuka - mam ich ok. 100

 

Odbiór osobisty w Wojkowicach

 

Witam ja byłbym chętny ale dopiero w kwietniu - potrzębuję do grodzenia na tymczasowo działki. Jesli trafi ci się wcześniej klient to sprzedaj ale jak by ci coś zostało to ja byłbym chętny do wzięcia. Daj znać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja byłbym chętny ale dopiero w kwietniu - potrzębuję do grodzenia na tymczasowo działki. Jesli trafi ci się wcześniej klient to sprzedaj ale jak by ci coś zostało to ja byłbym chętny do wzięcia. Daj znać. Pozdrawiam.

 

Dobra, jak ich nie sprzedam to w kwietniu dam jeszcze raz ogłoszenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...