Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzwoniłem ostatnio do Hogera w TG to ceny kosmiczne. W Budmet w Piekarach Śląskich jest opymalnie

 

Dyckerhoff Beton - oblicza objętość betonu korzystając z NIKOMU NIE ZNANEGO WZORU NA OBJĘTOŚĆ :/

BETON BERGER z Bytomia oblicza objętość używając wzoru AxBxC, cena przystępna, możliwość negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy ktoś korzystał z usług firmy kominki Rafael? http://www.szukajfachowca.pl/profil/kominkirafael/komentarze

tzn. czy dobrze i ładnie robią kominki, jak wychodzi im ułożenie kafelek oraz ogrodzenie z klinkieru.

Za wszystkie spostrzeżenia i uwagi będę wdzięczny

Rzuciłem im zapytanie czy są w stanie zrobić kominek akumulacyjny,odpowiedź była,że "nie".Podziękowałem im za ofertę,bo wg nie nie są firmą kominkową z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jakim styropianem ocieplaliscie fundamenty ( scianki fundamentowe)?

jedni mowia 10 cm inni 8 lub 5 cm - a jak z praktyki u was wygladało i jakiego uzyliscie styropianu czy styroduru?

 

Do ocieplenie fundamentu zastosuj nieco cieńszą warstwę ocieplenia niż planujesz położyć na ściany. My użyliśmy ESP 100 (ten twardszy) 10 cm. ściany będziemy ocieplać 15-tką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie co dom inna opinia

moj budowlaniec jest takze specem od docieplen i wyliczyl 12 cm.

kurcze az dziw ze takie sa roznice jesli obok sasiadce zrobili 3 cm albo 4 nie wiecej.tez mialo byl u nas 10 ale pozniej kalkulator poszedł w ruch i wyszlo mu 12:/

 

dobry tani beton proponuje od tego pana 507170290 i powolac sie na pawla ze swierklanca (solidny gosc i ma dojscia do tanszych materiałow na wszystko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
no wlasnie co dom inna opinia

moj budowlaniec jest takze specem od docieplen i wyliczyl 12 cm.

12cm styropianu to stanowczo za mało,czy Twój spec budowalniec wyliczył ile będziesz płaciła za ogrzewanie tzn.wyliczył zapotrzebowanie Twojego domu na ciepło,czy tylko wyliczył,że starczy to do normy ??

Do normy to się z nim zgadzam,ale jeśli wyliczył do niskich rachunków to pozdrów go ode mnie ;)

Jakie zapotrzebowanie na ciepło Ci wyliczył Twój spec przy 12cm ??

Jeśli nie wyliczył to każ mu to zrobić !!

Wg mnie optimum na niskie rachunki to ok.18-20cm styropianu i to z U=0,32...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj budowlaniec jest takze specem od docieplen i wyliczyl 12 cm.

kurcze az dziw ze takie sa roznice jesli obok sasiadce zrobili 3 cm albo 4 nie wiecej.tez mialo byl u nas 10 ale pozniej kalkulator poszedł w ruch i wyszlo mu 12:/

Specem nie jestem, choć mam skończone fakultety w tym kierunku.

Ale o 12cm ocieplenia to nie słyszałem i nie widziałem od ładnych paru lat.

Standard to 15, ale 20 i 25cm się spotyka u ludzi.

 

TANIO BUDUJESZ = DROGO MIESZKASZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fundamenty pionowo nie elewacyjnie :) ale sie wszyscy uruchomili:)

nie no pewnie ze elew. musi miec swoje centymetry chociaz mysle o welnie bo:

charakterystyka styropianu jako materiału izolacyjnego jest jego bardzo słaba paroprzepuszczalności, która w połączeniu z wilgotnymi ścianami domu (po budowie) może narobić wiele szkód i narazić na znaczne koszty i wiele nieprzyjemności. Począwszy od miejscowych zawilgoceń, na ścianach domu mogą pojawić się nawet zagrzybienia bądź pleśnie. Styropian nie jest paroprzepuszczalny i akumulowana w ścianach wilgoć nie jest wypuszczana na zewnątrz. Zostaje ona w ścinanych i ujawnia w postaci właśnie grzybów itp.

Kolejną wadą styropianu jest jego reakcja na ogień. W kontakcie z ogniem styropian nie spala się co prawda, lecz tli się i kurczy, wydzielając przy tym cuchnący, czarny dym, który jest przy tym toksyczny.

 

dlatego warto sie zastanowic ile cm styropianu dac aby sobie przez oszczednosc na kilowatach ogrzewania nie narobic problemu i nabawic alergii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
na fundamenty pionowo nie elewacyjnie :) ale sie wszyscy uruchomili:)

nie no pewnie ze elew. musi miec swoje centymetry chociaz mysle o welnie bo:

charakterystyka styropianu jako materiału izolacyjnego jest jego bardzo słaba paroprzepuszczalności, która w połączeniu z wilgotnymi ścianami domu (po budowie) może narobić wiele szkód i narazić na znaczne koszty i wiele nieprzyjemności. Począwszy od miejscowych zawilgoceń, na ścianach domu mogą pojawić się nawet zagrzybienia bądź pleśnie. Styropian nie jest paroprzepuszczalny i akumulowana w ścianach wilgoć nie jest wypuszczana na zewnątrz. Zostaje ona w ścinanych i ujawnia w postaci właśnie grzybów itp.

Kolejną wadą styropianu jest jego reakcja na ogień. W kontakcie z ogniem styropian nie spala się co prawda, lecz tli się i kurczy, wydzielając przy tym cuchnący, czarny dym, który jest przy tym toksyczny.

 

dlatego warto sie zastanowic ile cm styropianu dac aby sobie przez oszczednosc na kilowatach ogrzewania nie narobic problemu i nabawic alergii!

Od zapewnienia braku wilgoci w ścianach jest sprawna wentylacja,oczywiście grawitacyjna nam tego nie gwarantuje,poza tym,niejednokrotnie było udowadnianie,że ściany nie oddychają.

Oddchychanie ścian jest to zabieg marketingowy.

W niektórych materiałach np.silikat,beton komórkowy,wilgoć,która wejdzie w ścianę wyjdzie w okresach suchych czyli w zimie,tworząc nam przyjemny,nie przesuszony klimat.

Ja tam pakuję na zewnątrz 20cm styropianu i to grafitowego,na dole 20cm EPS200 a na górze 30-35cm też styropianu grafitowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jasne :)

kazdy ma swoje racje i w jakim bysmy kierunku nie poszli beda inne sluszne racje dla kazdej ze stron.jak to powiedzial l. walesa sa plusy dodatnie i ujemne:)

kolega ma tez dom energo oszczedny na plycie takze ociplenie fundamentu jest troche inne niz przy tradycyjnym fundamencie (chyba?:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...