Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

Gość Arturo72
nie no jasne :)

kazdy ma swoje racje i w jakim bysmy kierunku nie poszli beda inne sluszne racje dla kazdej ze stron.jak to powiedzial l. walesa sa plusy dodatnie i ujemne:)

kolega ma tez dom energo oszczedny na plycie takze ociplenie fundamentu jest troche inne niz przy tradycyjnym fundamencie (chyba?:))

No pewnie,że tak :)

Zależy kto jak woli.

Ja wybrałem opcję-niskie rachunki za ogrzewanie :)

Ale od warstwy ocieplenia fundamentu czy ścian ważniejsze jest zapotrzebowania domu na ciepło i to ono określa nam przyszłe rachunki za ogrzewanie :)

a ja mam 12 cm styropianu i wg kalkulatora http://www.termoorganika.com.pl/kalkulator/kalkterm.html wychodzi, że mam U=1866

dodam tylko, że ściany mam 30 cm

j.w

jest nieźle...czyli BK24 odm.400?

Ale od warstwy ocieplenia fundamentu czy ścian ważniejsze jest zapotrzebowania domu na ciepło i to ono określa nam przyszłe rachunki za ogrzewanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Witam. Mam projekt "Beskid 117C" firmy IBUD z Goczałkowic a dom chcę postawić na Legalecie.Co myślicie o takim zestawie?

Legalett jest bardzo drogi,zdecydowanie taniej (nawet 50%) wyjdzie jak zrobisz izolowaną płytę fundamentową a`la Legalett,jeśli chcesz ogrzewanie w płycie to zatopisz w niej rurki podłogówki,ale można również rurki ogrzewania podłogowego umieścić bezpośrednio na płycie,jest to bardziej bezpieczy sposób a akumulacja ciepła identyczna.

Koszt wykonania takiej płyty wynosi ok.250-300zł za m2 powierzchni zabudowy.

P.S.

Ja miałem wycenę Legaletta na 80tys.zł,po podliczeniu materiałów i robocizny płyta wyjdzie ok.45-50tys.zł,izolowana EPS200 a nie jak w Legalecie EPS100...i bardziej zbrojona ponieważ buduję na szkodach górniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam dojscie do bardzo taniego pustaka - beton komórkowy (suporeks, pgs czy jak kto woli) z Łagiszy - szary dowolna odmiana na piorowpust lub bez.

Ceny duzo nizsze niz w markecie wraz z dostawa - mozliwosc rozladunku za niewielka doplata od tego goscia ktory takze ma koparki z widlami (ja placilam 150 zl za rozladunek 2 samochodow). Na trzy palety 12cm czyli 240 sztuk bylo tylko jeden pekniety wiec naprawde super sa - polecam sama z nich buduje teraz sa rowne itd (moge dac zdjecia jak ktos chce) . No i cenowo wychodzi duzo taniej niz inne materialy - u mnie na maly domek wyszlo ponad 4 tys taniej niz owczary czy porotherm (tu jeszcze wieksza roznica). Aha pustaki sa brane bezposrednio z ŁAgiszy zafoliowane na paletach.

 

Przykladowe ceny (zuzycie 7 sztuk na metr nie zaleznie do szerokosci)

Pustak 12cm - 3,5 (w cenie dostawa w obrebie jakis 20-30 km - do dogadania sie pewnie)

Pustak 24 cm - 5,9 (w cenie dostawa)

Z faktura.

 

2. Dysperbit Izolex 20 kg- 45 zl (tu mozna jeszcze negocjowac troche)

 

3. Styropian EPS 100 - 170 zl/m3

 

4. Beton z pompa i grucha (nawet przy malej ilosci betonu) B15 - 210zl, B20- 230 zl przy standardowych ilosciach 200 i 220.

 

5. Wiezba dachowa w cenie 750 impregnowana (z dostawa).

 

6. Piasek budowlany 850 zl za 25 ton (bywa i wiecej pelny samochod) (z dostawa) PIasek przesiewany zero kamykow.

 

7. Bloczki fundamentowe - 2,5 z transportem i rozladunkiem B20 bardzo mocne i rowne z 2 miejsc min z Myszkowa

 

 

Ponadto jak szukalam materialow to znalazlam moim zdaniem bardzo tanio:

7. Owczary (pustak jak porotherm) w cenie 4 zl z rozladunkeim juz i dostawa (24 cm)

 

8. Porotherm Dryfix 25cm w cenie 5,6 czyli w cenie normalnego porothermu a tu w cenie jest juz pianka, ponadto na budowe przyjezdza od nich czlowiek by pokazac jak sie z tego buduje. Oczywiscie cena wraz z hds i transportem (przy dalszych miejscowosciahc moze cena nieznacznie sie zmienic) inne szerokosci rowniez a bardzo atrakcyjnych cenach. To jest mega okazyjna cena bo wszedzie ten porotherm duzo drozej chodzi.

 

9. Silikaty te z Olkusza tez mam tanio nie pamietam juz cen ale wszystkie ceny co podaje nizsze niz na allegro.

 

Ponadto mam namiary na sprawdzonego i niedrogiego projektanta i kierownika budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jesteśmy na etapie wyboru kominów systemowych. Polecają nam Schiedla. Co Wy na to? Może macie doświadczenie z inną firmą, tańszą, gdzie kupowaliście? I jeszcze mam pytanie co do takiej sytuacji - zainstalowane dwa kominy, każdy z innej firmy - czy jest możliwość żeby część widoczna nad dachem była jednakowa czy jeśli kominy są różnych firm to wykończnie musi byc różne?( wzgledy estetyczne) Jestem laikiem w temacie więc wybaczcie jeśli coś pokręciłam. Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę (sobie również) słońca!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do sprzedania około 250 stempli drewnianych, róznych długości od 240cm do 280cm, cześć łączona. Cena w zależności od długości 3-4 pln.

Deski szalunkowe calowe, około 7m3 cena do uzgodnienia.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt tel. 533 99 22 77. Odbiór osobisty w Bobrownikach Śląski, TG. Istnieje również możliwość transportu po wcześniejszych uzgodnieniach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jesteśmy na etapie wyboru kominów systemowych. Polecają nam Schiedla. Co Wy na to? Może macie doświadczenie z inną firmą, tańszą, gdzie kupowaliście? I jeszcze mam pytanie co do takiej sytuacji - zainstalowane dwa kominy, każdy z innej firmy - czy jest możliwość żeby część widoczna nad dachem była jednakowa czy jeśli kominy są różnych firm to wykończnie musi byc różne?( wzgledy estetyczne) Jestem laikiem w temacie więc wybaczcie jeśli coś pokręciłam. Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę (sobie również) słońca!:)

 

Schiedel to jest napewno mercedes wśród kominów syst. ja mam icopala i kupowałem w Melbudzie w TG a do kominka mam wymurowany tradycyjny z cegły. Obydwa kominy mam wykończone z cegły pełnej klinkierowej wienerberger dresden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...