Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to 36 i nie trzeba ocieplac?? to moze lepiej taki czy lepiej 24 i docieplac :D z bankami też już walcze ale oni są niepoważni ja chce mnie j niż oni mi dają i to jest cały problem

36 narazie nie musisz ocieplić a za 5 - 8 lat będziesz musiała (pustaki tracą właściwości przenikania cieplnego) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już projekt :D :D :D :D

 

Gosiaczek u mnie w projekcie jest: pustak ceramiczny 24cm + styropian 12 + tynk i chyba tej wersji będziemy się trzymać. Musimy dać projekt do obrobienia architektowi to zapytamy. A odnośnie papierologii, u nas jest plan zagospodarowania, więc nie musimy mieć warunków zabudowy. A co do reszty mam nadzieję, że nasz architekt nam powie :o

Jestem właśnie na etapie kolekcjonowania ofert kredytowych, proponuje skorzystać z doradców kredytowych, to nic nie kosztuje. Wejdź na stronę expander, open finance lub money expert wypełnij formularz a oni się z tobą skontaktują i przygotują ofertę wedle twoich potrzeb. Murator też ma takich doradców.

 

Basia robisz jakieś zmiany w projekcie czy tylko adaptację do działki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katerina super że macie już projekcik to niestety niezbędna rzecz, żeby ruszyć dalej :lol: Co do zmian w naszym domku uwzględnionych w adaptacji to są dwie kąt nachylenia dachu zmieni się z 25 do 30 stopni bo to minimum według WZ i druga to powiększamy sypialnie nr 10 do szerokości 9 i 8. I ostatnia zmiana ale to już bez konieczności nanoszenia na projekt to pomieszczenia 12 i 13 połączone w jedną dużą łazienkę dostępną dla wszystkich. Co do kredytu to my też czekamy tylko na PNB i bedziemy składać papiery. Początkowo tez poszłam do Expandera, ale zauważyłam że oni wymagają mase papierów. Załatwiając kredyt na działkę bezpośrednio w banku wielu z nich bank nie wymagał. My kredyt na działkę wzięliśmy w Nordea Banku i narazie jesteśmy bardzo bardzo zadowoleni. Niewiele formalności pomocny personel, który nawet do swoich zadań dołączył opiekę nad moją 2 letnią córcią kiedy ja wypisywałam wnioski :lol: Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli i na budowe pieniążki też weźmiemy z Nordei.

 

Gosiaczek zmień doradcę, albo idź bezpośrednio do banku, nie masz obowiązku brać maksymalnej kwoty :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu tak zrobie wycieszke sobie po bankach ale wiesz jak to jest oni mogą dać mi 150tys ale w kaosztorysie jest powiedzmy 260tys i oni nie dają na początek budowy ale na koniec a to mnie nie urządza bo zacząc chce a jak zamkne stan surowy to sprzedam mieszkanie. cieżka droga jeszcze przedemną jak tylko dogadam sie z podwykonawcom to zaczne jeździć po składach budowlanych i bankach juz sie ciesze brrr :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek coś mi tu nie gra. :evil:

Przecież im bank ma mniejszy udział, tym mniejsze ryzyko kredytowe. Powinni być zadowoleni.

Zrezygnowałam z Expandera, bo mi się obsługa nie podobała. Za to polecam doradców Muratora. Sami się ze mną skontaktowali, bo kupiłam ich projekt. Świetny kontakt, słuchają tego co mówię i robią to czego od nich oczekuję. Warto sprawdzić co mogą Ci zaproponować, bo mają wynegocjowane z bankami lepsze warunki i mogą wpasować kredyt do twojej sytuacji. Możesz też spróbować w banku w którym masz ROR, powinno wyjść korzystniej.

 

Wybieramy się jutro do architekta. Chcemy jak najmniej zmieniać w projekcie. Zobaczymy jak to wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAtarina chodzi o to że jeśli z Twoich dochodów wychodzi większa zdolniść to oni zdecydowanie wolą wiecej dac co im po 100tys jak mogą zarobic i zgarnąć wiecej za 250tys w open finansie to samo czym większy kredyt tym większa prowizja dla doradzcy i tak sie to kręci

daj mi namiar na tych doradców z muratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczku weszłam na ostatnią strone tej grupy i odechciało mi się tam pisać. Po pierwsze większość osób jest raczej z miejscowości dużo dalej od nas położonych, a po drugie to mam wrażenie że tam każdy o coś pyta ale nikt nie odpowiada :roll: Zapytałam też na grupie częstochowskiej, ale narazie chyba nikt tego nie zauważył :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie Basiu tą prawidłowośc też zauwazyłam ze kazdy pyta a nie ma odpowiadających ja pytałam tam o budowlanców to jakiś dobry miesiac temu to jedna dziewczyna mi odpisała i to w zeszłym tygodniu na priva

a próbowałaś szukac w ksiązce telefonicznej podaje adres http://www.pkt.pl

spróbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczku bardzo dziękuje za podpowiedź. Co prawda do Pana Roberta jeszcze nie zadwzwoniłam, ale zadzwoniłam do naszej hurtowni która robi mi wycene i tam obiecano mi zdobyc jakies namiary. Mam nadzieję że coś dostane. Dowiedziałam sie że moja wycena właśnie się liczy i jeszcze dzisiaj powinnam ją otrzymac :) Dzwonił tez facet z Częstochowy i zaraz będę miała wycene ale tylko bloczków na resztę muszę jeszcze poczekać. W zeszłym tygodniu spotkałam sie tez z 3 wykonawcą, który miał mi w niedzielę przesłać wycenę, ale niestety nic nie dostałam. A jak u ciebie co teraz robicie?

 

Katerina a ty gdzie zniknęłaś? Czyżbyś zaczynała już budować? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Frosiu juz tez o tym myślałam i nawet ostatnio widziałam taką fajna kopareczkę zaparkowana na stacji benzynowej, ale to juz było wieczorem a ja miałam trójkę dzieciaków w samochodzie i sobie odpuściłam. Zobaczę co w Hogerze mi zaproponują, jak nic nie wyjdzie to ruszę w trasę :wink: :lol: .

Przed chwilą dostałam oferte na bloczki BK ale firmy H+H i pomijajac fakt że miałam nadzieje na wyliczenia ile czego potrzebuje (chociaż ponoc dostane to za parę dni) to cena mnie powaliła :o

Bloczek całkiem gładki ok 12 zł brutto

Bloczek pióro-wpóst ok 15 zł brutto

Załamka, mam nadzieje, że to tylko ta firma jest taka droga i znajde jednak gdzieś taniej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...