Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
witam

załatwiał ktos moze formalnosci zwiazane z dotowaniem przez gmine czy powiat kotłowni, instalacji solarnej czy elewacji?

macie pojecie gdzie sie to załatwai?

Udaj się najpierw do gminy i zapytaj się czy takie dofinansowanie wogóle istnieje ;)

W mojej tzn.Gierałtowice istnieje dofinansowanie do "ekologicznych" rozwiązań grzewczych ale to jest symboliczna dopłata.W moim przypadku takie obwieszczenie jest na stronie internetowej gminy,w dziale Ochrona Środowiska.

O dotowaniu elewacji nie słyszałem nigdzie...W imię czego coś takiego miało by być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam

 

Może ktoś podesłać na priv. namiary na sprawdzonego projektanta z okolic Tarn. Gór, Bytomia, który zaadoptuje projekt budowlany ew. pomoże zebrać całą dokumentacje do PNB. pozdrawiam

Dla potomnych :)

http://www.abgaroprojekt.pl/ z Rudy Śląskiej

Zdecydowanie polecam,u mnie było od A-Z a nawet więcej ponieważ przerabiałem tradycyjne fundamenty na płytę fundamentową.

Podpisałem jedynie wniosek o PnB i zaniosłem do starostwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Proszę o informację jaką dokumentację należy zgromadzić żeby móc zainstalować rozsączającą oczyszczalnię ścieków. Pytałam oczywiście w starostwie ale mam spore wątpliwości a poza tym nie mogłam się dogadać z Panem z wydziału architektury. Pozdrawiam serdecznie.

 

Projekt oraz zgłoszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udaj się najpierw do gminy i zapytaj się czy takie dofinansowanie wogóle istnieje ;)

W mojej tzn.Gierałtowice istnieje dofinansowanie do "ekologicznych" rozwiązań grzewczych ale to jest symboliczna dopłata.W moim przypadku takie obwieszczenie jest na stronie internetowej gminy,w dziale Ochrona Środowiska.

O dotowaniu elewacji nie słyszałem nigdzie...W imię czego coś takiego miało by być ?

 

W imię mniejszego zużycia energii (mniejsza emisja CO2) Dofinansowywują solary , piece, termomodernizacje elewacji.

Pytajcie nie tylko w gminach ale w Katowicach (dla śląska). Najpierw pytasz, potem robisz, np. elewację, płacisz, składasz wniosek, dostarczasz fakturę z datą po wniosku, czekasz i dostajesz albo i nie zwrot od 3 do 50 5 inwestycji. Jest to pożyczka oprocentowana 3%. Umożą albo i nie. Próbować warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...