Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A gdzie mają oni swoją siedzibę?

 

Mam te okna. Od tego producenta.

Jestem rozczarowany. Profil okna fajny, łatwe do czyszczenia, niestety są źle wykonane lub wyregulowane (choć poprawiane 2 razy) i wciąż bardzo niewygodne w obsłudze. Okna dojechały z małymi uszkodzoniami, nie do końca zgodne z zamówieniem itd itp.

Sporo zawaliła firma która je instalowała (Okna Śląsk Będzin) ale sam producent też nie jest bez winy.

Jeśli ktoś jest chce znać szczegóły to służę, jako przykład odpowiedź na reklamację dot. m.in. trudnego domykania okien: "...USZKODZENIA SĄ MECHANICZNE I POWSTAŁY NIE Z WINY PRODUCENTA ... SERWISANT W TRAKCIE WIZYTY SERWISU FIRMY EUROCOLOR ,NIE ZOSTAŁ WPUSZCZONY DO LOKALU W CELU PRZEPROWADZENIA OGLĘDZIN" (pisownia oryginalna, wielokrotnie i z kilkutygodniowym wyprzedzeniem prosiłem o zmianę terminu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekipa do tynków potrzebna od zaraz LUDZISKA DAJCIE NAMIARY:)

Dużo forumowiczów zachwala firmę Parget, niestety ja jej nie wzięłam , bo przesuwali terminy robót ze dwa razy w maju.Wzięłam Or-bud z Mikołowa, nie polecam,a wręcz przeciwnie, na myśl o tynkach dalej robi mi się niedobrze.Dalej można u mnie zobaczyć ich "pracę".Poprawki będą...aczkolwiek oni też próbowali, niestety śpieszyli się do innej pracy i a pewne rzeczy musieli by poprawiać trochę dłużej.Do piwnicy użyli niewłaściwego tynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo forumowiczów zachwala firmę Parget, niestety ja jej nie wzięłam , bo przesuwali terminy robót ze dwa razy w maju.Wzięłam Or-bud z Mikołowa, nie polecam,a wręcz przeciwnie, na myśl o tynkach dalej robi mi się niedobrze.Dalej można u mnie zobaczyć ich "pracę".Poprawki będą...aczkolwiek oni też próbowali, niestety śpieszyli się do innej pracy i a pewne rzeczy musieli by poprawiać trochę dłużej.Do piwnicy użyli niewłaściwego tynku...

 

dziekuje jestem umówiony na robote:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przypominam, że został jeszcze tylko 1 miesiąc na odebranie z US VATu za materiały budowlane w 2011r. Warto odzyskać swoje pieniądze, dopóki jeszcze mamy taką możliwość, bo i pewnie tą ulgę rząd nam zabierze.

Polecem się. Szybko i solidnie:) Więcej informacji na prv.

 

pozdrawiam

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt wykonania jak sie nalezy ze stacja uzdatniania wierceniem wyposazeniem osmo uv itd calosc 14-15 tys

Właśnie o to mi chodzi. Zależnie od miejsca i warunków lokalnych koszt własnej studni to 10-20tys. Zużywając 20m3 na miesiąc i przyjmując czas życia studni np. na 20lat daj to koszt 4,2 (amortyzacja studni) + 0,8 (użytkownie) = 5PLN za m3 (przy 20tys.) lub 2,9PLN (przy 10tys.). Nie wliczam tutaj dodatkowych kosztów typu zepsuta pompa (nie mam pojęcia ile taka pochodzi), sól/jonit do zmiękczacza, badania w sanepidzie, itp. Nikt też nie daje gwarancji że studnia będzie dawać wodę przez taki okres czasu, chociaż może dawać i wielokrotnie dłużej. Jest bardzo dużo niewiadomych a zapłacić trzeba niestety na początku...

Oczywiście w długim okresie czasu może się to opłacać, ale żadnej gwarancji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi. Zależnie od miejsca i warunków lokalnych koszt własnej studni to 10-20tys. Zużywając 20m3 na miesiąc i przyjmując czas życia studni np. na 20lat daj to koszt 4,2 (amortyzacja studni) + 0,8 (użytkownie) = 5PLN za m3 (przy 20tys.) lub 2,9PLN (przy 10tys.). Nie wliczam tutaj dodatkowych kosztów typu zepsuta pompa (nie mam pojęcia ile taka pochodzi), sól/jonit do zmiękczacza, badania w sanepidzie, itp. Nikt też nie daje gwarancji że studnia będzie dawać wodę przez taki okres czasu, chociaż może dawać i wielokrotnie dłużej. Jest bardzo dużo niewiadomych a zapłacić trzeba niestety na początku...

Oczywiście w długim okresie czasu może się to opłacać, ale żadnej gwarancji nie ma.

 

witam

1.biorac pod uwage swierklaniec :) wody nie zabraknie - jedno z najwiekszych zlewisk wodnych w tym przypadku brynica:)

2.biorac pod uwage badanie w sanepidzie 250 zł

3.biorac pod uwage przylacze wodne okolo 2-6 tys :) -koszty studni relatywnie spadna

 

ja polecam woda kryształ a ciało jak wysmarowane kremem taka woda miekka a w sieci:) nie chciałbym dawac do badania bo chyba filtry bylyby potrzebne rowniez.borac pod uwage rowniez sprzet jak pralke czy zmywarke ktore mniej cierpia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...