Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

katarina hmm aż tak jeszcze sie nie doszkoliłam i nie wiem czym sie różni max od porotermu ale słuszna uwaga trzeba sie dowiedzieć

 

Zaczęłam zgłębiać ten temat: Pproterm jest równy i ma odrobinę lepsze wlaściwości cieplne, ale gdy ściana jest ocieplana styropianem, to nie ma znaczenia. Przereklamowany!!!! Cena nie adekwatna do jakości :evil:

Max jest bardziej wytrzymały, bloczi są nierówne, to koryguje się tynkiem wewnątrz, wzrasta zużycie materiałów. Za to jest o połowę tańszy :o

Basia jat tam twój projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć dziewczyny.

U nas papierków ciąg dalszy, adaptacja właściwie już jest, w poniedziałek składam wniosek o pozwolenie na budowę i teoretycznie po tygodniu mam go dostać. kompletuję też dokumenty do kredytu budowlanego, musiałam zlecić zrobienie kosztorysu przez uprzwnionego budowlańca. Mąż wczoraj odebrał, koszt 200 zł. Właściwie wszystkie dokumenty już mamy zostało tylko pozwolenie na budowe. Niestety dalej czekam na`wyceny, mam je dostać do jutra, zobaczymy czy tym razem sie uda.

 

Gosiaczku współczuje, ta cena jest z kosmosu. Ja mam dwóch potencjalnych wykonawców, jak któregoś wybiorę, a mam nadzieję, że to będzie na dniach to zaraz podeślę ci namiary na drugiego. Mam jeszcze namiar na trzeciego który sam się do mnie zgłosił i my raczej z niego nie skorzystamy bo on może wejść na budowę dopiero w kwietniu, jak chcesz to podam ci do niego nr. Tylko odrazu mówię, że ja nic o tym gościu nie wiem, ostatnio pracował za granicą i tu nieznalazłam nikogo kto by coś o nim wiedział, ale pokazywał nam parę zdjęć ze swoich realizacji Facet robi wszystko tzn może budować nawet pod klucz. Jakby co to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basiu bardzo chetnie po prosze o namiary mnie kwiecien jak na jbardzej odpowiada bo i tak jeszcze półtora miesaca czekam na to zagospodarowiane terenu potem jeszcze miesiac pewnie na pozwolenie weic i tak wczesniej niz kwiecen nie da rady jak nie pożniej ale troszke nabram dystansu do tego i na szczescie bo jestem w gorącej wodzie kompana a z dwa wiadra zimnej wody juz mi sie na głowe wylały wiec spoko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ręce mi już opadają dziś dzwoniłam do wykonawcy w sprawie tego kosztorysu i mówie że chyba to przesada a on zdziwony bo to nie on ten kosztorys robił!!! czy to są jakieś kpiny??

Basiu napisałam do tego jednego podwykonawcy co dałąs mi namiar ale cisza.... jak juz sie zdecydujesz to daj mi namiar na tego drugiego bo czas uceiaka a ja cos czuje ze mi sie grunt pod nogami pali hahah :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczku tego drugiego to chyba byś nie chciała, właśnie podał mi swoją wycenę. Myślałaś że twoja jest wysoka, a co powiesz na 240 000 :o sama robocizna :evil:

Co prawda z dachem i zdaję sobie sprawę że nasz dach będzie drogi ale on chyba w naszych lasach jelenia sobie szuka :evil: :evil: :evil:

 

 

:o :o :o :o :o To chyba wykonawca ma świra w głowie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to basiu ładnie poszedł po badzie jak sie to mówi a czy on ma wszystkich w domu??? hahhaa rozbawiłas mnie tą kwotą a może ten koleś zera pomylił zapytałąe sie go jeszcze raz ja to bym go wyśmiała i na drzewo posłałaa i pare słów od siebie dodałą.

Jarku kożystam z okazji ze tu zaglądasz mój garaz chcą kupic za 25 tys a mam wystawiony za 29 tys i ludzi mnie wyśmiali a to jest jednak dozorowany i pod zadaszeniem dodatkowym jak ty sie zapatrujesz bo tez mówiłes ze bedzesz sprzedała??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczku ja w pierwszej chwili zapytałam czy to z materiałami :wink:, a jak sie dowiedziałam, że nie to poprostu chciało mi się śmiać bo na takich ludzi to szkoda nerwów i podziękowałam. Ciekawa jestem czy złapie klienta na taką wycenę :roll: No ale teraz mi nie do śmiechu bo została mi jedna firma i czekam niecierpliwie na ostatnią wycenę - to jest firma z którą od początku chciałam współpracować. Liczę że jednak się dogadamy. A czy ten facet co dałam ci namiary odezwał się już?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie basiu nie odezwał sie rece mi juz dzis wogole opadłu 9 stycznia złozyłam wniosek o ustalenie zabudowy ternu pani powiedzała ze nie mam przydzielonej osoby a ja ze jak to ze po 2 dniach miała byc!!!! wiec poszła sprawdzic i powiedzała ze owszem osoba została przydzielona ale jest na chorobowym i raczej sie nie zapowaida ze szybko wroci wiec na dniach ma zostac przydzielona nowa osoba JA SIE PYTAM CZY TO JEST JAKAŚ KPINA?????? jak bym dzis nie zadzwoniła to pewnie by to dalel lezało i czekał na cholera wie na co !!! ja mam juz serdecznie dosc zaczynam sie poddawac jakies fatum nedemną najpeirw ten budowlaniec terea te zasmolone urzedy co dalej???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ustalania warunków w Tarn. Gorach nie mają chyba żadnego fachowca, bo mi Pani odlegóść zabudowy od drogi zrobiła na 4 mb. Jak zapytałem dlaczego tak mało, to wyjaśniła, że ja tak na szkicu narysowałem, a ona to linijką zmierzyła. Myślałem że pęknę ze śmiechu, a ustawa mówi że min. to 6 mb. - tacy fachowcy. Po wydaniu decyzji można poprosić o zmiany tego co nam nie pasuje i w większości się da załatwić.

 

Co do murów to moje zdanie jest takie, że na dziszejsze normy mur jednowarstwowy z bk (Ytong, i inne firmy) musi mieć min. 36,5 cm, a z ceramiki poryzowanej min. 44 cm. Cieńsze ściany trzeba ocieplać. Wybór czy cieńsza ściana i grubsze ocieplenie, lub grubsza ściana i cieńsze ocieplenie jest uzależniony od wielu czynników i nie da się tak jednoznacznie odpowiedzieć. Trzeba to wiedzieć przed adaptacją, bo od tego uzależniona jest np. grubość fundamentu.

 

Porotherm jest ceramiką poryzowaną i nie jest to to samo co maxy i tym podobne i dlatego cena jest inna. Rozważanie po co porotherm jak maxy są tańsze jest absurdalne. Można wybudować dom ze śmieci i będzie najtańszy.

Początkujący budowlańcy (ja takim też byłem :)) oczekuja prostych odpowiedzi, a takich po prostu nie ma i co rusz trzeba podjąć jakąś decyzję, a co człowiek to zdanie, taki urok budowania.

 

Gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości to służę pomoca (oczywiście w zakresie mojej wiedzy budowlanej)

Pozdrawiam i życzę łatwych wyborów :lol:

 

Ps. co do hurtowni to też polecam Buildera, duża z transportem, nie ma problemu z dojazdem, przelew, a co najważniejsze można zwrócić niewykorzystane materiały, co jest bardzo ważne, nie trzeba kupować na styk, ceny negocjować kompleksowo no i targować się to jest podstawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj leszku to sie terea ubawiłam:):) co to za ludzie robią w tych urzędach powiedz mi ile czasu czekałes na ten w nosiek o zabudowie??

Miło że napisałes swoje doswiadczenia bo to napewno sie przyda:) jak tylko nasuną sie mi pytania to bede walic jak w dym a ty z czego masz dom wybudowany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to basiu ładnie poszedł po badzie jak sie to mówi a czy on ma wszystkich w domu??? hahhaa rozbawiłas mnie tą kwotą a może ten koleś zera pomylił zapytałąe sie go jeszcze raz ja to bym go wyśmiała i na drzewo posłałaa i pare słów od siebie dodałą.

Jarku kożystam z okazji ze tu zaglądasz mój garaz chcą kupic za 25 tys a mam wystawiony za 29 tys i ludzi mnie wyśmiali a to jest jednak dozorowany i pod zadaszeniem dodatkowym jak ty sie zapatrujesz bo tez mówiłes ze bedzesz sprzedała??

 

Jeśli nie potrzebują ci teraz pieniądze to nie sprzedaj tak szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...