Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

Powiedzcie mi, ile może kosztować przyłącze wod-kan? mamy już projekt zrobiony dawno przez wodociągi.

 

To zalezy od lokalizacji (gminy) oraz dlugosci przylacza. Ja w tym roku za 20m przylacza z punktem czerpalnym wraz kosztami koparki i materialami zaplacilem prawie 3000zl :( Do tego ok 1000zl za studzienke wodomierzowa i projekt przylacza. Razem prawie 4000zl. :(

Przylacze wykonywal lokalny zaklad komunalny, ktory zaopatruje w wode. Gmina Ozarowice.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Jodełka również za odpowiedź :) skontaktowałaś się z moimi fachmanami od kominków?

 

wysłałam do nich zapytanie ale niestety nie odpowiedzieli:(

Po rozpoznaniu rynku ostatecznie wybrałam pierwszą propozycje (z targów budowlanych), Pan Matlak będzie nam robił kominek. Jutro wchodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź, my mamy 6 metrów do przebicia, tylko, że szkopuł w tym, że 2 metry jest do przebicia w asfalcie... i trochę się obawiamy, że to może kosztować, bo to rozcięcie trzeba później miastu naprawić. Już nie pamiętam ile dawaliśmy za projekt ale chyba coś koło 700zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze pytanie czy bramę garażową wstawić przed tynkowaniem czy dopiero po??

Przed wstawieniem musisz mieć tynk wokół ościeży drzwi. Prowadnice są przykręcane na gotowo.

Natomiast sama brama musi być zabezpieczona na czas tynkowania np: folią.

No i czasem nie smaruj bramy dopóki nie skończysz budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wstawieniem musisz mieć tynk wokół ościeży drzwi. Prowadnice są przykręcane na gotowo.

Natomiast sama brama musi być zabezpieczona na czas tynkowania np: folią.

No i czasem nie smaruj bramy dopóki nie skończysz budowy.

 

ok dzięki czyli jednak nie montować przed tynkowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunku! Wszystko szło w miarę sprawnie az tu nagle fachowiec od płyt kg i kafelek poinformował nas ze wyjeżdża i może do nas przyjść za miesiąc (a juz ponad miesiąc na niego czekamy). No i klops. Nie jakiś tam mały klopsik ale wielgachne klopsisko! Tak więc na już potrzebuje fachowca do sufitu podwieszanego i kafelek.

Dajcie proszę namiary jeśli macie sprawdzoną ekipę.

 

Posłałem ci na priv alenie wiem czy doszło jak nie to:http://www.remontzagrosze.pl/kontakt.html

Zadzwoń nawet teraz robili też domek w Zendku to się dogadajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś robi lub zrobił u siebie system "inteligentnego domu" ? chodzi mi albo o jakis bardziej rozbudowany system robiony przez firmy się w tym specjalizujące (systemy BMS) lub system stworzony przez Was , za pomocą dostępnych sterownik PLC typu np Sterbox.

Zastanawiam się nad tym aby mieć kontrolę sterowania nad oświetleniem, roletami, temp i kilkoma innymi rzeczami.

 

Czekam na informację,

Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Poszukuję magika do założenia ogrodu, brukarzy, trzeba też zrobić płot (podmurówka, słupki, siatka z tyłu i boków, z przodu murowany, deski poziome.

Ogród - to brzmi dumnie - to ma być głównie trawa i taras.

 

Prosze o namiary na priv-a jeśli macie sprawdzoną ekipę.

 

Pozdrawiam,

 

Cooba16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...