Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa TARNOWSKIE GóRY


Recommended Posts

W tej gazowni są cyrki straszne. Mi też powiedziano przez tel. że przyłącza gazownia będzie robić w 2014. W moim przypadku nie jest najgorzej ponieważ mam gaz już na terenie działki, tylko że w ziemi. Kwestia wykopania, skrócenia PE i wyciągnięcia stalowej rurki ponad grunt na granicy działki.

Z racji że jest to rozbudowa istniejącego przyłącza dokumenty przyjęli w TG.

 

Projektanta od gazu znalazlem za ok. 700 zł. Ktoś ma tańszego? Wciąż rozgladam się za wykonawcą przyłącza i instalacji w budynku.

 

Buduje w Potępie (Krupski Młyn)

 

 

Witam, u mnie w mieszkaniu instalację wewnętrzną robiła firma Barte z Zabrza, bardzo solidna firma, nie miałam do nich zastrzeżeń, wykonywali mi również CO i nie było żadnych problemów, właściciel skontaktował mnie z gościem który zrobił projekt instalacji i załatwił wszystko w gazowni. Z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę. Jak bedę na etapie instalacji w moim domku to na pewno też wybiorę tę firmę do gazu i co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Dzisiaj właśnie kupiłam działkę w okol. TG i od razu odszukałam Forum o budowaniu. Czytam poprzednie posty ale może ktoś będzie uprzejmy polecić mi biuro projektowe z okolic TG - architekta, bo szukam odpowiedniego projektu na działkę. Dziękuję z góry.

 

Mój projekt szyłam na miarę w biurze inż. Eugeniusza Kurpas w Chudowie, tel. 32 235-72-01.Może to nie TG ale mogę polecić a w szczególności architekt/asystentkę Panią Agnieszkę Bonk... super kontakt, cierpliwość :) spełniała moje zachcianki a na moje pytania znajdowała odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeżeli rozpoczyna ktoś przygodę z budowaniem własnego gniazdka lub planuje to zrobić w przyszłym roku z czystym sumieniem mogę polecić moja ekipę od murarki.

 

Pan Dariusz Skowroński budował mi dom i jestem bardzo zadowolony - doradził, utrzymywał porządek na budowie - 100% profesjonalnie, a przede wszystkim cenowo bardzo konkurencyjnie.

 

Zaitneresowanych zapraszam do kontaktu. Proszę powołać się na Piotra z Potępy.

Można się z nim umówić na obiazdówkę jego realizacji (w jednej miejscowości ok 25 budynków, w tym moja) - to o czymś świadczy.

 

Dariusz Skowroński

tel.502-439-617

mail:[email protected]

http://www.darsko.ledbaner.pl

 

 

Skorzystałam z namiaru i wysłałam już zapytanie :) zobaczymy czy odpowie :)

Może masz jakieś swoje zdjęcia z budowy i prac na niej postępujących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferia jest chyba największa, ale są również inne serwisy ogłoszeniowe: oferteo, szukajfachowca, getup. remontuj, olx.

 

Ale chyba najlepszą metodą jest przejażdżka po okolicznych budowach, rzut oka na pracę budowlańców, rozmowa z właścicielem (inwestorem) nt. ekipy i dopiero rozmowa z szefem budowlańców.

 

 

Osobiście byłam na jednej budowie gdzie bardzo mi się podobało jak ekipa na pierwszy rzut oka szybko budowała i czysto... Udałam się więc na rozmowę ale budowlańcy jakoś nie byli chętni do rozmów bo szefa nie było, a właścicieli było trudno trafić choć prób robiłam kilka. W ostateczności pozostawiłam wiadomość z prośbą o kontakt w celu uzyskania namiarów na ich ekipę. Zaznaczyłam, że oddzwonię. Niestety obiło się ciszą! Szkoda.... Widać nie każdy inwestor jest skłonny do pomocy innym nowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ktoś jest w stanie polecić sprawdzoną firmę od okien.

 

Mnie interesuje zestaw:

 

Okna Brugemann obustronny kolor ( złoty dąb )

Okucia Roto

Klamki Secustic

Ciepła ramka w kolorze

Pod każde drzwi poszerzenia

Potrójny pakiet szyb 0,6

Ciepły montaż

 

Grunt to dobry montaż - możecie kogoś polecić....albo odradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ktoś jest w stanie polecić sprawdzoną firmę od okien.

 

Mnie interesuje zestaw:

 

Okna Brugemann obustronny kolor ( złoty dąb )

Okucia Roto

Klamki Secustic

Ciepła ramka w kolorze

Pod każde drzwi poszerzenia

Potrójny pakiet szyb 0,6

Ciepły montaż

 

Grunt to dobry montaż - możecie kogoś polecić....albo odradzić ?

M&S Okna na Brugmannie,Grupa Factor z Sosnowca,oddział w Gliwicach ul.Tarnogórska,kupiłem tam okna tytanowe termo,pakiet z szybą 0,5 z poszerzeniami w drzwiach.W ofercie mają ciepły montaż,ja wybrałem bez takiego montażu ale z wysuniętym oknem 3cm poza lico ściany.

Do montażu jak i samych okien nie mam zastrzeżeń,zdecydowanie polecam bo kumają temat montażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M&S Okna na Brugmannie,Grupa Factor z Sosnowca,oddział w Gliwicach ul.Tarnogórska,kupiłem tam okna tytanowe termo,pakiet z szybą 0,5 z poszerzeniami w drzwiach.W ofercie mają ciepły montaż,ja wybrałem bez takiego montażu ale z wysuniętym oknem 3cm poza lico ściany.

Do montażu jak i samych okien nie mam zastrzeżeń,zdecydowanie polecam bo kumają temat montażu :)

 

Dzięki , już wysyłam zapytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie,

planujemy rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego w przyszłym roku. Prosimy o namiary na godnych polecenia fachowców, tj. projektanta - projekt indywidualny; firmy do budowy studni głębinowej, przydomowej oczyszczalni ścieków oraz SSO. Poszukujemy też informacji w jaki sposób rozpocząć budowę studni głębinowej oraz oczyszczalni ścieków. Z góry dzięki za wszelkie kontakty oraz inne cenne uwagi doświadczonych forumowiczów:) pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

szukam namiarów na tani transport samochodem o ładowności 15t- 25ton.

Potrzebuje do przewiezienia ziemi z Tarnowskich Gór na Potępę (ok. 20km).

Kursów byłoby kilka, w zależności od ładowności samochodu (6- 10 kursów)

 

Jeżeli ktoś ma jakiś kontakt będę wdzięczny.

 

tel.504 98 98 89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich

Nowy rok, nowe wyzwania. Mamy zamiar wiosna zacząć budowę i zaczynamy od ogrodzenia działki. Czy zostały komuś stemple budowlane, potrzebuje 40-50 szt. ? Chętnie kupię.

 

Witam!

Nam zostały stemple, użyte jednokrotnie jesienią b.r., składowane bezpiecznie pod dachem.

Przesyłam informację na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Pragnę dołączyć do grupy z uwagi na planowaną budowę domu w obrębie tarnogórskim.

 

Mam na imię Joanna, budować będę w Nowym Chechle, w pobliżu ul. Lasowickiej na Osiedlu Jarzębinowym. Obecnie jestem na etapie ustalania warunków zabudowy, tj. będę próbowała przekonać panią urbanistkę z UG, że elewacja budowanego przeze mnie domu może być szersza niż 17 m, a dach czterospadowy :), ponieważ po wstępnej rozmowie okazuje się, iż jest to teren luźnej zabudowy, w związku z tym niewskazane jest stawianie budynków o szerokości ponad 17 m ....

 

Dokonuję tutaj wpisu, ponieważ szukam sprawdzonego kierownika budowy, takiego, który pomógłby mi przejść przez papierologię. Może to być architekt z uprawnieniami kierownika. Najlepiej, gdyby był to ktoś, kto jest właśnie z rejonu TG i zna realia i wymogi Starostwa Powiatowego ...

Potrzebuję kierownika, który będzie aktywnie zarządzał budową i w niej uczestniczył, nie tylko na papierku ... Obawiam się, że nie będę mogła poświęcać tej budowie tyle czasu, ile powinnam. Dlatego potrzebuję osoby zaufanej. Kierownik nie musi być tani, ale w granicach rozsądku :)

 

Gdyby ktoś z Państwa mógł mi dopomóc, podając kontakt do takiej osoby, będę bardzo wdzięczna.

 

Pozdrawiam Wszystkich budujących!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...