Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa włocławska


nowwi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hydrodom Drubkowski w Kowalu, ale zdaje się, że obecnie ma duże kłopoty z wierzycielami. Jest też reklama na Michelinie, podaję nr 607 222 357, ale nie znam firmy

Ja zrobiłem sam całą wentylację.

 

 

Mam już w magazynie brykiet PINI KAY, chętnych zapraszam na priva

 

Witam

Czy miałeś projekt jak rozmieścić "wentylację"

Ja też wolałbym zrobić to sam tylko by gdzieś kupić projekt

Pozdrawiam

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zwracam honor i szczerze współczuje.

Co dalej zamierzasz z tą sprawą zrobić? Ja bym nie odpuszczał. Miałeś jakąś umowę na wykonanie tej wykończeniówki lub jakieś kwity z wyceny lub zapłaty? Zacząłbym od tego że wzywasz do dostarczenie faktury VAT, jak nie dostarczy kierujesz sie do Urzędu Skarbowego z "uprzejmie donoszę". Jak dostarczy wzywasz do usunięcia usterek lub zwrotu pieniędzy za zniszczony towar i źle wykonaną usługę. Jak nie odpowie w ciągu 14 dni reklamacja uwzględniona i na jego koszt naprawiasz usterki i wszystko dokumentujesz koszty naprawy + dokumentacja fotograficzna. Wzywasz do zapłaty jak nie zapłaci to sprawa do sądu. Można gościowi trochę życia pouprzykrzać doprowadzić do wpisania na listę dłużników, zero telefonów, telewizji cyfrowej i zakupów na raty itd. Tu na forum jest historia człowieka któremu źle wykonano posadzkę i walczył z nieuczciwym wykonawcom.

Nie ma co ukrywać, że będzie to trochę kosztować zarówno pod względem finansowym jak i nerwowym, ale satysfakcja gwarantowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor i szczerze współczuje.

Co dalej zamierzasz z tą sprawą zrobić? Ja bym nie odpuszczał. Miałeś jakąś umowę na wykonanie tej wykończeniówki lub jakieś kwity z wyceny lub zapłaty? Zacząłbym od tego że wzywasz do dostarczenie faktury VAT, jak nie dostarczy kierujesz sie do Urzędu Skarbowego z "uprzejmie donoszę". Jak dostarczy wzywasz do usunięcia usterek lub zwrotu pieniędzy za zniszczony towar i źle wykonaną usługę. Jak nie odpowie w ciągu 14 dni reklamacja uwzględniona i na jego koszt naprawiasz usterki i wszystko dokumentujesz koszty naprawy + dokumentacja fotograficzna. Wzywasz do zapłaty jak nie zapłaci to sprawa do sądu. Można gościowi trochę życia pouprzykrzać doprowadzić do wpisania na listę dłużników, zero telefonów, telewizji cyfrowej i zakupów na raty itd. Tu na forum jest historia człowieka któremu źle wykonano posadzkę i walczył z nieuczciwym wykonawcom.

Nie ma co ukrywać, że będzie to trochę kosztować zarówno pod względem finansowym jak i nerwowym, ale satysfakcja gwarantowana

 

Mam umowę na piśmie z firmą Bilder i potwierdzenia przyjęcia zaliczek. Sprawa została przekazana sprawdzonej firmie windykacyjnej. Oczywiście, że im tego nie odpuszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się kominem "tymi ręcyma oklejanym". Koszt ok 1650zł, własna robocizna. 22m2 okładziny kamiennopodobnej. Czas - ok. 3 tygodni (po godzinach + łikendy) , bo musiałem najpierw poprawić geometrię komina po moich "fachowcach". Miał byc piaskowiec, ale okazał się zbyt ciężki na ocieplenie

 

 

http://img62.imageshack.us/img62/4742/20110831187.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzesz w ....... Lopesjus bajka.Też takie cosik chcę ale ja to ze 2m2 ;-) skąd taki kamień dorwałeś????

A po drugie to potrzebny ekogroszek........do Ciebie w tym temacie uderzać??

 

Kamień to Stegu Nepal, np stąd: http://allegro.pl/plytki-dekoracyjne-stegu-nepal-do-wew-i-na-zew-i1806808641.html

Daleko nie masz, zawsze możesz podejść i obejrzeć z bliska - właśnie zabieram się za drugi komin

 

Co do ekogroszku - miało być super, a wyszło jak zwykle.... Zrobiliśmy "ekspertyzę" ekogroszku z 4 rożnych czeskich kopalni i dodatkowo od dwóch dealerów, którzy nie chcieli ujawnić źródła pochodzenia. Krótko mówiąc - porażka. Osiągnięte parametry mają się nijak do deklarowanych. Porównawczo zbadaliśmy też Pieklorza jako punkt odniesienia. Zakup czeskiego ekogroszku to po prostu strata kasy. W jednym przypadku mieliśmy wrażenie, że z pieca wyjmujemy więcej niż włożyliśmy - ogromne ilości żużlu i innych spieków. Co do wartości energetycznej w przeliczeniu na koszt, Pieklorz wychodzi nieznacznie drożej. W przypadku czeskiego badziewia trzeba jednak sporo namęczyć się z ustawieniem pieca. Oczywiście moglibyśmy tak jak pewien "pomarańczowy" market we W-wku udawać, że sprzedajemy super towar, (albo wielu Allegrowiczów) ale byłby to raczej jednorazowy skok na kasę.

 

Obecnie handlujemy wyłącznie brykietem kominkowym PINI KAY. Tylko z Polski, tylko dębowy. Na tę chwilę zostało mi tylko 5 palet przed kolejną dostawą. Info o cenach tylko na PRIVa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadne na małego browara w pazdzierniku i ocenię prace ;-) może zatrudnię Cię na obklejanie komina hihi........

Widzę że jestes w temacie "opałowym" specem więc poradz,doradz mnie szybko gdzie kupić ekogroszka,czy w naszym zacnym mieście gdzieś dostanę taki co zadowolony będę?????czy gdzieś w necie można kupić??? my już oficjalnie w czwartek zdajemy stare mieszkanie i idziemy na swoje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadne na małego browara w pazdzierniku i ocenię prace ;-)

 

Zapraszam. W październiku to już pewnie grzane...

 

 

może zatrudnię Cię na obklejanie komina hihi........

Nie ma takiej opcji. Są rzeczy które robię z przyjemnością. Mój komin ma prawie 7m, balansowanie na drabinie ustawionej na rusztowaniu do nich nie należą :-)

 

 

Widzę że jestes w temacie "opałowym" specem więc poradz,doradz mnie szybko gdzie kupić ekogroszka,czy w naszym zacnym mieście gdzieś dostanę taki co zadowolony będę?????czy gdzieś w necie można kupić??? my już oficjalnie w czwartek zdajemy stare mieszkanie i idziemy na swoje ;-)

Mogę podjąć się zorganizowania dostawy Pieklorza luzem lub paczkowanego, jeśli uzbiera się portfel zamówień na ok 20 ton. Lepiej paczkowany u producenta, luzem jest oczywiście taniej, pakować można samemu, ale znam przypadek "zaufanego" kierowcy, który Pieklorza podmieniał na "czecha" na zaprzyjaźnionym składzie opału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podjąć się zorganizowania dostawy Pieklorza luzem lub paczkowanego, jeśli uzbiera się portfel zamówień na ok 20 ton. Lepiej paczkowany u producenta, luzem jest oczywiście taniej, pakować można samemu, ale znam przypadek "zaufanego" kierowcy, który Pieklorza podmieniał na "czecha" na zaprzyjaźnionym składzie opału...

 

Heh....20 ton to nam nie potrza....ja tak długo żyć nie będę ;-) nam potrza jakieś 2tony........ no i wolę paczkowany bo sobie ładnie w kotłowni poukładam i tyle.Przeglądałem oferty na allegro no i znalazlem takiego sprzedawcę:

 

http://allegro.pl/hit-wegiel-ekogroszek-workowany-550zl-producent-i1772182714.html

 

Niby komentarze pochlebne i cena niska............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh....20 ton to nam nie potrza....ja tak długo żyć nie będę ;-) nam potrza jakieś 2tony........ no i wolę paczkowany bo sobie ładnie w kotłowni poukładam i tyle.Przeglądałem oferty na allegro no i znalazlem takiego sprzedawcę:

 

http://allegro.pl/hit-wegiel-ekogroszek-workowany-550zl-producent-i1772182714.html

 

Niby komentarze pochlebne i cena niska............

 

Komentarze są OK, weź jednak pod uwagę, że sezon grzewczy przed nami, a komentarze pochodzą z lipca/sierpnia/września...

Cena - fakt, niska, nawet jak na produkt z Czech. Ciepło spalania - zaledwie 22kJ, niewiele więcej niż brykiet dębowy - 25 kJ to wartość kaloryczna, widać ile energii trzeba zużyć na wyprodukowanie rzekomo 10% popiołu (15% będzie bliższe prawdy). Podobna "rewelacja" stoi w "pomarańczowym", kup i wypróbuj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czym ja mam się do diabła grzać ;-(

Wszystko złe i be i jsk czytam na temat pieklorza to podobno częściej go "fałszują" niż jeansy diesla ;-( wezmę od teścia owies i owsem będę palił..........wrrrr.....

 

Czyli wybór jak w tragedii greckiej. Lepsze to niż mój propan z butelki, 6000 za sezon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czym ja mam się do diabła grzać ;-(

Wszystko złe i be i jsk czytam na temat pieklorza to podobno częściej go "fałszują" niż jeansy diesla ;-( wezmę od teścia owies i owsem będę palił..........wrrrr.....

 

Podjedź do sołtysa, p. Chojnackiego. Pali eko trzeci sezon, twierdzi że dobre źródło ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Szukam chętnych na wspólny zakup kostki granitowej (lub inszej galanterii kamiennej). Mam możliwość załatwienia dość taniego transportu (500-600zł za 18-19 ton) z dolnośląskiego (Strzegom). Zapewniam rozładunek we Włocławku (centrum). Przedsięwzięcie ma sens przy zakupie u JEDNEGO dostawcy

 

Dla przykładu (różni dostawcy):

- kostka 4/6, cena 160-170 za tonę.... http://allegro.pl/kostka-granitowa-roznokolorowa-4-6-cena-160zl-tona-i1796800592.html

- grys granitowy, 120 zł za tonę... http://allegro.pl/grys-grys-granitowy-i1843832471.html

 

Do ceny dochodzi jakieś 30 zł tytułem transportu, taniej nie sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Szukam chętnych na wspólny zakup kostki granitowej (lub inszej galanterii kamiennej). Mam możliwość załatwienia dość taniego transportu (500-600zł za 18-19 ton) z dolnośląskiego (Strzegom). Zapewniam rozładunek we Włocławku (centrum). Przedsięwzięcie ma sens przy zakupie u JEDNEGO dostawcy

 

Dla przykładu (różni dostawcy):

- kostka 4/6, cena 160-170 za tonę.... http://allegro.pl/kostka-granitowa-roznokolorowa-4-6-cena-160zl-tona-i1796800592.html

- grys granitowy, 120 zł za tonę... http://allegro.pl/grys-grys-granitowy-i1843832471.html

 

Do ceny dochodzi jakieś 30 zł tytułem transportu, taniej nie sposób.

 

No nie mogles tak ze 4 miesiace predzej :))))

 

sciagalem caly pojazd gresu i kosztuje on okolo 25-30 zl/t - ale transport okolo 2200 zl - to wychodzi 110-120 zl/t na miejscu we W-ku - ale przy 26t

 

jesli bedziesz chcial kostke sciagnac na paletach (ja bralem kamien murowy) - to musisz liczyc ze taniej jak 200 za palete nie sciagniesz (przy 5-6 paletach)

no chyba ze 24 palety i calego tira wezmiesz to na jednostke ci taniej wyjdzie

 

jak sie oporzadze w ogrodzie to moze mi troche gresu zostanie - moge sie po kosztach podzielic wtedy :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...